:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bebek mamalarına DİKKAT!!!
MaSaL
NESTLENİN SÜTLERİ AVRUPA ÜLKELERİNDE TOPLATILIYOR!
YA ÜLKEMİZDE?

İTALYA Sağlık Bakanlığıvirgulll.gif Milupa marka bebek sütünde yapılan analizlerdevirgulll.gif Nestle marka bebek sütünün piyasadan toplatılmasına
neden olan 'ITX' maddesinin tespit edildiğini bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamadavirgulll.gif ambalajın üzerine yazı yazmakta kullanılan
mürekkepte bulunan ITX maddesininvirgulll.gif Milupa'nın Aptamil 2 çeşidinde bulunduğunun 13 Ekim'de öğrenildiği belirtildi. Açıklamadavirgulll.gif
aynı tarihtevirgulll.gif AB ülkelerine bu marka sütlerin piyasadan toplatılması uyarısının yapıldığı kaydedildi.

Dünyanın en büyük gıda firması Nestlevirgulll.gif İsveçli dev paketleme firması Tetra Pak AB tarafından kutulanan bebek sütlerinin içinde ITX maddesinin bulunmasından sonra İtalyavirgulll.gif Yunanistanvirgulll.gif Fransavirgulll.gif Portekiz ve İspanya'daki bebek sütlerini piyasadan çekti. Ülkemizde ise aynı ambalajlı sütlerin halen piyasada satışına devam edilmesi 1wacko.giflık ve endişe uyandırmaktadır. Ziyaretçilerimizin hatırlayacağı gibi bu firma ve ürünleri uzun zamandan beri boykot listemizde yer almakta idi. Ayrıca batının bizim gibi milletlerin nüfusunu kontrol edebilmek için masum görüntülü çeşitli vasıtaları kullanarak genetik yapılarımızla oynamak istediğivirgulll.gif yakın tarihimizde patlak veren ve yetkililer tarafından örtülmeye çalışılan çeşitli olaylarla ortaya çıkmıştır. Bu olaylardan birini açıklayanvirgulll.gif arşivimizde beklettiğimiz bir yazıyı tam yeri gelmişken dikkatlerinize sunuyoruz. Bu yazıyı okuduktan sonra batıdan gelenvirgulll.gif ya da
batı patenti ile güya ülkemizde üretilen gıda maddelerine ve ilaçlara bir başka dikkatle bakmamız gerektiğini daha iyi anlıyoruz

NESTLEvirgulll.gif GENLER ve MİLLETİMİZ.

Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan haberlerdevirgulll.gif Nestle firmasının üçüncü dünya ülkelerinde satılan ürünlerinde genlerle oynayan bir madde (GE) olduğu açıklandı. Habere kimse tepki göstermedi. Sessizce geçiştirildi. Aynı zamanda alerjik reaksiyonlara da neden olan bu maddenin hemen hemen pek çok çocuğumuz tarafından alındığını düşünürsek vaziyetin vahameti daha ciddi bir şekilde ortaya çıkar. Batının bizim gibi milletlerin Genleri ile oynama isteği 1990 lı yıllarda alınan bazı istihbaratlarla ortaya çıkmış fakat yetkililer bu konuda görevlerini yerine getirmemişlerdir. Size aşağıda bu konuda anlatacağım olay bu konunun vahametini daha ciddi bir şekilde ortaya koyacak ve ortak olmaya çalıştığımız batının gerçek yüzünü bir nebze olsun açıklayacaktır sanıyorum; Yıl 1993 tür. Genç bir doktor olan Munise Ozan(eşim) Sinop ili Merkez 2. nolu sağlık ocağında göreve başlar. İnsanlar ekonomik sıkıntı içerisindedir. Sinop'ta fabrikalar kapanmış insanlar işsiz kalmıştır. Hasta olan çocukların tedavisi oldukça pahallıya mal olmaktadır. Allahtan!(?) UNICEF in yardım programı vardır ve sağlık ocaklarında üst solunum yolları hastalıklarının tedavisi için bedava "penicilin benzeri "procain" isimli bir ilaç dağıtılmaktadır. Çünki çocuklar genelde üst solunum yolu hastalıklarına yakalanmaktadır. Bahsi geçen ilaç doktorlara flakonlar halinde gelmekte ve hali ile doktorlar ilacın prospektüsünü ve ambalajını görmemektedirvirgulll.gif Dr Munise Ozan şüpheli bir iki vaka üzerine ilacın ambalajını ve prospektüsünü ister. Ama mecbur olduğu halde ilacın prospektüsü- nün olmadığını görür. Ama en korkunç açıklama ilaç ambalajının üzerindedir. Sağlık Bakanlığımızın yaptığı programa göre özellikle 5 yaş altı çocuklara kullanılması gereken ilaç ambalajı üzerinde İngilizce ve Fransızca olarak "KESINLIKLE 5 YAŞ ALTI ÇOCUKLARA KULLANILMAZ" ibaresi vardır. Dr Munise Ozan durumu Sağlık Bakanlığına yazar ve ilacın kullanımını sorumlu olduğu bölgede durdurur. Bakanlık konuya bir açıklık getiremez ve Dr Munise Ozan’ a o yazıları karalayıp ilacı kullanması söylenir. O diretir. Durumu bana iletir. Çünkü ben o zamanlar Sinop Orta Doğu gazetesi muhabirliği yapmaktaydım. O zamanki Cumhuriyet Gazetesi Sinop Muhabiri ve Sinop Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Cengiz Demirel ile birlikte Sağ ve sol ayırımı yapmadan olayın üzerine gittik. Önce Fransız Sağlık Bakanlığına yazdık. Gelen cevapta bu ilacın Fransa'da üretilmediği yazıyordu. Ama ambalaj üzerindeki adres Pariste'ki bir adresti ve Paris'te öyle bir adres yoktu. Konu iyice karanlıklaşmaya başlamış ve bizim de Milletimizi uyarma hakkımız doğmuştu. Önce Yerel Sinop TV de hiç bir deneyimim olmadığı halde bir program yaptım. O gece Sinop TV Jandarma tarafından kapatıldı. Cengiz Demirel konuyu CUMHURIYET gazetesindevirgulll.gif Sayın Aslan Bulut ta Orta Doğu gazetesinde yazdı. Fakat bütün bunlar yeterli olmadığı için konuyu Arena programına götürdüm. Çünki bu arada Sağlık Bakanlığındaki bazı yetkililer de konuşmaya başlamış ve ilacın genetik allerji yaptığını bir fax mesajı ile Cumhuriyet Gazetesi'ne iletmişlerdi. Fakat kimse genetik allerji'nin ne olduğunu bilmiyor ya da söylemek istemiyordu. Karı koca arena programına çıktık ilacın yalnız gördüğümüz taraflarını belirttik ve bu genetik allerji meselesinin açıklanması gerektiğini halka anlattık. O zamanki Sinop valisi Adil Yazar "efendim Dr Munise Ozan altı üstü bir pratisyen hekimvirgulll.gif uzman doktorlar bile konuyu bilmiyor o nasıl bilebilir" diyecek kadar gaflet içindeydi. Çünki ilaç kırsal kesimde fakir halk çocuklarına dağıtılıyorvirgulll.gif Unicef'e raporlar gönderiliyor ve bir takım veriler bir yerlerde toplanıyordu. Ve ilaç sadece pratisyen hekimlere kullandırılıyordu. Daha korkunç olanı ilacın kullanıldığı pilot illeri içeren harita idi. Buna göre Erzurumvirgulll.gif Kastamonuvirgulll.gif uşakvirgulll.gif Eskişehirvirgulll.gif Manisavirgulll.gif Tokatvirgulll.gif Çorum gibi iller seçilmişti. Ve eğitim düzeyi düşük olan bu illerin kırsal kesimindeki halk allerjivirgulll.gif genetik gibi şeylerin farkında bile değildi. O zaman arena ya çıkan Sağlık Bakanı Yıldırım Bey bile kem küm etmekten başka bir açıklama getiremedivirgulll.gif Ama benim peşinde olduğum olay genetik allerji olayı idi. Kimse olayı dikkate almadı olay kapandı. Dr Munise Ozan basına izinsiz demeç verdiği için ceza aldı. Ama her kes Prof.'lar dahilvirgulll.gif genetik allerji yoktur diye ahkam kesti. Genlerle oynama olayı Oktay Babuna olayında açıkça ortaya çıktı ve Sayın Durmuş her türlü tepkiyi almasına rağmen gerekeni yaptı. Simdi Nestle deki bir maddenin genlerle oynadığı ve allerji yaptığı ve sadece üçüncü dünya ülkelerinde satıldığı açıklanıyor. Çıkartacağımız netice şudur "EY MILLETIM SENİN GENLERİNLE OYNUYORLAR BUNU YARDIM OLARAK GÖNDERDİKLERİ İLAÇLARLA YAPIYORLAR. BUNLARI ÇOCUKLARINA VERDİÄžİN İLAÇLARINA KOYUYORLAR. EÄžER FARKEDERSEN BU SEFER ONLARIN EN ÇOK SEVDİKLERİ ÇİKOLATALARINAvirgulll.gif ŞEKERLERİNE (VE YOÄžURTLARINA) KOYUYORLAR. DUYGUSAL YÖNÜNÜ İSTİSMAR EDİP KANLARINI TOPLAYIP GEN HARİTANI ÇIKARTIYORLAR. VAR GERİSİNİ SEN DÜŞÜN...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çantayı nasıl taşıdığına dikkat MaSaL 0 429 09-14-2011, Saat: 02:46 PM
Son Yorum: MaSaL
  Ebeveynler bebeklerinin göz tansiyonuna dikkat etmeli ! MaSaL 1 427 06-15-2011, Saat: 10:50 PM
Son Yorum: YasSmin
  Bulaşıcı kış hastalıkları bebek ve çocukları daha çok etkiliyor MaSaL 1 482 06-15-2011, Saat: 10:45 PM
Son Yorum: YasSmin
  Bebek Bunalımı Belirtlileri, Bebeklerde Huysuzluk Nedenleri, Bebek Sağlığı MaSaL 0 453 06-13-2011, Saat: 03:28 PM
Son Yorum: MaSaL
  süper kullanışlı bebek arabası sıla 7 760 03-03-2011, Saat: 12:20 PM
Son Yorum: PCKoPaT

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-16-2024, 03:22 PM