:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Günün Ayeti
Classiic
47Kıyamet günü için adalet terazileri kuracağızÖyle ki hiçbir kimseye zerre kadar zulmedilmeyecek(Yapılan iş) bir hardal tanesi ağırlığınca da olsa onu getirip ortaya koyacağızHesap görücü olarak biz yeteriz

ENBİYÂ SÛRESİ
Ara
Classiic
“O gün bazı yüzler ağarır bazı yüzler de kararır.”

Âl-i İmrân sûresi (3) 106
Ara
history
Ey inananlar! Yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah zalimler topluluğunu doğruya iletmez.

Maide suresi 51.Ayet
Ara
Classiic
“Ben işimi Allah’a ısmarladım. Şüphesiz ki Allah kullarının her halini görür.” Allah onu onların kurdukları tuzakların şerrinden korudu.”

Mü’min sûresi (40) 44-45
Ara
Classiic
Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor:
“İman edenler Allah yolunda savaşırlar. İnkar edenler ise tağut yolunda savaşırlar. Öyleyse şeytanın dostlarıyla savaşın! Hiç şüphesiz şeytanın hilesi pek zayıftır.”
Nisa 76
Ara
Classiic
BAKARA SURESİ 177. AYET:

İyilik yüzlerinizi doğu ve batı taraflarına çevirmeniz(den ibaret) değildir. Asıl iyilik Allah’a ahiret gününe meleklere kitap ve peygamberlere iman edenlerin; mala olan sevgilerine rağmen onu yakınlara yetimlere yoksullara yolda kalmışa (ihtiyacından dolayı) isteyene ve (özgürlükleri için) kölelere verenlerin; namazı dosdoğru kılan zekâtı veren antlaşma yaptıklarında sözlerini yerine getirenlerin ve zorda hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda (direnip) sabredenlerin tutum ve davranışlarıdır. İşte bunlar doğru olanlardır. İşte bunlar Allah’a karşı gelmekten sakınanların ta kendileridir
Ara
Classiic
BAKARA SURESİ 177. AYET:

İyilik yüzlerinizi doğu ve batı taraflarına çevirmeniz(den ibaret) değildir. Asıl iyilik Allah’a ahiret gününe meleklere kitap ve peygamberlere iman edenlerin; mala olan sevgilerine rağmen onu yakınlara yetimlere yoksullara yolda kalmışa (ihtiyacından dolayı) isteyene ve (özgürlükleri için) kölelere verenlerin; namazı dosdoğru kılan zekâtı veren antlaşma yaptıklarında sözlerini yerine getirenlerin ve zorda hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda (direnip) sabredenlerin tutum ve davranışlarıdır. İşte bunlar doğru olanlardır. İşte bunlar Allah’a karşı gelmekten sakınanların ta kendileridir
Ara
history
Ara
PCKoPaT
Allah'a ve peygamberine inanır, mallarınızla ve canlarınızla Allah yolunda cihat edersiniz. Eğer bilirseniz, bu sizin için çok hayırlıdır.

(Saff/11)
Âh be.
Ara
Hasretiim

De ki: "Sizin kendisinden kaçıp durduğunuz ölüm var yavirgul.gif o mutlaka size ulaşacaktır. Sonra gaybı davirgul.gif görünen âlemi de bilen Allah'a döndürüleceksiniz devirgul.gif o size yapmakta olduklarınızı haber verecektir."

Cuma Suresi 8
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günün Ayeti 0 528 1 dakika önce
Son Yorum:

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 12:30 AM