:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sevgili, benimle ölebilir misin?
acemhe
Sevgili!..
Seninle ''hüzne sürgün aşıklar'' ülkesinde
birer köşebaşı tutalım...
Sen Adem ol,ben Havva...
Kirpiğimde asılı olsun bir aşk masalı...
Dekor vuslattan uzak,manzara mutluluktan kovulmaya tutsak...
Benim uğrumda cennetten kovulmayı göze alabilir misin?..
Bir dudağı elmaya benzetme hayalini de alıp
yüreğimde ölebilir misin?..

Titrek bir rüzgar alıp götürsün tüm şeytansı arzularımızı...
Avuçlarımızda ki yıldızları yatıralım her gece teneşire...
Kefenlere saralım bütün platonik aşkları...
Diyorum ki sevgili!..
Sen özgürlüğe sevdalı bir güvercin ol,ben hüzünkovan kuşu...
Ötüştüğümüz lisan başka başka olsun...
Lanetlenmiş aşk diyalogları ikimizden de uzak olsun...
Sen koyu kırmızı karanfilleri sev,ben ateş kırmızısı gülleri...
Sen hercai menekşeleri sev,ben sardunyaları...
Literatürde ki bütün anlamları tersyüz edip
sevda bahçelerimde ölebilir misin?..

Sevgili!..
Yağmurlar diyorum...
Yağmurlar ıslatmasın ikimizi yanyana,çıldırasıya..
Yağmurun usulluğunu ve toprak kokusunu
harmanlayarak,bölüşelim rengini...
Sen tutkunun rengi kırmızıyı al,ben kasvetin rengi siyahı...
Diyorum ki sevgili!..
Ben taşırım tüm matemi,kederleri ve boşluk sancılarını...
Kıyamam sana,sen de taşı asil ruhlar da vuku bulan aşkları...
Benim yürüdüğüm kaldırımlar hazan yaprakları...
Senin yürüdüğün kaldırımlar bahar cıvıltıları dolsun...
Leylak rengi şiirler senin,solgun aşk şiirleri benim olsun...
Bir dama tahtasının siyahı ve beyazı gibi karışalım
demiyorum ki birbirimize...
Hayatın siyahını süzüp ve takıp özgürlüğün beyaz kanatlarını,
gri düşlerim de ölebilir misin?..

Sevgili üzül diye söylemiyorum inan!..
Benim avuç içlerimde ki teri yalayan dudaklar başka...
Senin dudaklarının uzandığı avuçlar başka olsun...
Ellerinle asla kenetlenememiş parmaklarımı da unut gitsin...
Bir ömür benimle kal demiyorum ki sana!..
Sadece son nefesimiz aynı olsun...
Hayat yolculuğuma son noktayı koyarken...
Gönül rızasıyla son bir kez bakıp şu ***** dünyaya...
Son bir derin nefes çekip ciğerlerine
benimle ölebilir misin?..

n001.gif
Ara
acemhe
Sisli geceler de arayacaksın beni.
Karanlık çökünce bir parıltı göreceksin o benim işte... Bir zamanlar senin için gökyüzünde gökkuşağı olan benvirgs.gif beni nasıl yorgun düşürdüğünü anlayacaksın.

Meleğindim ben senin şimdi karanlıklar da üzerimde ki sevginle yaşıyorum bu bana cesaret veriyor... O zaman gökyüzüne uçuyorum; seni oradan izliyorumvirgs.gif neler yaptığını görüyorumvirgs.gif ama ben sana dokunmak ve seninle olmak istiyorum.

Bu lanet çok kötü birşey görüyorum ama dokunamıyorum sanavirgs.gif bazen karabasanlarla savaşıyorum daha rahat uyuyabilesin diye; ama bunlar yetmiyor bana...

Son nefesini yada son kez beni sevdiğini duymak istiyorum... Anla ki o zaman huzuru bulacağımvirgs.gif yalnız zaman değil bütün asır sensiz olacak bunun farkındayım.

Her nefes alışında içine çekeceksin benivirgs.gif rüzgar vurduğunda ise küllerim havada uçuşacak; sen farkında olmayacaksın ama seni izliyor olacağım.

Birden rüzgar kesildiğinde bakakalacağım ardından...

Son kez bana el sallarmısın çok acı çekiyorum

Melekler bile acı çekermiş bunu öğrettin bana

Gözlerini kapattığında yanında ben olacağım beni hayal etvirgs.gif beni düşün ellerini tutuyorum hisset beni... Hisset ki ruyalarında ben olayım...

Son bir kez kulağına fısıldıyorum hisset beni ebediyete göçtüm sebebi sensin... Sen ki uçsuz bucaksız bir dünya; ben ki üzerimdeki ölümsüz sevgini yaşayan bir melek...

Kanadım kırıldı uçamıyorum artık... Huzuru bulmak istiyorum ama dur son bir kez bakayım sanavirgs.gif sanırım sürem dolduvirgs.gif sanırım sen hiç bir zaman benim değildin...

Bir kez olsun son bir kez bütün ömrüm içinvirgs.gif seni seviyorum de...
Söyle ki huzuru bulayımmm.......
Ara
acemhe
Uzun yoldan geliyordum..! Sevgiye susamış yürekvirgs.gif İlgiden yoksun… Varlığına sığındıysamvirgs.gif ve araladıysan hisleri usulca; ya içeri alacaktınvirgs.gif yada örtecektin duyguları üstüme..! Bekleyişime aldırış etmeyecektin.! Hayallerin penceresinden göz kırpmayacaktı bakışların..! Ya yanımda olacaktınvirgs.gif yada ulaşılmaz olacaktın..! Ki öyle yaptın zaten.!

Bu yüzdenvirgs.gif düşman gibi göremedim seni hiçbir zaman. Fakat sevmeye de fırsat bulamadım… Ayağımı her kaldırışımda; uçlarına taktığınvirgs.gif uçlarına takıldığım engellerinle baş başa bıraktın beni. Tebessümünden başka silahım olmadı mantığımla savaşacak. Kalbime bile yenilemedim. Yalnızlıkta cabası…! Sensizliğe gelmeden tükeniyordum..! Veyahut hayalini kuramadanvirgs.gif hislerimin kuruyuşundan ‘sus’a yakın kelimeler… Ve kanımın donmuş neyi varsa senin korkularından sanıyordum. Oysa varlığındanmış hafakanlara yatışlarım..! Gelmeyeceğine öyle alışmıştım kivirgs.gif yokluğunu sevmekten başka ne bir çarevirgs.gif nede bir çıkış vardı..! Sevginin en temiz kalanına tutulmak kadermiş meğer.! Uzun zamandır kaybettiğim ne varsa hepsini sende bulmak kadar acı ne olabilirdi ki.? Yeniden bir imkansıza yelken açmakvirgs.gif olmayacak bir limana demirlenmekvirgs.gif veyahut en olmaz hayallere kanatlanmak; Hatalarımvirgs.gif yanlışlarım…

Onurunu kırmadan güzelliklerinvirgs.gif seni incitmeden gitmek bana yaraşırdı. Sebebi buydu kalmak istemeyişimin..! Ve sevilmeden sevmek isteyişim bu yüzdendi. Gururunu sevmekvirgs.gif başkasınınken bana gelmeyişinivirgs.gif ellerini uzatsanda avuçlarını kapalı tutuşunu; varlığının sonuna eklemeye çalıştığım bir ‘’m’’ harfine kadar ne varsavirgs.gif ekleyemediklerimi sevdim sende… Bırak..! Bırakvirgs.gif parçalanmış haykırışlarımız bizde kalsınvirgs.gif kanı donmuş iç çekişlerimizde fısıldayalım…! Utangaç kalplerimizle sürüklenelim hayata; ihanetsiz yüreklerimizde doğrulalım…!
Yıllar sonra hatıralarda teselli ararken: ’’Bize de bu yakışırdı…’’ diyebilmek için bırak..! Bırak ayrı kalalım..!
Ara
acemhe
Uyutulmuş aklı/mı/nvirgs.gifkorkak yanlarıyla yazıyorum bütün çirkinliğimi
Sevimsiz huylar içmiş güncelerimden çattıklarım yanıma zarar
Ki ömrüyle ömrümün karanlıklarını yutan canına ahuzarım var
Kimliksiz güneşler kadar soğuk hayallerin kurbanıdır aklım
Seni bulan sevmelerim gizlimvirgs.gifsaklım
Gecelerin karanlık lekesinden ç/alınmış gözlerinle içime öyle bir baktın ki
Bittim sandım…
Nefesime dolanmışken içtiğin sigaranın efkarıvirgs.gifniye böyle uzak kaldın!?
Hissettiğim sen değilmiydin zaten
Niye beni yanlış anladın!?
Körkütük sözler ıslanırken hüznündevirgs.gif hep ağladım
Ve yaşlarım kan kustu gölgelere
Yine sen’siz kaldım…
Yüreğime üflenmiş köz bataklıkları yakmazdı içimi
Sen gitmeden önce
Hiçbir söz boğazıma düğümlenmezdi
Sen susmadan önce
Kirpiklerinde gündüzler devirmiş
Sevdayı tuz niyetine gönlüne ekmişvirgs.gif yürekli adam!!!
Karı yok artık kelime düğünlerinin
Gittiğin şehrin alaca sokaklarında
Kaldırım eskisi
Ve duvar bezgini ayazlar/d/a tükürdün sen beni
Bir sözüme virgs.gifbin anlamsızlık yükleyerek
Musalla soğuklarında bezdirdin gözlerimi
Hangi yakınlığım sana uzak kaldı da
Bu kadar mesafesiziz şimdi!?
Hangi ezgide sunsam sana özrümü
Geri getiririm biz’i!?
Yoksa
Belki’ler zamanından kalmış
Eski bir ninniyle mi avutuluruz artık!?
Biliyorum
Senin dilinde artık bana hep ‘yazık’….
Kibirli bakışlar seziyorum üstüme diken gibi yağan
Ve bir söz duyuyorum damarlarımdaki kanı kurutan
Yok mu çaresi
Çaresizlik mi şimdi sendeki ben’i burkan!?
Uçurum niyazları büyüyor aramızda
Uzadıkça uzuyor mesafeler
Ve sözler kısalıyor
Ama acısı hiç azalmıyor özlemelerin
Hasret prangaları vurulmuş yastık nöbetlerinde öldürüyorum hıçkırıklarımı
Dişlerimin arasında öylece sıkışmış sözler budalası
Çıkmaya nefer arıyor sanki
Ama susuyorum
Sustuğum kadar yoruluyor içimin gençliği
Acımasızlık tarafından yağmalanıyorum….
Kemale ermiş şiirlerin üflemesi üşüşüyor satırlarıma
Yazgısını alnına kara çalmış düşler uçurtmaları kadar yersizim
Ve zamansız gidişler azaltır beni
Sen de gittikçe soğurum ömrümden
Tutunduğum dualar gökyüzü mavileri çalarken üstüme
Gönlüm’süz kalmayı dilerim belki de
İstemiyorum
O gözlerinde barınan karanlık düşmesin yüreklerimize
Ölüm sebebim çok benim
Bahaneler t/uzağı uzuyor sözlerimde
Ve külliyen yalan iyilik gülüşleri….
İyi misin oralarda!?
Kaldığın bensizlik hiç acıtmıyor mu seni!?
Denizlerdenvirgs.gif yosun sevmeler sarsan üşümüşlüğüme
Ve bir kelam kadar kısa
Ama derin harfler dizsen dilsizliğimize
Eğer yokluğum ‘yokluk’ değilse sende
Bırak yeniden kalın ipler örmeyi
İnceldiği/miz yerden kopmuşuz zaten
Bulduğumuz gibi mi bırakalım biz’i!?
Yoksa en vurdumduymaz kimliklerle
Ve tebessümlerden soyunmuş yüzlerle mi!?
Sen seçtin bile bensizliği
Püsküllü sözler döksem neyime!?
Bitmiş bir sevmenin ucundan tutsam artık ‘sanane’!
Çıktığım yoldavirgs.gif seni bulduysa sevmelerim
Ve ismine sürdüğüm dualar kadarsa sözlerim
Varlığımvirgs.gifazlığımvirgs.gifhiç’liğim
Ve sensiz’liğim için
ÖZÜR DİLERİM…….
Ara
acemhe
Tükendi kül oldu gitti herşey,bu hayattın zehri aktı yüregime içim kanadı canım yüregim böylesine ilk kez yandı...Oysa herşey seninle ne kadarda güzeldi bugünse sensizim yüregim sızlıyor..Sessini her duydugumda yüregim kanatlardı adeta bugünse yüregim kül olmuş ,ben sensiz nasıl soluk alacagım bu şehirde sessin olmadan nasıl dayanacagım her sabah "Günaydın Canım " demeni bekleyecegim her sabah telefonun çalmasını bekleyecegim ama çalmayacak çalsada senin sessin olmayacak telefondaki belki birgün yeniden ararsınn yeniden duyarım o sessini diye bekleyecegim canım canım ben seni çok özleyecegim....

Alıp götürdüler seni benden,beni senden ayırdılar bizi canım yoksa yoksa ahtımız vardı bizim ayrılamayacaktı ellerimiz bırakmayacaktın beni bende seni ama bak götürler bizi bizden iki yabancı ettiler..Bugün gözlerin gözlerime son kez baktı o anlam gözler herşeyi yitirmiş gibiydi eskisi gibi bakmıyordu gözlerime gözlerim yüregim sızlatı bakışlarınla oysa ben senin gözlerinde hayat bulurdum kalp atışlarım hızlanırdı şimdiyse yüregim sızlıyor..Saçlarımı okşamayı severdin en çok ama elini uzattın dokunamadın saçlarıma ilk kez dokunamadım saçlarımı ilk kez gözlerini gözlerimden kaçırdın..Canım canım ben sensiz nasıl dayanacagım bu hayatta nasıl gözlerin olmadan ellerin olmadan sessin olmadan nasıl katlanacagım zalim olan bu insanlara...

Beni incilmedi o yüregin ben o yürekte misafirmişim meger canım meger bizbirbirimizin yüreklerinde misafirmişiz..Sona mı geldin canım bitmeyen ah ların başlangıçındamıyız...;Ben sende sevdim ben sende, heyecanlandım ben sende tatdım mutlulugu bana hayat verdin şimdi hayatımı alıp gidiyorsun benden canım oldun canımı alıp gidiyorsun azrail oldun bana bugün gitmesen gitmesem senden olmazmıydı "Canım" Biz sadece sevdik şimdiyse birbirimizi azrail yaptılar ..

Ben heranımda seni yaşayacagım canım biliyorum ki sende beni yaşayacaksın...Ama keşke beni dövselerdide içim böylesine sızlamasaydı sızlamasaydı içim sızlıyor içim ...Dedin ya;seni benden alıyorlar ama yüregimden söküp atsalar ya kolaysa (alamazlar ki söküp atamazlar ki)bensende gerçek oldum ,ben sende gülüşlerimi buldum ellerinde hissettim yüregimi ben böyle sevgiyi bir tek sende tatdım ve bundan sonra birisini seversem eger bu sadece sahte seviş olacaktır sadece içimdeki bu sızıyı teselli etmek için sen yüregimde olacaksın gelecegin günü sana kavuşacagım onu beklecegim canım dedin ya...,

Ahhh canım ahh canım ben ya ben napacagım sensiz nasıl dayanacagım ellerin olmadan gözlerin ,sessin olmadan nasıl dayanacagım........

r_y3jx0wpn1u3f3gy1chrk.jpg

Götürselerde beni seni benden bu yüregim seni sevmekten vazgeçmeyeccek canım...Sensizlik acı herşey yalan artık benim için şu saatten sonra ne gülüşlerim gerçek nede ben gerçegim birgün yeniden ellerimin sana kavuşmasını birgün yeniden telefondan sessini duymayı "günaydın canım" dedigin o günleri tekrar yaşamayı bekleyecegim...

Canımm canımm canım ben seni seviyorum...Yüregim sızlıyor yüregim..
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sevmez Misin? eRCi 17 877 04-13-2022, Saat: 12:09 PM
Son Yorum: wildfang
  Gece ve sevgili yalnızlığım... €BeRimSin 10 506 04-12-2022, Saat: 11:50 AM
  Aşık mısın? Yar mısın?.... PaPaTYa_PReNSeS 1 347 04-11-2022, Saat: 12:27 PM
  Benden Hiç Gitmeyebilir Misin? ÇiLeK 3 366 04-11-2022, Saat: 12:14 PM
  HaYaliNİZDeKi AŞk SeVgİli İDeaLiNİz ? experiance 21 1,428 04-11-2022, Saat: 03:41 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-10-2024, 12:22 AM