:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
veDA..
acemhe
Bir kapı aralamaktır veda çıkıp giderken.... Ve bir tesellî düşer kalbin en güzel yerine ........

Bir başka boyutta yazılıdır sevginin adı…

Yüreğe gelen her rüzgarın bir sesi vardır, sabrı tavsiye eden… Duymak gerekir bu sesleri taa derinlerden… Bir tebessümdür yeni olan her şey… Ve alışmaktır yüreğe serpilen her bir gözyaşına… Ve eskiye özlem, adına yeni denen her kapıyı aralamaktır aslında… Yüreğe kazılan her hâtıra için sevmektir, herkesi ve her şeyi… Eskinin hatırına yaşamaktır geleceği…

Ve anlatmaktır kâinata atılan asil imzanın sahibini… Yürekte çarpan ismini… Eskimeyen sevgisini… Yeni olan her şeyin ve mâzîdeki her nefesin sahibini… Sana, kapıları açan merhametini… Bir vasiyetse bu bırakmaktır elinin uzandığı herkese… Anlatmalıdır herkes O’nu… Kalbindeki yeri kadar, sevgisi cümle olup uçmalıdır gönüllere… Ve hissetmelidir yaratılış sebebini… Ve ayrılığın yükü hafiflemelidir gönlündeki…

Sevmekle başladıysa her şey, öyle bitmeli…

Kollarını açıp yollarda beklemeli… Sevmeli herkesi, hasta gönülleri iyileştirmeli… Boş sevgi cümleleri ile değil, sevgiyi yaratanı ekleyerek her bir söze, öyle kalplere girmeli…

Hoş görmeli dostları… Kırgınlıklar için vakit yokken, yarınlara gülümseyerek O’nun rızası ile başlamalı… Yürekten bir “ALLAH!” deyip şeytanları ağlatmalı… Ve bir umut olmak ruhunu acıtmış herkes için… Sabrı yoldaş edinmek… Reçetesi belli olan kalplerin eline ilaçlarını vermek…

Bir bahardır bu… Sevginin vakti gelmiştir… Açar her bir gönülde!.. Sabır ile sulanır ve filiz verir her bir nefesle… Anlattıkça yüce yaratıcıyı daha çok büyür içinde… Hatıralarda artık üzmez kendini… Bir tesellisi vardır adına gelecek denen... Ayrılık artık şenlenir.

Ruhların vedâsı etkilememeli insanlığa olan sevgimizi… Bunca vedâyı boş yere harcamamalı… Beyazlar giydirmeli ayrılıklara ve gönlümüze gömmeli… Gelecekteki her bir nefes uğruna gönüllere Hakk’ın rızası ile girmeli… Sevmeli, sevdirmeli…

Veda eden ruhun özlemi ile geçen hüzünlü bir gelecekte, zamanın kovaladığı nefesleri tüketmemeli… Adına son denen her şey sevgi ile can vermeli…

Sevmekle başladıysa her şey, öyle bitmeli…
Ara
acemhe
'Öylesine değil... [Ölesiye...]'

Sen can'dın...

Sen Ferhat'tın Şirinliğime...

Siyah beyaz bir filmin en renkli yanıydın sen.Gülüşüne gizlemiştim mutluluklarımı.Gülerdin mutlu olurdum...
İki şehir arası gidip gelirken dağlara bir tek adın-dı yazdığım gözlerimle...
Kulaklarımda çınlayan sesine karşılık verirdim bazen etrafımdaki şaşkın bakışlara aldırmadan.Seni d/inlerdim ...
Uzaktan uzağa severdim . . .
Öylesine değil asla.!

Hayallerimdeki esas oğlan-dın sen . . .
Rüyalarımın tek/i...

Şimdi sonbahar kokan hüznün ortasına bağladım umutsuzluklarımı.
Gel/git-ler çisil çisil yağsada yalnızlığıma.Seni düşünmesi bile umut... Bir merhaba'n bile umut...
İsminin içinde başharfimin olduğunu bilmek bile umut ...
Belkide umutsuzluklar bile umut... bazen.
Bahanesi çok umudumun./Umutsuzluğuma ise bir kibrit... /Çaktım

Umudum'sun...

Umutsun sen....

Mecnun'sun Leyla gibi yanan yüreğime...

Züleyha'lığıma Yusuf'sun sen bakmaya doyamadığım yüzünle...

Aşk'ın adısın sen.Aşkın özü... Kelimelerin anlatamadığısın.Günlere sığdıramayıpömrüme saçtığımsın sen.

Bilesin ki...

Seviyorum Seni...

Öylesine değil üstelik... ÖLESİYE...

Ölesiye. . .

Ara
acemhe
Biliyorum uzaklardasın. kim bilir kimlerlesin.. ? BeLkide yalnızsın şuan benim gibi.
BeLki bir ihtimal beni düşünüyorsundur. ?
Ama diyorum ya bir ihtimal..
Senin için gitmek bu kadar kolayken .. Beni sevme ihtimalini düşünmek ne kadar aptalca demi ?
Senin için geçmişi silmek bu kadar basitken hele.
Boşver sorma beni . Ben hala seni bekliyorum dönmeyeceğni bilsemde hala çaresiz bekliyorum . Kalbimdeki yerini kimsenin doldurmasına izin vermiyorum..
Sen çekip gittikten sonra hayatımdan.... UmutLarımı masum hayallerimi herşeyimi sarstın . .Hayatımda artık umut olmayacak hayal olmayacak mutluluk olmayacak teselli olmayacak ... Hep bir boşluk virgul.gif bir hüzün ve hep acıLar olacak..
Seni severken hayatıda sevmiştim ben dünyayıda herşeyi sevmiştim.. Şimdi seninLe herşey gitti. yapayaLnız kaldım.. Herşeye kırgın herseye küskünüm.

Bilmiyorum bu nasıl sevda ki aglayıp ta anlatamadım anlatamıyorum..
Yazaraksa bi derece anLatabiliyorum sanırım kendimi. Düşünsene seni severken dokunsunbaska bi ten tenine . Bu nasıl bi acıdır bilemezsin ki zaten sen.. Yaşarken ölmek gibi bişe olsa gerek.
.
Yoruldum artık biliyor musun ? Tek taraflı bir hayatı omuzlamaktan. Arayıpta sormaktan virgul.gif dinLeyipte anlatamamaktan.. Ağlamalarımı kendim duymaktan ve biraskn yalnızlığında tükenmekten..
Her soruyu kendime sormaktan ve sorularımın cevapsız kalmasından ..

Sabret sabret nereye kadar söylermisin ?
Ve hayatı neden sevemiyorum biliyor musun ? Sensiz yaşanılacak bir hayata atılmaktan korktugum için..... Belkide hiç sevemiyecegim bu sensiz anlamsız olan hayatı.. Ve belkide Hep sensiz yaşamaya mahkum kendi yalnızlıgımda ölecgm ....

Ara
acemhe
hayalinnn1.jpg

Gece tüm ihtişamı ile kapladı yine küçücük dünyamı.
Sevmezdim geceleri daha önceleride.Ama sensiz daha bir çekilmez oldu.
Sigaramdan bir nefes çekip oturdum kağıdın kalemin başına yine.
Bilmem kaçıncı sana yazılan bir mektup bu.Adı yok.Adresi yok.
Biraz sen varsın içinde mısraların.Biraz ben.
Bir de bana eşlik eden o kasvetli gece karanlığı.Bazen yaşarıyor gözlerim..
Sigara dumanıdır diyerek avutuyorum kendimi..
Kendimi kandırıyorum ara ara ama mısralarım gözyaşım gibi şuursuzca düşüyor beyaz
kağıdın üzerine..
Her harfte bin parçaya bölüyorum içimdeki sancıyı..
Her kelimede biraz daha aydınlanıyor odam..
Her mısranın ardından duvarlarda hayalin canlanmaya başlıyor..
Bazen dudaklarının ucunda ufacık bir tebessüm ile izliyorsun beni, bazen gözlerindeki ışıkla
yırtıyorsun karanlığımı..
Kulaklarımda tanıdık bir tını..Ayrılık bana aşktır artık diyor..
Unutmak o kadar kolay mı sandın..Ayrılık bana aşktır artık..
Her nota biraz daha yaklaştırıyor beni sana, seni bana..
Sanki şarkı bittiğinde, mektup tamamlandığında kapıdan girecek gibisin..
Ama yok..Şarkım başa saralı çok oldu..Dediğim gibi bu mektup bilmem kaçıncı..
Kanımdaki zehir gibi hırçınlaşıyor mısralarım böyle anlarda..
Üstü çizili satırlar bundandır..Yok yok..
Tahammülüm kalmadı artık gecenin karanlığında ay ışığının hayalini duvarlarıma
yansıtmasına..
Bir el kadar yakın olduğunu sanıp bir kalemin ucundan mağlubiyetimi yazmaktan
sıkıldım..
Hadi..Şimdi tak geceyi koluna..Usul usul gir koynuma..
Endişelenme..Hayalin senin kadar zarar veremez bana..
Ara
acemhe
Hayatta denesek bile değiştiremeyeceğimiz şeylerin olduğunu biliyorum, bahsettiğim şeyler
mevsimleri değiştirmek değil, geceyi gündüze çevirmek de değil
insanların yaşama karşı koyamayışı, kurulu düzenin çarkları arasında giderken sağa sola
veya geriye dönemeyişi.
Anlatmak istediğim herkesin hayattta kendi yolu vardır, kendinin belirlediği ama sonra
değiştirmeye çalışıpta değiştiremediği bir yolu vardır.
Bu kurulmuş düzenin içerisinde sen benim karşıma çıkarak özgürlüğüm oldun, değiştiremediğim dünyamın yegane mutluluğu oldun.

Ben de birgün buranın eskisi olacağım, çekip gidivereceğim ama buralar yine aynı ihtişamı
ile kalacak duygularım gibi, bu yaşama saldığım kelimelerim gibi.
Senden kalan bir izi farkettiğimde, senden gelen herhangi bir işareti ilk algıladığımda
refleks olarak dudaklarımın gülümseme durumuna geçişine şaşmıyorum artık,
bu gülümsemelerin arkasında ruhumun özlediği bir ruh olduğunu biliyorum.

Sevgi sensin, sevgi seninle hep var olacak, bedenler bu dünyayı birgün terk edecek ama
eşyalar gibi nesneler gibi, sevgiler ölmeyecek, birlikte yaşansa da yaşanmasa da sevgiler,
sevgim hep aynı kalacak, yeni yeni seven yürekler yıldızlar gibi parlamaya devam edecek.

İçimden geldiği gibi, seni kendime algılayışım gibi bir sevgi tanımı yapmaya çalşıyorum sana, insan hayatının devamını sağlayan bir güç gibi görüyorum onu,
unatmak ki sevginin gücü her şeye yeter.

Ara
acemhe
Katran karası geceler vardır, seni bağırına basmıştır.!
Kalemi ele aldırır, yazdırır, çizdirir..
Ama ne birşey değişir, ne yeni gündeki güzellikler için haber verilir.!

Gecem soğuk_!

Odam sensiz_!

Ümitler bitmiş_!

Kadehimde şarap bitmiş, hayalin gitmiş_!

Anlar vardır, şarkılarda buldurur matemi_!

Sözler bir yana dursun, ritimler bile acıtır içini.
Kanatır kapanması zor yaralarını, her bir enstrüman sesi.!
Oysa yaraların kabuk bağlamaya yüz tutmuştur..
Bir şarkı duyarsın bir yerde..
Her bir söz çarpar darbeyle,her bir enstrüman sesiyle açılır kabuklar..
dilindeki çığlıklara, ahlara aldırmazlar.!

Ve sen içinde sorguya başlamışken.. şarkıda tınılarıyla acıtır bir yandan,
bir yandan da sorguna eşlik eder:

Dağlar mı, yollar mı, denizler mi engel_?

Neden_? Neden gelmez oldun_?

Eller mi, diller mi, sözlerim mi engel_?

Neden_? Neden gelmez oldun_?

Sorgular vardır, sadece kanatır!Asla cevap buldurmaz.!

Sorular,sorular, sorular..
Cevabı yok, muhatabı yok ve hatta soranınının aynada bir sureti bile yok.!
Devam edip gider sorgu, tâki yaranın kanı dışına sızıpta,
sol yanın kızarana kadar.!
Umudunu bir hışımla alırsın avucuna, elini götürürsün zorlukla sol yanına, ama
kanın akmaya devam eder..
Beliki acının dinmeye niyeti yoktur.!
Umut tuz misali kanatırda, bir merhem "O"dur kapanacak yarana.!

Zaman durdu, gökyüzünden yıldırımlar düşerken..

İçimdeki yağmur dindi, yoruldum beklemekten.!

Izdıraplar vardır, söyletir, "O" duymasada gecelerine seslenir.!

Derken biter son enstrümanın son darbesiyle matem..
katılırsın çığlık atarcasına tekrar edersin can havliyle..
Yeter artık bitsin.!
Yoruldum Beklemekten!!!!!! dersin.

Geceler/Anlar/Sorgular/Izdıraplar vardır da bir tek "O" yoktur işte.!

Birde içini yaza yaza dökemediğini anlayıp, acına eşlik edecek görüntüler
bulmak vardır
Ara
onun adı@ aşk
Ve hayatı neden sevemiyorum biliyor musun ? Sensiz yaşanılacak bir hayata atılmaktan korktugum için..... Belkide hiç sevemiyecegim bu sensiz anlamsız olan hayatı.. Ve belkide Hep sensiz yaşamaya mahkum kendi yalnızlıgımda ölecgm ....
Ara
acemhe
Birbirine dokunmaktan ürken iki kedi gibiyiz aslında biz
Senin göğsündeki pençe izlerivirgul.gif benim yüzümdeki çizikler

Adım adım kaçıyoruz iç içe girdiğimiz bütün gecelerden...Dokunulmayı unutmuş tüm düşlerimiz ayyuka çıkmaya başladığı anda uzaklaşıyoruz -kıyıya yanaşmaktan son anda vazgeçen bir vapur gibivirgul.gif birbirimizden

Biliyor musun çocuk? Bu şehir biz gibi aslındaYani biraz senvirgul.gif biraz ben
Yorgun bir günün koşuşturması içerisindevirgul.gif bir anda esir alabiliyor kent tüm ihtişamı ile bedenini ve bir anda hiç beklemediğin bir sokak ucunda tüm benliklerini yıkıp üzerinevirgul.gif bir kumrunun koynuna kaçabiliyor
Yazdan kalma bir sevinçle başlarken güne ılık bir kış gülümsemesi ilevirgul.gif Eylül sancısı ile sonlandırabiliyor geceyiYa da ansızın tüm şimşeklerini indirip tepene seni tepeden tırnağa ızdıraba boğup gökkuşağının nedameti ile salınabiliyor yeni bir güne

Kıştan yoksun bu kentin kollarındavirgul.gif yazdan kalma senfonileri dinmek bilmiyor insanın içindevirgul.gif dinlemiyor yüzünden düşen bir kar tanesi
Yudumladığımız soğuk biranın damağımızda bıraktığı tat aynı bile olsa biliyorduk ruhumuzda farklı tatlar yarattığınıVe biliyorduk
aşk incelik istiyorvirgul.gif bizim gibi poyratlığı sevmiyordu hiç bir zaman

Tüm bunlar olurken yani sen gelirken -benvirgul.gif giderken
Tüm bunlar olurken yani ben gelirken -senvirgul.gif giderken
Yani tüm bunlar oluyorvirgul.gif tanrı çok eğleniyorken!
Bilmiyordun sen; dokunulduğu zaman kırılabilecek bir cam narinliği taşıdığını
Bilmiyordum ben; dokunmaktan ürken bir yığın kum tanesi olduğumu
Ve bilmiyorduk kaçtıkca daha da

Kısa yolculuklar yapıyorum hayata ve sana dair
Sana dair olunca hayatvirgul.gif
kıyamıyorum sarılıyorum var gücümle
Ben senin adını henüz bilmiyorum
Ben sana verilebilecek bir ad bilmiyorum!
Ara
acemhe
Aşktan hasar almış yüreklerin yaraları zor kapanır. Kendine kanar rengi solmuş kalpler.
Bir çare arar sessizce kimseye anlatamaz derdini.

7AB7624282DA48AB2042D5E2B1885D.jpg

Ayrılığın en zoru üçüncü gecedir. İlk akşam farkına varmaz kalp olanların. Gözyaşı aksa da gerçekliğinin farkında değildir yürek; kabullenmez yalnızlığını.
İkinci geceye de umudun kokusu yayılır. Ya ararsa ya gelirse diye dikilir göz telefona döner belki köşeden diye yolun kenarına.
Üçüncü gece duvara çarpmış gibi kendine gelir yürek. Anlar ki sevdiği gitmiştir. Karanlığın arkadaşlığına sığınır. Ancak o zaman başlar panik olmaya!
Aşktan hasar almış yürekler yargılayamaz önce. Ölüm gibi kederi sonradan çöreklenir kalbin orta yerine. Vakit geçtikçe anlaşılır boşluk yaralı kalpler o zaman sürünerek savrulur.
Aşktan hasar almış yürekler isyan eder bir gün. Hayata karşı mağlup ve alacaklıdır. Hesabını kesmek ister yaşamla sıkı bir pazarlık başlar.

Dualara karışır isyan; küfürle temenni arasına sıkışıp kalır acılı kalpler. Kaderin ağına yazgısının bahtsızlığına sevdiğinin vicdansızlığına bir “ah” çekerek; yapayalnız kalır sokağın ortasında kırgın bir yürek!
Aşktan hasar almış yürekler sorgulamayı öğrenir. Kendi mahkemesini kurar salonun ortasına. Suçluyu suçsuzu arar aradıkça daha çok boğulur kendi içinde batar.
Güneş doğar akşam olur gün batar gece döner ama zamanı bir türlü geçmez aşktan hasar almış yüreklerin. Her sabah aynı tatsız güne uyanır. Bir filmin orta yerinde bir dostun acı kahvesinde ağlar. Ağladıkça silinecek gibi duran acısını atmaya çalışır.
Aşktan hasar almış yüreklere doktor da çare olamaz falcı da! Vakit geçtikçe kendi yarasını sarar kalp. Takvim yaprakları düşer durur gönlün içi zamanı süpürge eder. Sonra bir sabah uyanıp bakar ki; güneş yine parlamakta gökyüzünde. Tebessüm eder onca günün ardında ilk defa. Yaşamın mucizesi kendi içinde saklı durur. Bir adım atar dışarıya gözlerine vurur gerçekler. Aşktan hasar alan yürekler bir gün bir yerlerde yeniden sevmeyi becerirler ceplerinde duran inançsızlıklarıyla…

Ara
acemhe
Korkular yükselişe geçtikçe hayat inişe geçiyor..
Bir kaos yaşanıyor..Güneşli bir günün ortasına düşen fırtınalar gibi.. Sığınacak liman arayışı kaplıyor yalnızlığımızı bir görsek limanın zaten içinde olduğumuzu fırtınalar da dinecek gözlerimiz yakamozları toplarken..
.....

Düşündüm söyledim söylediğimi yazdım hep..

Yine aklıma geldi söylenilen bir söz.. Hani derler ya; zaman ilaçmış her şeye..
İşte bu sefer ilaç olamadı zaman Sevgili..

Kanayan hangi yarayı kapatıp hangi özlemi dindirdi ki zaman? Şimdi konuşmak istemiyorum daha sonra konuşalım demelerimiz bitmedi hiç..Her tesellimizde Zamanla düzelir her şey dedik..Kandırdık kendimizi kandırdık etrafımızdakileri..

Biliyorduk oysa Zamanın hiç bir faydası olmayacağını..İhtiyacımız olan Pembe bir yalandı ZAMAN kelimesinin anlamı..Şimdi Pembe hikayeler ile kandıramıyorum içimde Sonbahara koşan çocuğu..Dinlediğim şarkılar takındığım yalancı gülümsemeler hiç biri yetmedi işte..

Zaman geçti geçmesine de ilaç olamadı..Geçip giden anlar değiştirdi ikimizi de..İkimizde kendi kurduğumuz yalanın etrafında el çırpıp şarkılar söyler olduk.. Kendi kurduğumuz kandırmacaların en iyi oyuncuları olduğumuzu aynaya her baktığımızda yineledik..Oysa aynalara baktıkça gerçekleri görecektik kendi planladığımız yalanları değil..

Hani zaman her şeye ilaçmış derler ya inanma..Senin suskunluğun benim suskunluğum ile buluştu sessiz bir şarkı oldu yalnızlık..Üzerimde gezinen sonbahar rüzgarları üşütüyor beni sanıyordum ama üşümem bundan değilmiş.. Biraz hastayım galiba..Öksürük aksırık biraz da ateş.. Mikroplar yerleşmiş vücuduma üşümem ondanmış..

Hapşuuuuuuuu.... Çok yaşa...Sende gör..Hastasın sanırım..Geçmiş olsun.. Teşekkür ederim önemli bir şey yok.. Zaman her şeyin ilacı iyileşirim yarına!!!!!!

Bu kadardı işte hayalin ile konuşmam..Yokluğuna ilaç olamadı zaman..Ve sen artık tanıdığım “O” değilsin..Adını düşündüğümde kalbimin durduğunu hissettiğim o adamdeğilsin artık..

Zaman yoksulluğuna çare olamadı benim yoksulluğumu da dindirmedi..Ve biliyor musun ilk defa unuttum adını..
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bu Ne Bir Başlangiç Nede Bir Veda!!!! ÇiLeK 7 443 04-12-2022, Saat: 10:42 PM
Son Yorum: wildfang
  Dramatik Olmayan Bir Veda Stinq 6 351 04-10-2022, Saat: 09:49 PM
  Her veda ??kt??? kap?y? a??k b?rak?r Stinq 2 354 04-04-2022, Saat: 06:32 AM
  Yüreğimi eze eze veda ettim sana... Elfida 4 517 04-04-2022, Saat: 02:24 AM
  Bu Veda Art?k Sana Stinq 3 342 04-02-2022, Saat: 01:13 PM