:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
“ Eyvallah en çok bana yakıştı “
history
Sığdıramadığım her duygu; iki kelimemin arasındaki boşlukta gizli...
O yüzden, yazdıkça parmaklarım,,, ve işte yine o yüzden söyledikçe dilim topallıyor!..
Toparlayamıyorum zihnimi...

Her zaman fazla oldu söyleyemediklerim, söyleyebildiklerimden! ..

Yaşadıklarımdan ben sorumluyum,cezam kesilmiş çekiyorum,suçuma kimseyi ortak etmeye hakkım yok...kıyamadıklarıma ise asla,...
Ara
acemhe
Yüreğime Yağmurlar Yağıyor...

Kocaman bir sessizlikti yaşamlarımız, çoğu zaman kimse birbirinin sesini duymadı, aslında duyuyor dediklerimiz bile çok uzaktaydı...

Ben, bir tek sana sesleniyorum tüm gücümle ve şimdi duymanı istiyorum ne olur dur dinle...

Kaç mevsim sığar bir ömre yada bir ömür kaç mevsimliktir.?

Sen, yaşadığım en güzel dört mevsim, yüreğime ekip, göz yaşlarımla beslediğim en büyük sevdasın.

Bazen kilometrelerce uzak, bazen aldığım nefes kadar yakınsın...

Uzak diyarlardan gelen sesinin merhabasıyla gelir konar yüreğime yaz mevsimi...

Engin denizlerin ortasında, yunuslarla yarışır, deniz kızlarıyla dertleşir bulurum kendimi.

Korkutmaz suların rengi ve derinliği, tıpkı sana duyduğum sevgi gibi..

Nice bir zaman sonra, dans ettiğim beyaz köpüklü dalgalar, bilmediğim bir çölün kızgın kumlarına bırakır beni.. Kervanlarla yolculuk ederken bulurum kendimi.. Sen uçsuz bucaksız çöllerin ateş’ den prensi ben gölgene ve sana muhtaç bir kum tanesi....

Bir an, bir Dua sesi getirir kendime beni... Kurduğum hayal sona erer, gerçeğe dönüşür duygular, sen yoksun , yaşadığım hayal kırıklığıyla, hüzün yine kapımı çalar... Gözlerimde dolu misali birikir yaşlar ve sen bilmezsin,

Yüreğime yağmurlar yağar...

Yağan yağmurlarla gelen sonbaharda , daracık bir patika yolunda yürür bulurum kendimi.. Ağaçlar yapraksız kalmış yine, sensiz ben gibi.. Üzerine basmaya kıyamadığım sarı, kırmızı yaprakların sesleri, alır götürür geçmiş zamanlara beni... Yeşile bürünmüş dallar, Alnina kondurduğum buseler, heyecanla elime tutuşturduğum gül goncaları gelir aklıma... Düşen bir dal parçasıyla boğazımda düğümlenir tarifsiz duygular ve gözlerimde birikir yaşlar , Yüreğime yeniden yağmurlar yağar...

Eteklerine kardelenler serpilmiş beyaz gelinliğiyle, dört başı mağrur gelinlere benzeyen bir dağın zirvesindeyim şimdi..

Bir dağ başı yalnızlığı yaşıyor yüreğim... Dağ başı yalnızlığı ölümden beter…Yumruklarımı sıkıyor, avazım çıktığı kadar bağırıyorum.. “SENİ ÇOK SEVİYORUM”

Sesimin yankısıyla çığlar düşüyor eteklerime… Yollarımda karlar, yollarımda kara yazım var.

Gel desem, gelemezsin…. Gel desen ayaklarımda buzdan prangalar….

Gözlerime hapsettiğim yaşlar,

Ve yüreğime yeniden yağmurlar yağar...

Tüm cömertliğiyle gelen bahar.. çağıldayan dereler, el ele dolaşan sevgililer, bir yanda uçurtma kuyruğuna asılı kalmış çocuk sesleri, Taze bahar çiçekleri, çiğ taneleri, başımda eser kavak yelleri ve dilimde uzak diyarların sevda türküleri…

Mevsimler geliyor ve geçiyor hayatımdan…

Bir yarım hep eksik..Bir yanım hep sensiz kalıyor…

Görmüyorsun..!

Duymuyorsun..!

Yüreğime yağmurlar yağıyor…

Yağmurlar yüreğime ağlıyor,

SEN, BİLMİYORSUN…
Ara
acemhe
76228144jv1.jpg

Yaşanmış ve bitmiş bir sevdada takılı kaldım paslı bir çivi gibi
Sensizliğin kaçıncı günü bilmiyorum daha doğrusu gittiğin gün mıh gibi aklımda da günleri saatleri saymaktan yoruldu kalbim.

Bitmiş… gitmiştir…

Bitişin gidişin tek taraflı olması ne kadar acı verici bilir misiniz?hani konuşmak istersin kelimeler düğüm düğüm olur boğazında anlatmak istedikçe kelimeler çıkmaz ağzından karabasanlar etrafını sarmışken haykırmak istersin ama haykıramazsın…

Yalnızlıklar bitişler ve gidişler yapışmıştır bir kere yakana seni bırakmazlar seni tüketene kadar bırakmazlar

Hele de çıkarsız sevmişsen gözü kapalı inanıp güvenmişsen benim gibi kusura bakamın hiç iflah olmazsınız artık ayrılık özlem her gün biraz daha büyür.

Onun sıkıntılarını duyup kendi sıkıntıların edersin halbuki anlamsızdır o gitmiştir.

Bir türlü anlatamazsın kalbine giden birinin sıkıntıları üzüntüleri senin neyine bırak kendi baş etsin dersin oh olsun demek istersin ama diyemezsin...

sana yaşattığı tüm üzüntülere kalp ağrılarına rağmen diyemezsin..

onun için uzaktan uzağa üzülürsün geceleri dua edersin mutlu olsun huzurlu olsun diye... ama sen ne mutlu nede huzurlu olamazsın onun gidişi seni bitişin olmuştur çünkü sen hiç şey gözetmeden sevmişsindir.

Hani birini sevmen için onu görmen gerekmez diye bir söz var ya işte sende öyle bakmadan görmeden sevmeye devam edersin o yüzden ne mutlu nede huzurlu olursun

Yakalaşan doğum gününde yanında olmak istersin ilk sen hatırlamak istersin ilk sen ona hediyesini vermek istersin ama bilirsin ki bunlar imkansız o senden çoktan gitmiştir seni çoktan bittirmiştir.

Ama anlatamazsın kalbine o ısrarla yanında olmak ister. Biliyormusun sen benden gitmemişken beni bittirmemişken düşünmüştüm ne alacağımı ama şimdi sadece şu geliyor
aklıma

Ahşap bir kutunun içinde küçücük bir kalp ve içinde küçük bir not “sana sende olmayan çok özel bir şey hediye etmek istedim. “

Gidişin bitişim tükenişim oldu ama sen her şeye rağmen yine mutlu ol emi...
Ara
history
Yağan yağmurlarla gelen sonbaharda , daracık bir patika yolunda yürür bulurum kendimi.. Ağaçlar yapraksız kalmış yine, sensiz ben gibi.. Üzerine basmaya kıyamadığım sarı, kırmızı yaprakların sesleri, alır götürür geçmiş zamanlara beni...
Hazan benim mevsimim,kuruyan yapraklar,umutlarım,düşenler ise gözyaşlarım...yaşamadığımı biliyorum,herkes yaşadığımı sanıyor....
Ara
history
onun için uzaktan uzağa üzülürsün geceleri dua edersin mutlu olsun huzurlu olsun diye... ama sen ne mutlu nede huzurlu olamazsın onun gidişi seni bitişin olmuştur çünkü sen hiç şey gözetmeden sevmişsindir.
Aşk sevmeyi bilmeyenlerin elinde oyuncak olmuşken,Leyla ağlar,mecnun ağlar...Aşkın sihirli büyüsü vardır diyenlere;söyleyin dostlar çektiğimiz acı nedir....
Ara
acemhe
Bir gün seni düşünerek son nefesimi verdiğimde,bunu bir üstünde dolaşan bulutlar bir de ayağını bastığın toprak bilecek.Bir tek onlar anlayacak halimden,bir tek onlar bilecek kadri kıymetimi,bir tek onlar dostluk edecek bana uzun uykumda...

Hiç iyileşemeyecek kalp yaralarımla sarıldığım beyaz kefenim,benim acılarım için sargı bezi olurken,ağrılarıma merhem olacak toprağın ve nefessiz kalan bedenime can verecek gökyüzü hep birden şahitlik yapacaklar seni ne kadar çok sevdiğime...
Gökyüzü kuşları dolaştıracak,toprak çiçekler bitirecek üzerimde.Kuşların ve çiçeklerin şarkılarıyla hasretim dile gelecek nice ömürler boyunca...
Eğer bir gün gezinirken güzel yüzünle sokaklarda,gelir de tatlı bir rüzgâr,dünyanın en tatlı güzel gözlerine,dünyanın en tatlı yanaklarına bir öpücük kondurursa bil ki bendendir...!!
Sana hasret gitmiş dudaklarımın hüzünlü özlem şarkılarına dayanamamış bulutların ve toprağın ricasına gelmiş bir rüzgârdan en riyasız,en içten,en yalnız ve en ölümlü öpücüğüdür o...!!!

Dünyanın tüm âşıklarından neşet etmiş ne kadar öpücük varsa,işte o zaman derin bir ah ederler halime.Tüm âşıklar mezarlarından bir titremeyle sarsılır,tüm kavuşmuş sevenler mutluluklarına pişman olup,en içten dualarla yakarırlar Rab'lerine.Tüm mutluluklarını bağışlamak isterler;
senin o güzel dudaklarının bir öpüşüne...
Ne çare ki,bedbaht ömrümün son sayfası da karalanmış,acıların alfabesiyle doldurulmuş ömür defterim mahşere kadar açılmamak üzere kapanmıştır.Lakin kapanmadan giden,sana bakmaya doyamadan giden gözlerim,mezarda da olsa hep seni gözler...

İmkânsızlığını bile bile bir Meleğin elinden tutarak gelip,son bir sözünü söylemeni beklemem ne kadar beyhude olsa da,bilsen ne büyük bir hasrettir ki,ölümlü bedenimi son uykusuna bir türlü bırakmaz...

Nice geceler gördüm,nice sabahlar;lakin toprağın karanlık bağrında gecemi gündüzümü ayırt edemeden seni beklerken bir bakarsın,sen ellerinde boynu bükük iki çiçekle gelirsin.
Adım sanım unutulsun diye ismimi bile yazdırmadığım mezar taşımı öpüp toprağımı okşarsın...
İki damla gözyaşı döküp beni ne kadar çok sevdiğini söylersin.Uzun uzun anlatırsın bana;mahcup ve kaçamak bakan gözlerimizle bakarak güç bela can verebildiğimiz üç beş kelimeyi konuşurken ne kadar mutlu olduğunu.Söylediğin her sözün sonunda bağıra bağıra seni seviyorum demek istediğini söylersin.
Gelip nefessiz kalana kadar öpmek istediğini.
Ve ben de seslenirim sana aşağıdan ;
Tıpkı benim gibi...

Ah sevgili...Gelip geçen ömre kurban edilmiş nice büyük bir sevgiydi bizimkisi.Zorlu dağların zirvelerinde binlerce kilometrelik beyazlığın ortasında açıveren kardelen gibiydi.Ya da milyonlarca kilometrekarelik bir çölün ortasındaki minik bir vaha.Ne karları eritebilirdik,ne de çölü yeşile çevirebilirdik.Olsun...Her şey için müteşekkirim sana.
Yaratıcının içime gizlediği şifreyi bulduran sevgine ...!!

Bil ki,şimdi üzerimde uçan bulutlar,altımda uzanmış toprak ve alfabemden sana sunduğum harfler yokluğunu aratmıyor bana.Çünkü neyim varsa,sensin...
Neye baksam sensin,Neye dokunsam sen...!!!

Ara
acemhe
y1pnbobvlbeix1lannqpcqydt5.jpg

Kalbimin Kıyamet Emri

Kalbimin kıyamet emri verildi.

* * *

Bir anda zaman durmaya meyilli. Dünya yıkılma emrinin verilmesini bekler. Gökyüzü daha bir sessizleşir. Kalbimin güneşi söner ve mavi gözlü bir melek sura üfler. Korkunç bir çığlık kalbimi paramparça eder: seninle bir daha konuşmayacağım!
Hayat anlamını yitirir.
Duygu yüklü bir kalbin, gözyaşlarının intiharına sebep olması aşkın dışavurumu olsa gerek.
Kelepçelenmiş dillerin sesini duyuramadığı boşlukta kelimeler kendiliğinden cümleleşir:
silmem gerekiyor kalbimin rengini
bir umudu umutsuzluğa çevirmeliyim
ağlamalıyım günlerce
hüznü boynuma geçirilmiş bir ip gibi görmeliyim
gecelerin yalnızlığını arkadaş edinmeliyim
bu duyguyu burda bitirmeliyim...
Bir çok dejavusal kesitin şahlanışı, hiç yaşanmamış bir bütüne dönüşen parçaların anlamsız izleği şiirin ritmine eşlik edemese de kalbi parçalamak için bir cümle yetiyor: seninle bir daha konuşmayacağım!
Ara
history
Ne çare ki,bedbaht ömrümün son sayfası da karalanmış,acıların alfabesiyle doldurulmuş ömür defterim mahşere kadar açılmamak üzere kapanmıştır.Lakin kapanmadan giden,sana bakmaya doyamadan giden gözlerim,mezarda da olsa hep seni gözler...
Yüreğimde can yok,bedenimle yaşamaya çalışıyorum,ona inat,aşka inat ölüme inat....inadına yaşayacağım.....
Ara
history
Kelepçelenmiş dillerin sesini duyuramadığı boşlukta kelimeler kendiliğinden cümleleşir:
silmem gerekiyor kalbimin rengini
bir umudu umutsuzluğa çevirmeliyim
ağlamalıyım günlerce

Gözyaşlarım akmıyor artık,akan gözyaşlarım yüreğimdeki sevigi çağlayanını kuruttu.akmayan sadece gözyaşlarımmı..?
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  GeL Dermisin bana (SeNiN İçİn) eRCi 9 859 04-14-2022, Saat: 06:58 PM
Son Yorum: wildfang
  Kimse almasın seni yine bana Kalasın Masal_yuzLu 28 3,980 04-14-2022, Saat: 02:56 AM
  KIYAMA KALK EYY AŞK-I SÜCUD! bir N€f€s Lazım Şimdi bana..ÖLm€k İçin............ €BeRimSin 4 422 04-13-2022, Saat: 03:03 PM
  Geceler...bana seni anlatıyor ... ROSE 12 697 04-13-2022, Saat: 10:30 AM
  yaşamım boyunca aldığım en mükemmel hediyesin bana... eRCi 2 637 04-12-2022, Saat: 12:43 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-16-2024, 03:35 AM