:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ortaylı'dan spikere fırça
Hasretiim
TRT Türk’te canlı yayınlanan "Gümüş Hilal" programına katılan Tarih Profesörü İlber Ortaylıvirgs.gif sunucu Buket Aydın’ı sert bir şekilde azarladıktan sonra telefonu kapattı..

Spiker Buket Aydın Ayasofya krizini değerlendirmesi için İlber Ortaylı’la telefon bağlantısı yaptı..

Bağlantının kurulmasının ardından Aydın ile Ortaylı arasında ortam bir anda gerildi..

İşte TRT Türk’te canlı yayında yaşanan o anlar:

Buket Aydın : Sayın Ortaylı Sümela Manasıtrı’nda Ahdamar’da ayin düzenlenebiliyorvirgs.gif Ayasofya’da ...

Ortaylı : (spikerin sözünü keserek) "Sümela Manastırı ile Ahdamar Kilisesi Ayasofya’yı birbirine karıştırmayın.. O ayrıca başka bir program olabilir.. Ayasofya’nın bambaşka bir durumu vardır.. Böyle bir soru sorulmaz.. "

Aydın (gülümsemeye çalışarak) : "Eeee ben de bunu sizden öğrenmek istiyorum.. Ayasofya’nın farkını bizlere aktarabilir misiniz?

Ortaylı : İnkilap tarihi dersinde 1934 24 kasımında Ayasofya ’nin bir müze haline getirildiği öğretilir.. En azından benim zamanımda öğretiliyordu..

Aydın : Efendim tabii ki ben biliyorumvirgs.gif siz bu farkı anlatın diye sordum.. Vatandaşlarımızı bilgilendirmeniz açısından sordum..

Ortaylı : Valla çocuklarımızı bilgilendirmek zorundayız.. Böyle bir soru sorulabilir mi böyle memlekette? Boş iş.. Yani şimdi Ahdamarvirgs.gif Sümela Manastırı ve Ayasofya’yı aynı kefeye koyarak? Böyle bir soru nasıl sorulabilir ki?

Aydın: Efendim ben size böyle bir soru sormadım ki siz sorumun bitmesini beklemediniz!

Ortaylı : Siz soru sormuyorsunuz şimdi bu moda böyle oldu.. Onun için söylüyorum...
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-02-2024, 06:22 AM