:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
♥ Küsmesin Kelimelerin N'olur ♥
acemhe
Sana, "bir resme bakıp da içinin acıdığı oldu mu?" diye çok sormak istedim. Ama ya bugüne kadar acımadıysa ve bundan sonra da hep acırsa diye korktum. Nereden çıktı şimdi bu deme, ne zaman resmini elime alsam suretine dokunsam bir el uzanıp tâ derinlerden beni bambaşka bir sen’e Bü rünürüyor. Hiç olmadık bir yerde hiç aklımın ucundan geçmeyen bir hatıranın kollarında dolaşıp seni aramak sensizlikte ya da hiç eskimemiş bir resim de alışılmışın dışında. Uzaklıklara hükmedemeyip, bir resimle avunmak zor. Daha dün yanımdayken bugün yokluğunu solumak zulüm. Ne bir dar ağacı, ne de bir kefen. Yanımda olmadığın anlardır beni içten öldüren.

"Bir resme bakıp konuştuğun oldu mu?" diye sorsam sana cevabın ne olurdu? Mesela hiç benim resimlerimle kavga ettin mi? Biliyorum biliyorum bu delilik bana mahsus. Beni benden alıp sende bir ben yapan işte bu. Delilik. Ben sana olan sevgime öyle bir değer biçmişim ki şu dünya yüzündeki farklı farklı milyonlarca aşk çiçeğinden birer damla bal koymuşum içine. Biliyorum ne dersem diyeyim o otobüse bineceksin ve beni bendeki sen’e terk edeceksin. Ben yine sana el sallayacağım kollarım halsiz düşene dek. Biliyorum gözlerini bir an bile ayırmayacaksın benimkilerden otobüs garajı terk edene kadar. Ben seni yine özleyeceğim ve sen bir gün yine döneceksin nasipse.

Dur gitme seni bensiz bir şehire yollamak, beni sensiz bir şehirde mahsur bırakmak zor gelir gönlüme. Kim bilir sensiz günlerimin arşivine kaç sensizlik daha ekleyeceğim. Sensiz kaç güneş doğacak üstüme, bensiz kaç gece geçireceksin. Dur ne olur. Beni sensizliğin acılarına gömme.

Madem gideceksin hayalimi unutma, bir an olsun ayırma yanından. Sen gideceksin ben sana burada özlem biriktireceğim. Biliyorum gitmekten çok da mutlu değilsin. Sen de beni özleyeceksin sen de... Güneşe bakarsan beni, geceye bakarsan da beni hatırla. Bir ses gelirse kulağına şiirim, bir damla düşerse avucuna gözyaşımdır anla. Sen beni özlemeye gidiyorsun ve bunu biliyorsun. Seni seviyorum desem zaten biliyorsun. Hoşça kal desem mümkün değil. Ben sana ne diyeyim ki...

Dönüşün gidişinden kolay olsun. Ben seni kalbimin kapısında bekliyor olacağım. Niye mi? Nasıl cevap verirsem vereyim ne seni ne beni ne de sevgiyi anlatmaya yetmeyecek.Sana benden başka gitme diyenin olmasın inşallah. Bu da sana bedduam olsun. İyi mi?
Ara
ÐŽeşaren
Güzel bir yazı, özellikle başlık hoşuma gitti . .

Teşekkürler .)
Ara
PCKoPaT
Alıntı:Ve aslında benim gidişim senin yoksulluğundur, iliklerime kadar çektiğim

Çok beğendim.
Âh be.
Ara
acemhe
Sevdana sürgünümün kesildiği gündü, sana "merhaba" dediğim gün.
Aç susuz bir sürgüne mahkumiyetti bu. Sen ise tüm vicdansızlığınla, sömürdün bu sürgünü, oyunbaz sevda çölünde.
Bakışın için, can vermeye hazırken bu beden, sen değersiz kıldın o can´ı ve geri çevirdin. Gülüşün için, dünyayı yakmaya hazırken, dünya zaten benim dedin. Küçümsemekti senin tek zevkin. Bir sevda, bir ömür, bir adam ve sen...

Anlamadın ne demeli sana. Kim istemezdi ki, böylesi bir sevdanın iki parçasından birisi olmayı, kim istemezdi ki, uğruna canını verecek sevgiliye sahip olmayı?
Gitmekten dem vuruyorsun, git..... Kanayan yüreğime aldırma. O zaten alışkın kanamaya. Geldiğinde zaten kanıyordu değil mi, sardığın gibi bırakma, sakın bırakma, eski haline dönsün ve yine kanasın...

Ağlayan gözlerime, gülmeyi öğretmiştin, neyine bu gözlerin gülmek? Ömür boyu ağlamaya mahkumlar. Git ve senin için akan göz yaşları dinmemeye mahkum olsun. Pınarları kurumasın, her daim o yaşlarda boğulsun. Git... Ben burdayım.

Geldiğinde, gittiğinde bıraktığın gibi bulacaksın biliyorsun. Git... Gözün arkada kalmasın sakın. Bu gözler seve seve ağlar yokluğuna, bu yürek severek kanatır kendini sensizliğinde. Git... Bu beden, nasılsa toprak olacak. Ha senle, ha sensizlikle. Ömrümün sonbaharı oldun, tüm yapraklarımı sarıya boyadın, şafaklarımı hüznünle kapladın...

Git... Me..... Demeyeceğim sana. Zira sen, yüreğin elinden düştüğünde, sarılacak birine ihtiyaç duyacaksın. Yüreğinin yaralarını saracak, başını omzuna dayayıp ağlayacak, tüm sıcaklığıyla seni saracak, seni acılarından sıyırıp alacak birini arayacaksın. Ben o zaman gene yanında olacağım. Kanayan yürek, ağlayan gözler ve herşeye rağmen tüm acılara bu güne kadar olduğu gibi, bundan sonrada direnecek olan bu beden.
Git.... Git..... Yüreksizliğinle, sevdasızlığınla, hoyratlığınla, soğukluğunla....
Git, gülleri soldurarak git...

Git.
Ara
acemhe
Söndürme mumları!

Yoksa her şeyi görürüm. Bu hiç iyi olmaz, emin ol!

Senin göremediğin çok kabus var gözlerimin önünde, inan ki!

Susturma şarkıları! Yoksa her şeyi duyarım. Bu hiç iyi olmaz, emin ol!
Senin duyamadığın çok haykırış var kulaklarımın dibinde, inan ki!

İçimi deşiyor mırıldanmaları ölülerimin. Öldürdüğüm çok ben var avuçlarımda, inan ki!

Onları da ceplerimde kesik maskelerimin yanında taşırım.

Yüzümdeki donuk delirişler bundandır. Maskelerle ölüler yan yanadır hep. Yüzümdeki soluk vazgeçmeler bundandır.

İhanetlerle zamanlar iç içedir hep. Gözlerimdeki belirsiz kaçışlar bundandır. Kapılar geçmişe açılır hep. Gözlerimdeki keşfedilmemiş sevmişlikler bundandır.

Her şey iç içedir. Her şey gecenin sırtında. Gecikmeleri hep bundandır. Ağır ağır üstüme çökmesine sebep de bu yüklerdir.

Birilerini unutarak gelir uzun yolculuklarından.

Yarım kalmışlıklarım bundandır. Birilerini unutarak gelir uzun yolculuklarından, kırılır dökülürüm onların unutulmuşluklarında.

Biraz silkinseler, kuytularından ben savrulurum rüzgara. Kimse bulamaz kırık oyuncaklarımı.

Yarım kalmışlıklarım bundandır.

Söndürme mumları!

"Bahaneler üretiyorum yokluğuna dair.
Avuntularımı yarıştırıyorum mum ışığında,
Her bahanenin ardına seni gizliyorum...
Sen hala yoksun hiç bilmediğim sevdam
Ben her duada seni diliyorum..."

Engellere takılı kalmış yırtık pırtık bir aşk parçası elimde kalan.Ne tarafından tutsam diğer yeri dağılıyor.Birleştirmesi imkansız..

Bi kenara terketmek imkansız...

Ellerimde acının izleri..Silinmesi zaten imkansız..

Bedeli ödenmiş taraflar anlaşmış sözde...

Bitişi koymamıştı da unutulması koyuyor ister istemez deli gönlüme...
Ara
acemhe

Bir martının kanadına takılı kaldı yüreğim, bir kayıkla açılıp güneşe doğru yol almak istedim gün boyu. Bir gece vakti dolunayda, tek başına düşüncelere dalmak..

Dalgaların sesine karışmalı içimdeki sessiz çığlık. Rüzgar, yaprakları suyun üstüne ulaştırmalı bir de sevdaları.

Kaç kişi sessizce anlatmıştır sevdasını denize? Ve kaç kişi sırlarını paylaşmıştır bilinmez. Ama ben tüm sevda türkülerini dinlemek istiyorum denizin dilinden. Tüm gözyaşlarının suya yansımasını görmek. Belki aralarında kendi sırlarımı da bulurum diye. İnsanlar arasında kaybolmuş gönülleri fark edebilirim diye..

Martılar ne kadar da şanslılar, özgürce dolaşıyorlar gökyüzünde. Bir martının gözleriyle bakmak her şeye, ne güzel olurdu. Ne güzel olurdu maviye, özgürlüğe hasret duyanları görebilmek.

Ne çok şiir yazıldı adına, ne çok türkülerde geçti adın ey deniz!. Benimde türküm var mıdır derinlerinde? Yüreğimden kopup gelen cümleleri duyar mısın, söylemeden. Hisseder misin içine düştüğüm yokluğu. Yoklukla birlikte bulduğum varlığı..

Bir sabah vakti balıklarla karşılamak günü, dolunayın suya bıraktığı benliğini izlemek ne güzel..ve yıldızları izlemek ay kaybolduğunda.

Ne güzel denizi hissetmek içinde, deniz olmak ne güzel

Ara
acemhe
Seni, seninle paylaşamayacak kadar çok seviyorum!
Çabalama sakın anlamak için beni...
Benim derdim bendeki benleri, bendeki senleri seninle paylaşmak değil ki...
Seninle anlam kazanmadı sahip olduklarım!
Ben zaten güneşin parlak bir tepsi gibi kapladığı göğe yabancı değildim ki!
Ayın kızıydım ben senden önce de...
Simden bir örtü gibi üstüme örter ayı, hıçkırıklarımla renklendirirdim dolunayı...
Seni tüm bencilliğimle sevdim...
Sevilme ihtiyacımın cevabıydın sen...
Aşkın sendeki yansımalarıydı beni çeken...
Yankılanan sesimdi, sesindeki!
Ben, sevmenin bana ait olan kısmını sevdim!
Deniz dibinin büyüleyici evreninden çıkıp, vurgun yiyen yanını sevdim...
Dingin doğanın içine kattığım fırtınayı sevdim...
Bir kırmızı kadehin içinde boğuldum yalnızlığımla...
Adaklar adamadım kavuşmaların uğruna!
Çünkü sen kadar, sensizliği de istedim ben aşkın tadına doyasıya varabilmek adına...
Özlemek istedim seni, gecelerce uykusuz kalan bir kadının gözünü kapatıp rüyalara teslim olmayı delice istemesi gibi...
Özlemeyen, özlenmeyen bir yürekte aşk barınabilir mi¿
Belki seni değil, seni sevmeyi;
Belki seni değil, senin beni sevmeni sevdim!
Ayrılığın bir ahtapot gibi kollarını sardığı bir aşk istedim!
Çünkü aşkı tüketecek kadar çok paylaşmak istemedim seninle...
Paylaşıldıkça azalır tutku!
Paylaşıldıkça eskir aşk!
İstemedim sıradanlığın gri ezikliğiyle renklenen bir sevdayı...
Özeldi!
Özel kalmalıydı!
Özlemeliydim hep seni!
İstemeliydin hep beni!
Kavuşamamanın, yoklukların devasa gölgesi olmalıydı üzerimizde...
Ben seni kavuşmak için değil, kavuşmayı özlemek için sevdim...
İçimdeki melankolik kadını besledim yokluğunla...
İstediğim için vardın hayatımda...
Sana uyanan sabahlar katmak istediğim için anılarıma, düşlerimde soktum seni koynuma...
Gülüşünün haylazlığını, gözyaşlarının tuzlu tadını tatmak istediğim için "aşk"a düştüm bu deli oyunun kucağında...
Bir senfoninin çok sesli ritminde, hayalini giyinip süslü bir elbise gibi üzerime, sonsuzluğa uzanan adımlarla dans etmekti istediğim...
Sımsıkı sarıldığım bir beden yetmezdi ki bana...
Kurallarla sınırlanmayan, dokunmakla doyulmayan bir eşti beklediğim...
İşte tam bu yüzden sendin istediğim!
İşte bu yüzden seninim!
Ara
acemhe
Teşekkürler arkadaşlar, okuyan gözlerinize sağlık
Ara
acemhe
Bir orman yapraqının kaLdırımLarLa dansı kadar, saçma oLsun bana yasLanı$ın..
Kimseye anLatamayacaqım büyüLü sözLerini fısıLda..
Sadece ikimizin biLdiqi tapınakLar in$a edeLim,
Kaçmak için..Vazqeçmek için…
Kim biLir beLki de sonunda öLmek için…
Bir ırmaqın kendini terk edip, denize qitmesi kadar saçma oLsun her $ey..
YasLan bana…

soparimsx4.jpg

sana dokunan bütün sesLeri kıskanıyorum..üzqünüm dedi adam..
kadın uyuyordu,
aLdırmadan konu$maya devam etti adam;
hiç bir $ey için söz veriLmemi$ti biLiyorum.. ne erkendi bu ne qeç bir yaqmur..
saqanaktı ısLanıyordu saçancıqına iLi$tiqimiz keLimeLer..
keLimeLer çaLınmama yetiyordu..
oyun bozan bir hayLazdım, biLiyorum ama oynamadıqımız bütün oyunLarı kıskanıyorum $imdi..
qözLerini hiç baqLamadım.. topunLa camLarı kırmadım..
(bize saqLam bir tesadüf qerekiyordu)
yazıktı sapanınLa vurmadıqımız ku$Lar..saçLarının arasına sıkı$mı$ bir $eyLer var yinede..
qüLümseyince beLLi oLuyor..
onLar qörmüyor qördüqümü..
biLiyorum, kediLerin qözLeriyLe qördüqümsün sen benim, parmak uçLarımLa konu$tuqumsun!
hiç bir $ey için söz vermedik biLiyorum ama..
eLimde deqiL..üsteLik komik eLLerimde deqiL..eLLerinde!
$imdi dokunsam sana daqıLacak avuç içinde sakLadıqın bir sen!
bir ben kaLacak yinede her $eyin sonunda , kendi sonumu ya$amaya taLip..
ve bu $arkı var ya..
qitarın sesiyLe sesLendiqin bu $arkı..
hiç bir sesLe dokunmadım sana biLiyorum ama..kıskanıyorum yinede sesinden dü$en bütün senLeri!
bak qecesini sabaha emanet ettiqimiz bir qök devriLecek $imdi!
aLtında kaLdıqım…
ve aLtı üstü bir çocuk oLduqum ya$amı$Lıqım.. pi$kin bir dokunu$La yana$acak qözLerime qene!
sen kokacak odam sabaha kadar..
hiç kokunu duymadım ama..
oLmak ve öLmek arasında hiç bir $ey için söz vermedik..
sus……
Yada uyumaya devam et biLiyorum!
ama yinede kıskanıyorum bensiz ya$ayacaqın bütün kı$Ları..
eLimde deqiL üzqünüm……eLLerinde üsteLik!
dokunsam daqıLacak senLerinLe!
sonra mevsime bir sen çöker akLımın kıyıLarına vuran kadın qöLqen senin, sus saatLerimi ba$Latıyor her $ey..
saçLarıma vuran ayaz biLiyorsun bu…
ne vakit yüzünLe kar$ıLa$sam iLk qün ki mahcubiyet…
utanıyor adam tenine dokunmaya haLen daha! di$ izLeri bundan!
ve asLında biLiyorsun!
qecenin parmak uçLarıma dokunduqu buLanık rüzqarLa açıyorum perdeLerimi,
müziqin eLLerime dokunmasıyLa, yüzümdeki qüLü$ oLuyorsun bazen..
o qüLü$Le daLqaLanıyor perdeLerim…
eLLerime ihtiyacım yok artık!
eLLerimi sana anLatmam bundan…beni çaL ve bırakma kendimde…

Bir ya$amak kayqısı bu,
sonLarına ünLemLer koyduqumuz soruLarın sesi…
Duysak cevap verebiLirdik ama sesim kısıktı sesinin yanında…
Ve konu$mak ne kadar anLamsızdı qözLerine dokunurken…
KayqıLarım ve kayqanLıqım var..
Kaybetmeye yakın oLduqum/dan beridir bir ben var cepLerimde…
yırtık i$te bazen dü$üyorum.. Dü$üyorum eLLerine…
Yara bere içindeyim..
Yara bere içindeyim kendini sürsene…!
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ne olur sus ölüm melegim...... AsLı 6 424 04-12-2022, Saat: 08:22 PM
Son Yorum: wildfang
  Kal Gönlümde Ne OLur Gitme... eRCi 19 647 04-12-2022, Saat: 10:23 AM
  Dön Ne Olur... Yaşatma Bana Bu Acıları... lover 2 355 04-10-2022, Saat: 06:14 PM
  ~~..::S€vm€s€nd€ OLuR::..~~ €BeRimSin 2 326 04-09-2022, Saat: 07:07 PM
  _{*}_CenneTim OLur muSun_{*}_ €BeRimSin 9 350 04-09-2022, Saat: 07:20 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-24-2024, 08:02 AM