:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Engelli memur alımı için yeni açıklama
kı@ymı@k=)
#1
[url=http://www.duygusuz.com/cikis.php?url=http://www.duygusuz.com/images/stories/sinav-resim.jpg][/url]Engelli personel alımı başvurularında oluşan tereddütlere ilişkin açıklamalar
Engelli personel alımı başvurularında oluşan tereddütlere ilişkin açıklamalar aşağıda yapılmıştır.
1-Özürlü Personel Alımına ilişkin kılavuzun " sınav başvurusunda bulunacak adaylarda aranılacak genel ve özel şartlar" başlıklı 3. maddesinin 3.1.2 bendinde;
“ Memuriyete girişte en az 657 sayılı Devlet memurları Kanunun değişik 40'ıncı maddesinde belirtilen yaşta olmak " hükmü yer almaktadır. Başvuruda bulunan adaylardan başvuru süresi içerisinde 18 yaşını doldurmamış olanların başvuruları kabul edilmeyecektir. Ancak 18 yaşını doldurmamış olan adaylardan bir meslek veya sanat okulunu bitirenlerden (son sınıfında okuduğuna dair belge ibraz edenler dahil) en az 15 yaşını doldurmuş olanların Türk Medeni Kanununun 12. maddesine göre kazai rüşt kararı almak kaydıyla başvurularının kabul edilmesi, başvuru süresi içerisinde kazai rüşt kararı alamayanların bu kararı atanma esnasında ibraz etmek kaydıyla başvurularının onaylanması,
2- Halen son sınıfta okuyan adayların başvuru ekranında mezuniyet tarihinin yer aldığı bölüme son sınıfta okuduklarına dair okullarından alınan belgenin tarihinin girilmesi, gerekmektedir. Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.
MEB Personel Genel Müdürlüğü Kadro Dairesi Başkanlığı İnsan Kaynakları Şubesi
Engelli personel alımı başvurularında oluşan tereddütlere ilişkin açıklamalar
Engelli personel alımı başvurularında oluşan tereddütlere ilişkin açıklamalar aşağıda yapılmıştır.
1-Özürlü Personel Alımına ilişkin kılavuzun " sınav başvurusunda bulunacak adaylarda aranılacak genel ve özel şartlar" başlıklı 3. maddesinin 3.1.2 bendinde;
“ Memuriyete girişte en az 657 sayılı Devlet memurları Kanunun değişik 40'ıncı maddesinde belirtilen yaşta olmak " hükmü yer almaktadır. Başvuruda bulunan adaylardan başvuru süresi içerisinde 18 yaşını doldurmamış olanların başvuruları kabul edilmeyecektir. Ancak 18 yaşını doldurmamış olan adaylardan bir meslek veya sanat okulunu bitirenlerden (son sınıfında okuduğuna dair belge ibraz edenler dahil) en az 15 yaşını doldurmuş olanların Türk Medeni Kanununun 12. maddesine göre kazai rüşt kararı almak kaydıyla başvurularının kabul edilmesi, başvuru süresi içerisinde kazai rüşt kararı alamayanların bu kararı atanma esnasında ibraz etmek kaydıyla başvurularının onaylanması,
2- Halen son sınıfta okuyan adayların başvuru ekranında mezuniyet tarihinin yer aldığı bölüme son sınıfta okuduklarına dair okullarından alınan belgenin tarihinin girilmesi, gerekmektedir. Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.
MEB Personel Genel Müdürlüğü Kadro Dairesi Başkanlığı İnsan Kaynakları Şubesi
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Google Yeni Tasarımına Geçti ÐŽeşaren 3 954 07-01-2011, Saat: 09:39 PM
Son Yorum: YasSmin
  Memur olmak isteyenlere müjde MaSaL 4 777 04-27-2011, Saat: 10:12 AM
Son Yorum: YasSmin
  Cep Telefonunda Yeni Devrim! MaSaL 0 488 04-25-2011, Saat: 10:42 PM
Son Yorum: MaSaL
  Görünmez yeni nesil tanklar MaSaL 0 473 01-21-2011, Saat: 12:00 AM
Son Yorum: MaSaL
  “FIFA Superstars” Facebook’ un Yeni Oyunu Farmville’ den De İddialı Geliyor MaSaL 0 434 09-11-2010, Saat: 04:13 PM
Son Yorum: MaSaL

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 07-20-2024, 10:34 PM