:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Esaretime yenildim....‏
MaSaL
Esaretime yenildim;
Ceketimin düğmelerini bir bir açtım yol alıyorum,
Avucumda yaşlanmış sevgilerin hüznü,
Estikçe özlem rüzgarları,

İçim kanadı,nasıl olur ki anlatamadığım bir acı,beni kollarının arasına aldı.
Hüzünlere gam vuran yüreğimde biliyor artık gerçeği,
Gözlerimde yitirdiğim sevgini,
Şimdilerde gece yarılarında uykumdan olup lanet oku samda kalbimin burukluğuna,
Yalnızlığa kelepçelendi bedenim,
İki kelimeyi söyleyememenin anlamsızlığı yanımda;
en yakın arkadaşım.
elimde çaresiz aşkımın kadehi parçalandı,
zulmün ardında düşü verdim deniz kıyısında,
narin bir duygu,gökyüzü deniz,deniz gökyüzü oldu.
gözlerimdeki sansür kalktı sen varsın her yanımda,
seni sensiz yaşamayı öğrenmiştim ben halbuki,
çığlıkların hapsedildiği karanlık bir odadayım şimdide,
gülüyorum nedensiz,
bir gün karanlığın içinden çıkan güneşin ben olacağını umut ederek.
henüz ayılamadım ama hissetim yel esti üstüm ıslandı,
esaretime yenildim nasihat verilende bendim
kaderime hüküm sağlamıştım oysa,
zira yaşadıklarımın gerekçesini de çoktan imzalamıştım.
evvelde küçük bir çocuktum doğru fakat şu an,
uçurumun ucunda durmuş menfaatlerin intihar etmesi için,
aksini savunduğum tüm yalanları söylemeyi göze alanda benim,
şefkate ancak masallarda rastlıyorum artık,
çekingenlik duyduğum ümidi kesilmiş sevdiklerimle,
vazifem bazen dostane bir bakış,tatlı bir gülümseme ve
sevgimin kudretini aşıladığım kalbimin kabrine çağırmak seni.
borçluyum belki esaretime sabrıma ve cesaretime,
istediğim hayat için irade kuvvetime,
o istemeden ağlattığım hırçın gözlerime,
bir asır geçti üstümden sevgimi esirgemedim de nasiplendim başkalarına,
esaretine yenildim belki aşkım ama rüyalarımda,
düştüm suskunluk yoluna ilerliyorum arada sırada durup,
yumuşak toprakta sen yatıyormuşçasına,
ayırmaya çalışırken kum taneciklerini birbirinden,
birden uyandım ve utandım kendimden,
üstümde bir ışık,etrafımda;
kederde zengin sevgide yoksul onlarca insan,
ne oldu sana diyen sesler çığlık oluyordu kulaklarıma varana dek,
tüylerim diken diken sessizce uzaklaşıyorum oradan,
anlatamam aşkım seni kimseciklere,
ben bile inanmak istemezken içimdeki bu çılgın sevgime!!!
MaSaL
...........SEVGİLİM NERDESİN...........
y1pxY5dDeIT50qzzBB8BWVGvpZ6UGiUhpjllaIHd...4RxqP4cvwU
Bugün....En güzel kelimeleri yazmak istedim sana..en güzel şiirleri...Gülleri dalından alıpda; dikenleri de acıtmadan vermek istedim ellerine usulca..kanayan elin olsada dikenlerden, ben sarmak istedim.Güneşi, ayı hatta tüm tabiatı dökemesemde önüne, kalbimden gelenlerin bunlar olduğunu gör istedim..!!!Aşka ulaş ve Tanrıyı gör istedim..Sen hiç eğilmeden alnından öpmek istedimSmileAyaklarına basıp da sana ulaşmak istedim...
y1pxY5dDeIT50pMFErP5vjFfgnnxS7CX_qABqlCm...CH2SemBelQ
En güzel resimleri sana ben yapayım istedim...Hatta denedim..Hiçbir tual senin bedenini yansıtamadı ve hiçbir renk gözlerinin geceliğini, yanaklarının alını veremedi.Gözlerimin gördüğünü hiçbirşey dile getiremedi...!
y1pxY5dDeIT50p00Z44tDDgBS8L-oWpI5ezrL_nK...UWlO5aH3T8
Bi muzurluk yapıp elinden tutup da seni kaçıran ben olayım istedimSmileHatta bohçandaki hayalleride ben taşıyayım istedim..Kaçarken korku hissedipde, elimdeki sıcaklığınla seni daha çok götüren ben olayım istedim.Bunlar olmasa bile hani bi şarkı varya 'ellerimde çiçekler kapında sırılsıklam' görürsen şaşıran sen olmayasın istedim bide oturup yıldızlara dünyadaki resmimize bakan biz olalım istedim.Yüzünü ellerimin arasına alayım, bide şöyle masumca gözlerine gülüvereyim istedim..ellerini öpmek istedim...
y1pxY5dDeIT50rcJLEwv0ShOgqKhrJkRoZrTkqwS...EABt6Clipg
Yolda yürümek, yürürken şakalaşmak, şakalaşırken ulaşamasamda omzuna elimi atmak istedim.Bide şöyle durup da yanağından bi makas alayım istedim.Yanında ağlayayımda, ağlatan sen olma istedim..kalbimin acısını hissettim; o acıyı yaşatan sen olma istedim.
y1pxY5dDeIT50qDhFIG0yhcd8qJE66HxNlYQDT9R...WrLch3dgjE
Pamuk helva senle nasıl yenir, hatta ne güzel olur!.. yüzün pespembe olmuşken resmini yakalamak, resme bakıp yüzümüzün kahkahalaşması daha da güzel olsun istedim.
y1pxY5dDeIT50oEk8RH4F9p0yv-5XtPv53HC-r5e...tmwUn_7gtU
Akşama bir film kiralamak ama senle seyretmek istedim.Filmi takan sen ol; SmileKızı aldatan adama bir sinirle çıkışan ben, bana gülen sen ol istedimSmileistedim...2. cd'nin başında uyuyan sen, filmin sonuna doğru uyuduğunu gören ben olayım istedim.Kısık kısık sana gülmek istedim..şefkatle bakmak istedim.. Sevgiyle öpmek istedim.Yanına kıvrılıp uyuyan ben olayım istedim.Sadece ben istedim.Biz olalım istedim.
y1pxY5dDeIT50pwnr2UQlF6bfH3SAo0LvRwohLs3...pe3rJqw3II
Bunları yazarken düşündümki yıldızlar hiç de uzak değilmiş.Bunları yazarken anlayan ben, okuduğunda anlayan sen ol istedim...
MaSaL
r7om6r.jpglijn123elfjekt8.gif[SIZE=4][/url][/SIZE][url=http://img443.imageshack.us/my.php?image=lijn123elfjekt8.gif]lijn123elfjekt8.gif
Biz erkekler bu üç kadını adam gibi sevmesini beceremedik,
Ne anamıza candan bir evlat,
Ne eşimize candan bir koca,
Ne de kızımıza candan bir baba olduk.

Yıllarca üzerimizde emeği olan, her an her yaşta üzerimize titreyen, gözünde her zaman bebeği olduğumuz, Eve geç geldiğimizde uyumadığını gördüğümüz, okuldan dönerken sokak ortasında gözleri bizi arayan, her davranışımıza sabır gösteren ve kırılmayan, bizim dertlerimize bizden daha çok üzülen, bizim için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ANNELERİMİZ;

Ve annelerimizin elinden devralıp hayatımıza anlam katan hayattaki en güzel dostumuz ve en tatlı arkadaşımız, helalimiz, hayat ortağımız, Çocuklarımızın annesi; Sıkıntılı anımızda başucumuzda gördüğümüz tek yardımcımız, Mutlulukta ve sıkıntılarda tek paylaşıcımız, hayatımızın rengi, en güzel şiirimiz, hayatımızın olmazsa olmazı, en büyük destekçimiz; EŞİMİZ;

Birde prensesimiz; Bize sevdalı bir yürek; Hayatında ilk erkeği olduğumuz gülümüz; Akşamları bizi sabırsızlıkla bekleyen ellerimize bakan sevgi dolu bir çift göz; Her zaman ve her yaşta yanında olacağımızı bilen bize güvenen ve bununla gurur duyan bir tanemiz; Öcülerden ve cadılardan koruyan kahramanı olduğumuz, bize koruyucu melek gözü ile bakan; onun bize, bizimde ona âşık olduğumuz KIZIMIZ;

Bunlar can, bunlar canan, bunlar hayatın bizzat kendi, hayatın anlamı, bizleri yüreklerine baş tacı yapan, değerleri dünyalık ölçülerle tartılmayan üç güzel insan;
Bu üç kadını sevgilerin en yoğunu ile sevmek için düşünmeye gerek yok, bir neden aramaya gerek yok,
Sevmemiz için annemiz eşimiz ve kızımız olması yeterli;
Ama biz bizi herkesten çok seven bu kadınları adam gibi sevmesini beceremedik.
Hep erkek rolünü oynadık; Belki de çok sevdik ama bir türlü sevgimizi ifade edemedik utandık, yakışmaz dedik; Masmavi düşlerinin altındaki sandalyeye tekme vurduk.
Yüreğimizden çıkan sevgi sözcüklerini dudaklarımızı kapa¤¤¤¤¤ ağzımızın içine hapsettik söylemedik erkekliğe sığdıramadık. Bal aldığımız çiçeğimizin kıymetini bilemedik.
Üzerimizde emeği olan bizim biz olmamızı sağlayan yegâne varlıklara, her şeyimiz olan kadınlara bize verdikleri sevginin yarısı kadar dahi sevgi veremedik;
Neden eşimize küçücük bir hediye almak bize ağır geldi
Annemizin hatırını sormak ve gönlünü almak için telefon açmamızı neydi engelleyen,
Kızımıza içten sarılıp öpüp koklamamıza hangi güç karşı çıkıyordu;
Neden herkesten fazla onlara güler yüz göstermedik.
Neden seni seviyorum demedik,
Ellerimizden kayıp gitmeden,
Hayal dünyamızın üç tane nadide yaprağı düşmeden;
Sorguladıkça nedenini bizde bilemedik;
Onlarda bilemedi yüreğimizdeki sevginin bağbozumu zamanını
Bazen de sevdik ama orantı kuramadık yüzümüze gözümüze bulaştırdık; Ya annemizi çok sevip eşimizi boşladık; Ya eşimizi çok sevip annemize ilgisiz kaldık; Bilemedik sevginin soyut bir kavram olduğunu,
Herkesi sevmeye yetecek kadar bir yüreğimiz olduğunu
Ve tonlarca ağırlıkta sevgiyi taşıyabileceğini;
Ruhumuzdaki dalgalarda gemilerini alabora etsek de,
Onlar bizi karşılıksız hiçbir menfaat gözetmeden seviyorlar...
Oğlu olduğumuz için,
Eşi olduğumuz için,
Babası olduğumuz için,
Eğer onların bu sevgilerine karşılık birazcık emek harcasaydık, bakışlarımıza bahar mevsimlerini getirseydik,
Yani demem o ki sevgilerini hak etseydik;
Bu üç kadında bizim için canını verirdi;
Dedim ya biz bu üç kadını adam gibi sevmesini beceremedik;
MaSaL
Bir kitapta okudum "Ayrılık neden üşütür insanı" diye soruyor... Sahi neden?

Geceler uzar, yollar uzar, gözyaşları uzar, gökyüzünün mavisi griye uzar... Hiçbirşey bitmek bilmez artık ayrılınca...

Dalgalar hırçınlaşır, yağmurlar hep üstümüze yağar, bütün renkler değişir...

Gözler hep dolu doludur artık, herşey dokunur insana, düştü düşecek yaşlar uzar... Nefesin kesilir, yüreğin sıkılır, aklın karışır... Gönlün karışır...

Bütün dünyaya kapatıp kapılarını öylece donup kalmak istersin, öylece dondurup kalmak herşeyi, soğuklar uzar...

Canınız acır, içinize bir bıçak saplamışlar sanki, yanar da yanar insan... Göğüste bitmek bilmez bir ağrı başlar... Ağızlarda akşamdan kalan acı bir tat, midenize bir taş oturup kalır... Acılar uzar...

Artık ne evlere sığabilirsiniz, ne yollara, ne de yüreğinize.. Uykular haram, sanki bütün şarkılar size söylenmiş gibi olur... Can acıtan şarkılar...

En güzel, en sevecen parçamızı alıp götürür bizden... Bir parça koparıp 'neremizden bilmem' alıp götürür...

Soğuk sopsoğuktur her yer, Ağustos'ta bile üşürsün...
Ayrılık neden üşütür insanı?
CaNaT
Tek kelimeyle mükemmeldi
Teşekkürler canım benim :k:
Ara
MaSaL
CaNaT Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Tek kelimeyle mükemmeldi
Teşekkürler canım benim :k:

Rica ederim modum Smile
history
kederde zengin sevgide yoksul onlarca insan,
ne oldu sana diyen sesler çığlık oluyordu kulaklarıma varana dek,

tüylerim diken diken sessizce uzaklaşıyorum oradan,
anlatamam aşkım seni kimseciklere,
ben bile inanmak istemezken içimdeki bu çılgın sevgime

Kaderde ve sevgide de yoksul bir insan ...ben..
Ara
history
Pamuk helva senle nasıl yenir, hatta ne güzel olur!.. yüzün pespembe olmuşken resmini yakalamak, resme bakıp yüzümüzün kahkahalaşması daha da güzel olsun istedim.

Nasılda severdim,pamuk helvayı,bulursam inadına alıcam çocukluğuma dönme adına,çok teşekkürler,harikaydı.
Ara
history
Bütün dünyaya kapatıp kapılarını öylece donup kalmak istersin, öylece dondurup kalmak herşeyi, soğuklar uzar...
Allah kimseye yaşatmasın,hiç kimse Ağustos ayında üşümesin,teşekkürler güzeldi...
Ara
CaNaT
Oyyy oyyy
Çok güzeldi bi tanem benim teşekkürler :k:
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yenildim ben bu aska SessizRüzgar 1 362 04-12-2022, Saat: 08:44 AM
Son Yorum: wildfang
  ...::: YeNiLdim, YoK ediLdim :::... eRCi 1 418 04-01-2022, Saat: 08:49 PM
Son Yorum: wildfang
  Ben Dövüşerek Yenildim ;Yok Verilecek Hesabım.. # Pè®iM§ii # 4 658 07-12-2011, Saat: 06:44 PM
Son Yorum: history
  Esaretime yenildim . . . Hasretiim 4 500 02-21-2011, Saat: 11:50 AM
Son Yorum: Hasretiim
  yenildim sevdana MaSaL 0 746 02-17-2011, Saat: 07:12 PM
Son Yorum: MaSaL

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-14-2024, 12:35 AM