:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
a-ş-k biraz sabır, en çokta cesur olmaktı...
acemhe
zamanzqn21copyht4.jpg

İki tırnak işareti arasına sığan bir kaç kelimeydin senvirgul.gif içimi oyup geçen rüzgarlara inatvirgul.gif yürek durağımda beklediğim tek yolcu.

Gerçeklerde aramıyorum artık senivirgul.gif gerçek olmadığına inandırdım kendimi.

Kırgınım yalnızca hatta adı aşk
ile başlayan cümleler kulağımı tırmalayan rahatsız edici birer ses artık.
Mülteci bir kaçaklığım vardı eskidenvirgul.gif şimdi terkedilmiş evler gibi duvarlarımda asılı eskimişliğim. Garipti aslındavirgul.gif sen dudağımdan apar topar dökülen sözlere virgül koymaya çalışırkenvirgul.gif ben ettiğin cümleleri noktalıyordum.
Cümlelerin sonuna nokta koymak hep bana düşse devirgul.gifnoktaları hiç sevmiyordum.

Noktalar acıttı kalbini virgul.gif biliyorum.
Şu üç harfi biraraya getirip gelişi güzel zikretmeyi de sevmiyorum amavirgul.gif
a-ş-k biraz sabırvirgul.gif en çokta cesur olmaktı...

Şimdi oturduğum şehrin gözlerine yağmur doluyorvirgul.gif elimde bir fincan kahvevirgul.gif ağaçları seyrediyorum. Bir fincan kahvenin kaç yıl hatırı kaldığını sayıyorum kendimce ve halen merak ediyorum yazdıklarını.
Sanırım denge üzerine kuruluydu dünya ve dengeler altüst olduğunda gökyüzünün kalbinde bile kocaman bir delik açılabiliyordu.
Acılarımız mı bizi eğitenvirgul.gif dengesizliklerimiz mi bizi acıtanvirgul.gif yoksa tecrübelerimiz mi ayağımızı yere kenetleyen?

Binlerce soru sormak geliyor içimdenvirgul.gif binlerce sorunun altında bırakmak istiyorum zihinleri.
Elimdeki kahve bitmiyor bir türlüvirgul.gif içindeki zararlı maddelere inat yudum yudum damıtıyorum içimevirgul.gif varsın benimde kendine zarar verenler arasında bir kıyamlık yerim olsun.
Ne çıkar?

Kalbim ahşap evlerin tahta arasından sızan damlaları gibi usul usul yürüyor gözlerimevirgul.gif kalbimi yanaklarımın coğrafyasına gömüyorum.
Hani bazı hikayelerin sonunu kimse bilmez herkes kendine göre bir son uydurur yavirgul.gif işte öyle bir şeydir a-ş-k...
Kimisi için cümle sonuna konulanvirgul.gif öldürmeyen ama sol yanını felç bırakan bir nokta kimisi içinse yeni bir cümleye başlamak için verilen müsaade...

Bir hikaye de noktalama işaretini doğru yerde kullanmak mühimdir aslındavirgul.gif cümlenin en olmadık yerinde el yordamıyla kondurulan bir noktavirgul.gif
ne yeni bir satır başının müjdecisi ne de anlamlı bir öykünün yardımcısıdır.
Aslında çokta zor değildir bir hikayeyi nerede bitirdiğine bakmadan bitirebilmek virgul.gifama eğer noktaları doğru yerde kullanmadıysanızvirgul.gif
hikayeyi her okuduğunuzda bir urgana atılmış gemici düğümü gibi çarpar dilinize...

Kanar dilinizvirgul.gif kanar kalbiniz...

Çok mutlu bitmese devirgul.gif doğru yerlerde kullanılmış noktalarıvirgul.gif ister iki satırlık isterse sayfalar dolusu bir sonu olmalı hikayelerin.

Ama mutlaka bir sonu olmalı.

İki nokta üst üste ( : )
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yokla Ceplerini Aşk Kırıntıları Kalmış Olmalı Biraz... ROSE 11 650 04-13-2022, Saat: 09:02 PM
Son Yorum: wildfang
  biraz daha g?z ya?? bilgeis 3 391 04-07-2022, Saat: 04:48 AM
  Her Saniye g?zlerin biraz daha uzaklas?yor benden Stinq 3 406 04-06-2022, Saat: 07:33 PM
  Sen Yokken Biraz Daha ?l?yorum Ben Stinq 5 314 04-02-2022, Saat: 07:34 AM
  Kokundan biraz ödünç verir misin ? ZencefiL 2 711 06-04-2012, Saat: 11:00 AM
Son Yorum: ZencefiL

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-09-2024, 11:19 PM