:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dumanı kınayanlara..!!
Qetesh
kıymık=) Adlı Kullanıcıdan Alıntı:benim gibi düşünen yoktur belki ondandır bu sessizlik ama kuru kuru teşekkürdense susmayı yeğlemek daha güzel bence. iki fikirde ortada sonuçta.

Benide dahil ediyorsan sebebini söylim. Muhattap olmamak için bişey yazmadım.
Ara
kı@ymı@k=)
muhattap olmana ihtiyacım yok işine bak sen.
Ara
rapunzel
kıymık sonuna kadar haklısın bu konuda Wink
herkes herşeyi o kadar iyi yapıyor ki birileri kuyuya bir taş atıyor ve devamı geliyor zaten...
bizim insanımız abartmayı çok seviyor sanırım...
Ara
history
Yaklaşık son on yıldır,dinin kullanılmadığı bir alan gösterebilirmisiniz.Siyaset,sanat,ticaret,oy avcılığı için dağıtılan yardımlar,üniversiteler,müzik ,karikatür vesaire.Neyi nekadar nasıl kınıyacağız.Siyasette profagandalarda ayetler havada uçuşuyor,onlara inançlı insanlar diyoruz.İnanç nedir?Kimin ne kadar inançlı veya inançsız olmasının kriterleri nedir.Dinimizin düştüğü hale bakın Uhrevi olan din göreceli hale getirildi.Şeklen insanlara dindar sıfatı yakıştırıyoruz,hatta Tv'lerde din adına mangalda kül bırakmayanlar,on beş yaşındaki yavrucağa sarkıntılığı kendine hak görüyor.Duman savunucusu değilim ,tarafta değilim,keşke yapmamış olsalardı,inanın yapılanların yanında onlarınki masumdur.Kimsenin ırzına,ekmeğine,işine,eşine tecavüz etmiyorlar...Arkası gelmez dertlerimin bıktım illallah gibi dini terimle süslenmiş bi şarkı....
Ara
PCKoPaT
Yahu konu bir iç döküşten çok tartışmaya dönmesin diye susayım dyorum ama :S Olmuyor.

İllallah, Maşallah, İnşallah vs değiştirilse bile anlam ne kadar değişebilir ki =/

Kuran, öyle ki tek harfin yanlış olunması yahut kasıtlı olarak okunmaması szi küfre götürebilir Mazallah =/

Kaldı ki bu grubun değiştirdiği ayetin anlamı "O(Allah) doğurmamıştır, doğurulmamıştır"

İstediğin gibi değiştirip şarkıda kullanabileceğin bir ayet midir?

Bırakın Allah aşkına..

Herhangi bir ayeti değiştirmeden, tamamıyla alıntı yapıp düşünceni savunma mahiyetiyle elbet kullanabilirsin.

İşin ehli insanlar zaten anlar ayeti işine geldiği için mi kullanıyor yoksa gerçekten Allah kelâmına ihtiyacı olduğu için mi kullanıyor.
(ayetin yarısını, işine gelen kısmını alıp kullananlar da var ondan söylüyorum bunu)
Âh be.
Ara
sıla
yine kuru kuru teşekkür ettim pckonun msjına ama öyle doğru şeyler yazıyo ki çok beğeniyorum ve teşekkür ediyorum...
Ara
PCKoPaT
Alıntı:kuru kuru teşekkürdense susmayı yeğlemek daha güzel bence

Dyen insan, destekleyenlere kuru kuru teşekkür etmiş Sılaaağğ*m du hele (:

Big Grin

Bir de konuya bakmayan, cevap yazmaya tenezzül etmeyen üyeler var, o ayrı Big GrinDDd
Âh be.
Ara
sıla
PCKoPaT Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Dyen insan, destekleyenlere kuru kuru teşekkür etmiş Sılaaağğ*m du hele (:

Big Grin

Bir de konuya bakmayan, cevap yazmaya tenezzül etmeyen üyeler var, o ayrı Big GrinDDd

:yikildim:

konu yanlış bi noktaya gidiyormuş gibi hissediyorum dumanı ben de çok severek dinlerim tamam kimse doğru işler yapmıyo olabilir ama bu bunların yaptığı yanlışa da göz yummamızı gerektirmiyo o zaman peygamber efendimizin karikatürlerine niye bu kadar tepki gösterdik bütün dünya olarak halbuki karikatür dergilerine para verip okyan bir gençliğiz başbakanın cumhurbaşkanının karikatürlerine gülüp eğneiyoruz da niye peygamber efendimizle ilgili karikatür olunca tepki gösterdik dinimize sahip çıktığımız için bu da onun gibi Kur'an ayetini alıp değiştirerek şarkı yapmak niye dikkat çekmek için biz de bunlara prim yaptırıyoruz burdan ben elimdeki yetkiyle konuyu kilitliyorum isteyen konu niye kilitlendi diye tekrar konu açsın Haykır bölümünde beni tartışın ama dini alet edeni de bu konuda onu bunu haklı göreni ben haklı göremem

sevgiler...
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 03:39 PM