:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Qetesh' e :)
acemhe

Odamda yalnızım yine, elimde bir bardak demli çayım…
O içmeyi çok sevdiğim,büyük kulplu bardağımın içinde.Hasreti de demledim, çayla birlikte…

Gözlerin..
Ah o hüzün kokan gözlerin. Tıpkı bir bardak demli çay renginde. Buruk acıydı tadı biraz ama hayat da böyle. İşte bunun için seviyorum çayı belki de ve işte bunun için tiryakiyim sana da çayla birlikte..

Özlemler…
Bırakıyor yerini,tatlı bir hayal seline, çayda şeker misali tat veriyor dillere..

Yosun rengi vuslat düşlüyorum sana dair ve umutlar, sonsuzluğun gök mavisiyle gelen özgürlük…
Uçsuz bucaksız özgürlük, öteler ötesinde. Yeşil ile mavinin göz kamaştıran uyumu içerisinde..
Çölde güneş özlenmez, özlenen tek mevsim kıştır. Sayfalar çevrilir. Sayfalar desen, sayfalar nakıştır. Kış güneşi kıymetlidir. Paha biçilemez değerine. Bir yudum hasretle gelir sıcaklığında sevginin.

Bir de kesrette vahdete çekilen özlem vardır ki; Onu her zî-ruh anlayamaz. Anlamak için feraset olmalı ya da yemeli ki, en şiddetlisinden hayatın sillelerini. Tıpkı kış gününde tutulan oruçtan sonra çaya duyulan özlem misali..
Çıtır çıtır yanan sobanın üzerinde yavaştan demini almış bir demlik çayın kokusu burnunda iyice tütmeli. Ve bir bardakla kanmadığın halde bir bardak çaya bile hasret çekmeli…

Ve sevgi..
Asla affetmez kendisine yapılan ihanetleri..
Cezası, alabildiğine yalnızlık ve dipsiz kuyularına saldığı amansız boşluklarında sunağı olan sevgisizlik çemberi..
Cenderesine sıkıştırdığı avını acımasızca kıvrandıran ve bundan korkunç şekilde zevk alan bir örümcek misali..

Saçlarını özledim, parmaklarım saçlarımın arasında kaybolduğunda..
Tıpkı hiç görmeden sevdiğim o çay kokan tepeler gibi.. Ya da ayçiçek tarlaları, burçak filizleri..
Ben öyle seviyorum diye hep yeşil mi kalmalı, yoksa hasat için sararıp dolgunlaşmalı mı başakları?

Ey yâr!
Daha ne demeli bilmem ki, nasıl anlatmalı sevdayı? Adı “Sevda” işte kolay olmuyor. Acıyor, acıtıyor, yakıyor, kanatıyor, sızlıyor…
Vazgeçilmiyor..
Birbirine tezat duyguların birarada bulunması..
Diş ağrısı gibi, zamansız tutan bir ince sızı..

Adı Sevda..
Kokusu tarifsiz, henüz keşfedilmemiş çiçeklerden müteşekkil. Usulca yayılıyor etrafa ve farkında olmadan sarıyor hücrelerini, yerleşiyor en ince damarlarına.. Sinsi bir virüs gibi.
Bu kadar iç içe geçmiş, girift hem bu kadar çözümü zor bilmece ama sadece iki hece.. Renginde hem hüzün var hem de tutku, hem acı var hem de coşku..
Belki bu yüzden rengi gül kurusu…
Yani, ne onunla oluyor ne de onsuz..
Tıpkı, senin gibi…
Tıpkı bir bardak demli çay gibi…

Ara
Qetesh
Ne yazıyor burda? Big Grin

Yüreğine sağlık. Smile Çok düşüncelisin..
Ara
acemhe
valla bi arkadaş dedi bana bir konu açan da olmadı Big Grin kıyamadım açayım dedim Big Grin
Ara
Qetesh
Demesek yine açacağı yok kimsenin. Tongue

Neyse tekrar sağol, eksik olma. Şeyy, yanlış anlamasalar. Tongue Big Grin
Ara
acemhe
valla benım insanlığa ÇAÄžRI'm belli sen kendini düşün Big Grin
Ara
MaSaL
Offff kıskandım banda kimsenin konu açtığı yok:--/
Yüreğine sağlık güzeldi Confusedmiley17:
Qetesh
Ne çağrısı bu? Tongue

Anlamadım ben. Açık söylersinmi? Tongue
Ara
Qetesh
M a S a L Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Offff kıskandım banda kimsenin konu açtığı yok:--/

Yaa bırak kafa bulmayı. Ercan abi sana konu açıcam diye foruma bakmayı unutuyor. Big Grin
Ara
acemhe
M a S a L Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Offff kıskandım banda kimsenin konu açtığı yok:--/

aşk olsun sana da açmıştım Sad

http://www.duygusuz.com/forum/ask-genel/...945-a.html Sad
Ara
MaSaL
acemhe Adlı Kullanıcıdan Alıntı:aşk olsun sana da açmıştım Sad

http://www.duygusuz.com/forum/ask-genel/95478-1084-945-1109-945-8467-945-a.html Sad
Biliyorum kuzum teşekkürederimSmile
Ben Ademe havamı atmıştım sadeceBig Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  benden Qetesh'a gitsin:):) helen 8 628 08-14-2007, Saat: 11:27 AM
Son Yorum: helen
  unut be can...(Qetesh &(คşк şєђเ๔เ)) Qetesh 25 1,098 07-25-2007, Saat: 02:49 PM
Son Yorum: korkusuz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-14-2024, 10:36 PM