:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proaaa Bacağıyla Engel Tanımıyor
MaSaL
[SIZE=3]Proaaa Bacağıyla Engel Tanımıyor

11405473.jpg
Motosiklet kazasında 3.5 yıl önce bir ayağını kaybeden dağcılık tutkunu makine mühendisivirgulll.gif proaaaiyle engel tanımıyor.

Motosiklet kazasında 3.5 yıl önce bir ayağını kaybeden dağcılık tutkunu makine mühendisivirgulll.gif proaaaiyle engel tanımıyor. Proaaaiyle daha önce Aladağlar’a tırmanan genç bir hayalini daha gerçekleştirerek sukayağı yaptı.

ADANALI makine mühendisi Mustafa Kemal Çelikkol (27)virgulll.gif 2007’de geçirdiği motosiklet kazasında bir ayağını kaybetti ve yüzde 57 bedensel engelli oldu. Hastanedeki 107 günün ve zorlu geçen 5 ameliyatın sonunda proaaaiyle yeniden yürümeyi öğrendi. Kendi cümleleriylevirgulll.gif hayattaki tek engelivirgulll.gif bir engelin varlığını düşünmekti. O da engelleri kaldırdı. Çelikkol’un hayatı 19 Mart 2007 sabahında değişti. Çalıştığı fabrikaya gitmek için motosikletine sadece kask ve korumalı ceketle bindi. Adana’nın içinden geçen otoyola girdikten sonra CıBıR adını taktığı Honda CBR 1000 RR marka motosikletine gaz verdi. Birkaç yüz metre sonra şerit değiştirirken bir otomobil gördü. O andan sonra tek hatırladığıvirgulll.gif yerde acı içinde yatarken bir polis memurunun ehliyetini istemesi oldu. Çelikkol’un otomobilin sağ yanından hızla çarptığı motosikleti parçalandıvirgulll.gif asfaltta sürüklendiği için sağ bacağı koptu. Kaldırıldığı hastanede ameliyata alındı ancak bacağı yerine dikilemedi.
Alkışlarla karşılama
Hastaneden proaaa bacağıyla taburcu olduktan sonra önce yürümeyi yeniden öğrendi ve işinin başına döndü. Kendisinevirgulll.gif ailesine ve sevdiklerine söz verdiği gibi yılmadıvirgulll.gif hayatına kaldığı yerden devam etti. Çelikkolvirgulll.gif proaaaine iyice alıştıktan sonra Toroslar’da zaman zaman 12 kilometrelik yürüyüşler yaptı. Ancak gözü Emler Zirvesi’ne tırmanmaktaydı. Doktorların da aralarında bulunduğu bir dağcı grubuyla 24 Ekim sabahı yola çıktı. Saat 13.30’davirgulll.gif yardım almadan Aladağlar’ın 3 bin 723 metrelik Emler Zirvesi’ne ulaştı. Bir hayali daha vardı. Kazadan önce çok istemesine rağmen sukayağı yapamamıştı. İşyerinden arkadaşlarıyla geçtiğimiz hafta tatil için Alaçatı’ya gitti. Bir süre sukayağı yapanları izledi. Denemeye karar verdi. Su için üretilmiş proaaaiyle iskeleye yürüdü. Günlük proaaaini su için olan proaaaiyle değiştirdi ve kayakları bağladı. Tekne hızlandığındavirgulll.gif su üzerinde süzüldü. Sahildeki herkes ona bakıyordu. İskeleye döndüğündevirgulll.gif hiç tanımadığı insanlar tarafından kahraman gibi alkışlandı.

Kalpten inandım

Yapabileceğine kalpten inandığını söyleyen Mustafa Kemal Çelikkol “Suda süzülürken gözlerim yaşardı. Kendi kendimin kahramanıydım artık. İskeleye döndüğümdevirgulll.gif alkışlar arasında doğru yolda olduğumu anladım” dedi.
[/SIZE]

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 12:48 AM