:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
''Zaman insanı değil, armutları olgunlaştırır.''
acemhe
Herşeyin ilacı derler... Ama bazen 'zaman' verdiğinden çok şey alıyor...
Zamanla özlediklerini, özlemeyi bırakıyorsun! Aslında sen bırakmıyorsun!!! Zaman bıraktırıyor...
Bir zamanlar 'deli gibi aşığım' dediğin birine, acıdığını fark edebiliyosun...
Sabredersen, ayrı kaldıklarına kavuşabiliyosun. ''Nefret ediyorum'' dediği...n bir insanı, uzun süre sonra görünce birşey hissetmeyebiliyorsun.
Dost sandıklarının 'dost' olmadığını, yada hiç ummadıklarının sana dost olduklarını görebiliyorsun... Eskiden sana doğru gelen, zamanla yanlış gelebiliyor. Gecelerce ağladığın, uykusuz kaldığın, nefes alamadığını sandığın, '' ölüyorum, bu acı dayanılmaz'' dediğin an'larla dalga geçip, gülebiliyorsun...

Zamanı uzun süre boş (boşluklarla) geçirdiğinde, o boşluğa alışıp, seviyorsun. Ve dolmaması için elinden geleni yapıyorsun...
Bazen, zamanla insanlara alışıp, sevgi duyuyorsun. Bazen de alıştıklarından, sevdiklerinden vazgeçebiliyorsun. Zevkler, istekler, düşünceler değişebiliyor. Bir zamanlar sana doğru gelen, bir süreden sonra yanlış gelebiliyor.

Zaman; Doğru sandıklarının, yalan... Yanlış bildiklerinin, gerçek... Gördüklerinin, sahte olabileceğini gösterebiliyor...
Zaman; Aklına mukayyet olduğun sürece, geçirmeyeceği, unutturmayacağı, yaşatmayacağı ve göstermeyeceği hiçbir şey yok...

Ölüm bile unutuluyor. Alışılıyor... Ölümün verdiği acıdan büyük acı mı var?...

İşte ben; Zaman bana yalnızlığı sevmeyi o kadar çok alıştırdı ki.... Bu durum beni tarifsiz mutlu etmeye başladı. Ve fark ettim ki... Kimsenin varlığı bana şuan ki hazzı yaşatamaz...

Kuru kalabalıklar, yalan-dolan arkadaşlıklar, sahte aşk-aşıklar...
Zaman bana, bunlara uzaktan bakıp gülmenin ne kadar zevkli olduğunu gösterdi.

Zaman geçip gidiyor. Hergün, bişeylere biraz daha yakın, biraz daha uzak...

İnsanları yaşları değil, yaşadıkları olgunlaştırıyor...
''Necip Fazıl Kısakürek'' ne güzel söylemiş;
''Zaman insanı değil, armutları olgunlaştırır.''

Aslında dışı dolu ama içi boş yaşayıp da; çok yaşadım, gördüm, anladım, zaman beni bu hale getirdi, olgunlaştım diyen insanlar... At gözlüklerini çıkartıp etraflarına bir baksalar, armuttan bir farkları olmadıklarını görecekler....
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  en son ne zaman ?? _kardelen_ 20 676 04-04-2022, Saat: 09:51 PM
Son Yorum: wildfang
  Yaşlanmaya ne zaman başlarsınız? sıla 2 394 04-26-2011, Saat: 10:25 AM
Son Yorum: sıla
  Kafamın güzelliği değil,rumuhumun derinliğidir konuşturan Hasretiim 0 391 01-27-2011, Saat: 11:34 PM
Son Yorum: Hasretiim
  iLaç değildir zaman,sizi sadece kanatır .. Hasretiim 1 353 10-20-2010, Saat: 02:42 PM
Son Yorum: acemhe
  "Eğer" değil "çünkü" değil "rağmen" sevin Hasretiim 0 312 09-27-2010, Saat: 06:34 PM
Son Yorum: Hasretiim

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 03:49 PM