:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sen kapıyı tıkla, açmak içerdekinin işidir!
acemhe
Say kivirgs.gif O seni sevmiyor yani sevilmiyorsun. Seni duymazdan geliyor. Bunca çabaların varvirgs.gif niyazlarınvirgs.gif iniltilerin var. Hepvirgs.gif bir takım beklentilerin oldu. Gidecek makamı da zaten bilmiştin ya. Kim bilirvirgs.gif kaç defa ellerini açıp yalvardınvirgs.gif yakardın durdun. Bilemiyorumvirgs.gif acaba kim bilir kaç defadır seccadelerin ıslandıvirgs.gif dakikalarca belki de saatlerce kaldın. Hep bekledinvirgs.gif bekledinvirgs.gif bekledin.

Ama sonuçta gördün ki değişen bir şey yok. Sen hep aynısın. Dertler aynı dertvirgs.gif hüzün ise artmış aynı hüzün. Karamsarlık dediğin ise seni elbisen olmuş artık. Giyinmişin adeta bir daha çıkamamacasına!

İyi devirgs.gif sitem etmeye değer mi? Sevmemek olur mu? Düşün helevirgs.gif seni sevmiyor olabilir mi? O zaman ne diye yaratmış ki seni?

Görünmez en küçük varlığın varlığından haberdar olan zatvirgs.gif senin niyazlarını duymuyor olabilir mi? Hadivirgs.gif “olabilirvirgs.gif belki beni duymuyor olabilir” de. Hadi durma de. “ beni duymuyor! Duysaydı beni bu halden kurtarırvirgs.gif benim için iyi olanı verirdi.” de.

Öyle canlılar var ki şu an ki teknolojiyle görünmesi çok zor. Onları bile görebildiği halde seni görmüyor olabilir mi? Diyebilir misin “O beni görmüyorvirgs.gif görse bu halim değişirdi. Günahlarımdan dolayı benden intikam alıyor.” De hadi bakalım.

Hadi desene!!!

Diyemezsin.

Pekivirgs.gif böyle mi düşünüyorsun gerçekten?

Dertlerin seni bitirdiğini düşünüyorsun değil mi? Senden başka dertlivirgs.gif gamlıvirgs.gif kederlivirgs.gif sıkıntılı kimse yok. Her şey bir tek seni buldu. Parasal dert desenvirgs.gif cepte metelik yok. Çoluk çocuk desen almış başını gidiyorvirgs.gif seni dinleyen yok. Eşin ile problemin var. İşin desenvirgs.gif ya işsizsin ya da işinde başarısız oldun. Çevren desen sana değer vermiyor. Öyle yavirgs.gif onların gözünde paran varsa insansın. Ofvirgs.gif hep dertvirgs.gif dert!

Haklısın bir bakıma. Evetvirgs.gif çok sıkıntılısın. Ani bir dönüş ile konuyu bir başka deyişle ilişkilendiriyorumvirgs.gif iyi dinle şimdi.

Dert sevdirir dostum sevdirir. Hem de ne sevdirir. Nice dertsizler var kivirgs.gif bir elini çırptı mı emrine binler amade. Ama sevgisiz onlar dostum. Kulluktan yoksun onlar. Kalpleri mühürlenmişvirgs.gif kulakları sağırvirgs.gif gözleri kör olmuş.

Sen ne büyük bir lütuftasın kivirgs.gif hala O’ndan istiyorsun. Çünkü Ovirgs.gif seni unutmuyorvirgs.gif kendisinden istetiyor. Seni başka kapıya göndermiyor. Bakma seni kapısında beklettiğine.

Hatırla bir Hak dostunun ince düşünceli sözünü:

“Sen kapıyı tıklavirgs.gif açmak içerdekinin işidir!”

Dert seni pişiriyor dostumvirgs.gif belki farkında değilsin ama gerçekten de böyle.

Merak etmevirgs.gif izleniyorsunvirgs.gif duyuluyorsun ve görünüyorsun. Hatta sen ara sıra unutsan bilevirgs.gif Ovirgs.gif seni salisenin milyonda biri bile olsa seni duymuyorvirgs.gif görmüyor veya izlemiyor olmasın! Ta ki dünyaya ilk geliş anından son anına kadar. Yovirgs.gif sakın yanlış anlama. Derdini küçümsemiyorum. Diyebileceğim sanavirgs.gif şunu sakın unutma ve sık sık de:

“Derdimi seviyorumvirgs.gif çünkü VERENİ seviyorum !!!”

Bu yüzden derdini sev dostumvirgs.gif derdini çok sev. Zira onu sana takdim eden BİR’i vermiş.

Besbelli vardır bir hikmeti… Olamaz mı?
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Aşkı Anlatmak Şairin İşidir MaSaL 2 571 04-19-2011, Saat: 09:07 PM
Son Yorum: history
  Kapıyı vurup gidişinin ardından, bende "gitmelerin" üzerine kapadım tüm kapıları… нüzüηçiçÑ”ği 5 614 10-22-2008, Saat: 10:48 PM
Son Yorum: нüzüηçiçÑ”ği
  Aşk Kapıyı Çaldığında hakan2796 1 378 04-28-2007, Saat: 01:17 PM
Son Yorum: MasaL_perisi
  ::: AşK ÇıKTıÄžı KaPıYı AsLa KaPaTMaZ ::: EyLuLce 2 447 03-17-2007, Saat: 11:11 PM
Son Yorum: EyLuLce

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-15-2024, 11:04 AM