:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
20 Haziran Babalar Günü ( Tüm Baba'Larımızın Günü Kutlu Olsun)
# Pè®iM§ii #
Birçoğunuz belki de Babalar Günü'nün bir tarihçesi olduğunu bilmiyor ve Anneler Günü'ne karşılık ortaya çıktığını zannediyor.

Hep ikinci planda kalan bir kutlamadır hepimiz için bu gün. Anneler gününe dair haftalar öncesi hazırlıklar başlarken, çoğumuz babalarımızın bu gününde değil hediye almak, ellerini öpüp bir sıcak sarılmayı bile düşünmez/hatırlamaz.
Babalar Gününün, annelerinki kadar eskilere dayanmasa da 96 yıllık geçmişi var. Her yıl Haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlanan Babalar Günü için iki ayrı kaynak gösteriliyor. Kimi araştırmacılar tarih belirtmeksizin, Batı Virginia'da yaşayan John Dowdy'nin, annesi öldükten onun yerini alan babası için böyle bir gün kutlanmasını istediğini söylüyor.
Diğer bir kısmı ise, 1910 yılında Washington'daki John Bruce Dodd'un, altıncı çocuğunun doğumu sırasında hayatını kaybeden annesinin ardından hayatını çocuklarına adayan babası William Smart'a özel bir gün armağan etmek amacıyla bu fikri ortaya attığını belirtiyorlar. 1966 yılına gelindiğinde, o dönemin ABD başkanı Lyndon Johnson, her yıl Haziran ayının üçüncü Pazar gününün Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildirge yayınlıyor.
Kaynağı her ne olursa olsun, nedeni ne olursa olsun bu gün benim için çok özel bir gün; çünkü babam çok özel bir insan ve ben gurur duyulacak bir kızım onun için .. Dilerim benim babam hakkında düşündüğümün ve onunla duyduğum gururun milyonda birini oda benim için düşünür ve duyar.
Öncelikle Baba olmanın keyfini yaşayanların ve sonrasında herkesin babalar günü kutlu olsun.
Dad10b.gif
Bu günde iki hediye babalarımız için. Birisi Can Yücel’den bir şiir; "Hayatta Ben En Çok Babamı Sevdim"
Hayatta ben en çok babamı sevdim.
Karaçalılar gibi yardan bitme bir çocuk
Çarpı bacaklarıyla- Ha düştü, ha düşecek...
Nasıl koşarsa ardından bir devin,
O çapkın babamı ben öyle sevdim.
Bilmezdi ki oturduğumuz semti,
Geldi mi de gidici hep, hep acele işi!..
Çağın en güzel gözlü maarif müfettişi,
Atlastan bakardım nereye gitti,
Öyle öyle ezber ettim gurbeti.
Sevinçten uçardım hasta oldum mu,
40'ı geçerse ateş, çağ'rırlar İstanbul'a.
Bir helalleşmek ister elbet, değil mi, oğluyla!
Tifoyken başardım bu aşk oy'nunu,
Ohh dedim, göğsüne gömdüm burnumu.
En son teftişine çıkana değin
Koştururken ardından o uçmaktaki devin.
Daha başka tür aşklar; geniş sevdalar için
Açıldı nefesim, fikrim, can evim.
Hayatta ben en çok babamı sevdim.
Dad03b.gif
Ve sonrasında Neslihan’dan bir Türkü; Babam
Duydum ki aman bahar gelmiş.
Yüreğim bunu hiç fark etmiyor.
Yüreğimden çıkan ateşe bir bak baba ateşe bir bak.
Gözlerimden akan yaşlara bir bak baba yaşlara bir bak.
Kim silecek ki?
Duydum ki aman çiçek açmış.
Gözlerim bunu hiç fark etmiyor.
Gözlerime inen perdeye bir bak babam perdeye bir bak.
Yüreğimden çıkan ateşe bir bak babam ateşe bir bak.
Ara
acemhe
bu güzel mesajın ardından bende bir yazı ekleyeyim dedim sağol bitanem :kiss:

E62AA2DEDDFB635F7B874EF1979E.jpg

Babalarvirgs.gif Kızları ve Aşk!

Ben de babasına hayran çocuklardan biriyim. Ancak benim neslimin kadınları için durum biraz kafa karıştırıcı oluyor.
Bizim babalarımızın dönemindeki erkek imajı ile şimdiki beyler arasında öyle büyük bir fark var kivirgs.gif kadınların içine düştüğü umutsuzluğu anlamamak mümkün değil.
Biz alacakaranlık kuşağı çocuklarının babalarıvirgs.gif gerçekten aile babası tanımına uyardı. Herkes evinevirgs.gif ailesine bağlıydı. Zaten birkaç kötü örnekvirgs.gif çevre tarafından dışlanırvirgs.gif ayıplanırdı.
Çapkınlık ve ihanetvirgs.gif henüz erkeklerin sakal tıraşı kadar sıklıkla yaptıkları bir olay haline gelmemişti. Zaten o çapkınlığı yapacak kadını bulmak zordu. O dönem bir erkeğin çapkınlık yapması içinvirgs.gif metres tutması gerekirdi. Bu da para isterdi. Yanivirgs.gif Türk Filmleri’nde seyrettiğimiz senaryolar hayal ürünü değildir. O dönemin gerçekliğiydi.
O dönemin erkeklerivirgs.gif yaşadıkları kaçamakları da gizli tutmak için çırpınırlardı. Ayıp sayılırdı bir aile babasının başka bir kadınla birlikte olması. Şimdi olduğu gibivirgs.gif kimin eli kimin cebinde belirsizliği yoktu. Adamlar da ihaneti gizlervirgs.gif ulu orta konuşmazvirgs.gif her yaşadıklarını masaya yatırmazlardı. Erkekliğin devirgs.gif çapkınlığın da bir onuru vardı anlayacağınız.
Babalarımız annelerimize neler çektirirdivirgs.gif kim bilir? Ancak aile kavramının ve kurumunun ayakta kalabilmesi içinvirgs.gif bir kadınvirgs.gif canına tak etmeden kocasını ifşa etmezdi. Hele çocuklar bunu hiç bilmezlerdi. O yüzdenvirgs.gif benim neslimin kadınları babalarına aşıklardı.
Bu durumun hayatımızı kolaylaştırdığını söyleyemem çünkü bizler büyüyüpvirgs.gif aşkla tanıştığımız zamanvirgs.gif hayal kırıklığı yaşamamız kaçınılmaz olmuştu.
Biz bilinçaltımızda babamıza benzeyen bir erkek ararkenvirgs.gif dışarıda değişim gösteren karşı cinsi izliyorduk. Erkek dediğin böyle olmazdı ki! Babamıza benzeyenini bulmak içinvirgs.gif kaç kurbağa varsa öptük. Yine de bulamadık! Çünkü biz ilk öpüştüğümüzde bilgisayar ülkemize girmişti ve hepimiz için milenyumun zili çalınmıştı. Artık biz kadınlar davirgs.gif tıpkı erkekler gibi değişiyorduk.
Ben babama benzeyen bir erkek aramaktan vazgeçtim çünkü öyle bir adamla karşılaşmamın mümkün olmadığını biliyorum. Yine de gönül ister kivirgs.gif öyle güçlüvirgs.gif efendivirgs.gif yüreklivirgs.gif sahip çıkanvirgs.gif kollayanvirgs.gif sevenvirgs.gif otoriter ama şefkatli bir erkekle karşılaşayım. Umudumu yitirmesem devirgs.gif arayışım sona ermiştir. Çoğunuz için de durumun farklı olduğunu sanmıyorum.
Babalığı ruhunda hisseden, gerçekten bir baba gibi davranabilen tüm onurlu erkeklerin babalar günü kutlu olsun!
Ara
sıla
Babalığı ruhunda hisseden, gerçekten bir baba gibi davranabilen tüm onurlu erkeklerin babalar günü kutlu olsun!

babalar-gunu-tarihcesi-w.jpg
Ara
history
Arkadaşlarımın tüm dileklerine yürekten katılıyorum,
Duyarlılığın için teşekkürler arkadaşım...
Ara
# Pè®iM§ii #
Katılımınız İçin Tşkler ..

Ayrıca Canım Fundam Sana Ayrıca Tşk Ederim Bu Güzel Yazıyı Paylaştığın İçin Çünkü Hediyemin Arasına O Yazıyıda Sıkıstıracağım

Tekrardan Tüm Baba'larımızın Ve Benim Keltos Ama Çokça Yakısıklı Bitanecik Erkeğimin İlk aŞkımın Babalar Günü Kutlu Olsun Hiç Yanımdan Ayrılmasın Hep Beni Sımsıcacık Sarsın ..Smile
Ara
acemhe
Canım bende bu yazıyı dün okumuştum çok duygulandım sizinle paylaşmak istedim..
Ama eğer babana okutursan bu yazıyı eminim ağlayacaktır Smile

Canımsın :kiss:
Ara
# Pè®iM§ii #
Tabiki Okutucam :kiss:

O Çok Sever Böyle Yazıları

Şair Yanımı Ondan aLmış oLmalıyım Sanırım Big Grin

Bitanem Paylasıpta Ne İyi Etmişsin :kiss:
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Doğum Günün KutLu oLsuN Stinq ZeNiTH 5 751 04-14-2022, Saat: 06:44 PM
Son Yorum: wildfang
  Dogum Günün Kutlu Olsun History . . Hasretiim 15 1,269 04-13-2022, Saat: 08:46 AM
  SEVGİLİLER GÜNÜN KUTLU OLSUN BEBEÄžİM...(S&s) >As!_M€L€q< 45 3,683 04-12-2022, Saat: 12:06 AM
  SevGiLiLer Günün KutLu Olsun MeLeğim ( PeLin ) €BeRimSin 11 903 04-11-2022, Saat: 10:55 PM
  **ROSE'cim Doğumgünün Kutlu Olsun...** ciciKIS 51 2,374 04-10-2022, Saat: 05:38 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-08-2024, 02:29 AM