:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Estetik yaptıran 4 kişiden 1'i erkek
MaSaL
[b]Estetik ameliyat için başvuran erkekler en çok burunlarını düzelttirmek memelerinivirgulll.gif göbeklerini küçülttürmek ve saç ektirmek istiyorlar.
Amerikan Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Dr. Çağrı Sade her yaş ve gelir düzeyinden erkeğin artık rahatlıkla estetik ameliyat yaptırdığını belirterek şöyle konuşuyor:

"Bize başvuran genç yaştaki erkek hastaların çoğunluğu burun şeklinden şikayetçi. Yine jinekomasti denilen erkekte memelerin kadın tipinde büyümesi ile başvuran sayısı da oldukça fazla. Liposuction ve bazen de ilave yöntemlerle estetik ve bir o kadar da psikolojik olarak rahatsız edici bu durum kolaylıkla ortadan kaldırabilir. Orta yaş ve üstü erkek hastalarımızın bize en sık başvurma nedeni ise göz çevresinde kırışıklıklarvirgulll.gif göz kapaklarında sarkmavirgulll.gif kaş düşüklüğü. Yapılacak cerrahi işlemler olabileceği gibi botox ve geçici süreli dolgu maddeleri bu problemleri halletmede yeterli olacaktır. Hastalarımıza özellikle göbekvirgulll.gif bel ve gıdık bölgelerinde lokalize yağlanma için liposuction sıklıkla uyguladığımız diğer bir yöntemdir.
Saç ekimi istemiyle bize başvuran hastaların sayısı da hiç az değildir. Uygun hastalara kabul görmüş yöntemler uygulanarak iyi sonuçlar alınmaktadır. Cinsel organının boyundan ve bazen de rahatsızlık duyup bizden yardım isteyen erkek hastalarımız da olabiliyor. Yüz gençleştirici lazerlervirgulll.gif epilasyon işlemleri de yine erkek hastalarımın bize başvuru nedenleri arasındadır."

FARKLI YERLERİNDEN 4-5 KEZ AMELİYAT OLANLAR VAR

Estetik ameliyatlarda başarı hastanın talepleriyle hekimin verebileceklerinin uzlaşmasıyla sağlanabiliyor. Dr. Sade "Eğer hastanın istekleri makul ve mantıklı ise hastaların aynı seansta veya ayrı ayrı rahatsız oldukları bölgelerinden ameliyat olmalarında bir sakınca olmadığını düşünüyorum. Ancak hekim hastasını çok iyi değerlendirmeli ve gerekiyorsa bir psikiyatrdan yardım almalıdır. Beden dismorfik bozukluğu denilen mevcut bir kusurun abartılı olarak algılanması durumu atlanmamalıdır. Benim sorunuza cevabım vücudunun farklı yerlerinden 4-5 kez ameliyat ettiğim erkek ve kadın hastalarım oldu" diye konuşuyor.
[/b]

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kel Erkek Yatakta Daha Başarılı Mıdır? Sağlı@k ve Yaşam 0 609 05-28-2012, Saat: 01:04 PM
Son Yorum: Sağlı@k ve Yaşam
  En güzel 10 erkek parfümü MaSaL 0 1,554 08-18-2010, Saat: 05:25 PM
Son Yorum: MaSaL
  Erkek Saç Kesiminde ve Sağlığında Nelere Dikkat Etmeli? MaSaL 0 487 08-18-2010, Saat: 05:03 PM
Son Yorum: MaSaL
  Erkek Bakımı - Saç ve Kozmetik CaNaT 0 635 05-26-2008, Saat: 03:20 PM
Son Yorum: CaNaT
  Erkek Bakımı - Traş CaNaT 0 709 05-26-2008, Saat: 02:45 PM
Son Yorum: CaNaT

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 12:03 AM