:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sen, kalbime giren bir sevda kurşunusun,
SeRDİD
Sensmiliv.gif kalbime giren bir sevda kurşunusunsmiliv.gif
Senismiliv.gif ya orada bırakacaklarsmiliv.gif
Ya dasmiliv.gif çıkarırken canımı alacaklar askım...

Her mevsim kalbimde kır çiçeğim benim..Dualarım sana gözbebeğim benim..Ölsem de vazgeçmem tek dileğim benim..Sen benimsin ben de senin..Sonsuza kadar yemin ederim...

Yaşadığım her an
Seni özlemeye itiyor beni
Ağır geliyor yokluğun
Beklediğimsinsmiliv.gif özlediğimsinsmiliv.gif özlemimsin...

Hasretinle dağları deleceğim...Bu aşkla kendime geleceğim
Bir ömrüm daha olsa inan...Yine bir tek seni seveceğim..Adını kalbime askla süsledim...Yıllar yılı bir tek seni düşledim..Bilmem ki nasıl bir günah işledim..Selamın geliyor sen gelmiyorsun...

Yedi ayrı iklimdensmiliv.gif
Yedi çeşit arı getirselersmiliv.gif
Yedi çeşit arısmiliv.gif
Yedi ayrı çiçeği dolaşsasmiliv.gif
Yedi ayrı çiçekten bal yapsa senin kadar tatlı olamaz...

sen
hala
anılarımın
en
beyaz
yanısın
sen buğulu bir camın ardından izlediğim hayatın
yarısısın
sen sağanakla gelen sabahlarda
çok eski bir sarkının adısın...

Sen yemeğimin tuzusmiliv.gif yüreğimin buzusmiliv.gif anasının en güzel kızı... Sen kalbimde en tatlı sızısmiliv.gif sen bütün varlığımın sevimli hırsızı... Sen sevdikçe sevilesismiliv.gif övdükçe övülesismiliv.gif öptükçe öpülesismiliv.gif asık oldukça olunacak askımsın

Hani gözler vardır sözleri anlatırsmiliv.gif hani sözler vardır gözleri anlatırsmiliv.gif bir de ask vardır seni anlatır...

Ne zaman tutsam ellerinismiliv.gif
Gözlerimin önünden mevsimler geçersmiliv.gif
Ne zaman gözlerin gözlerime değsesmiliv.gif
Samanyolu’nda bir yıldız düşer...

Sıkıntı çekecek kadar gücüm acı çekecek kadar sabrım kalmasa da Seni sevecek kadar kalbim her zaman vardır.Hani dağlarda dört mevsim erimeyen kar olur ya;yokluğunda yüreğimden eksilmeyensin sevgi...

Çarşıda kaybolan çocuğun elinde soğuyan anne sıcaklığı hızıyla ayrıldın bendensmiliv.gif..Oysa ben çay bardağında bırakılan dudak payı kadar bile ayrı kalamam senden…

Hayatta üç şeyi sevdim;
Senismiliv.gif
Kalbimismiliv.gif
Ümit etmeyi…
Seni sevdim sensin diyesmiliv.gif kalbimi sevdim seni sevdi diyesmiliv.gif
Ümit etmeyi sevdim belki seversin diye…

Bir gece titreyerek uyanırsan
Bil ki resmini öptüğüm andır…
Bir gün yaşlar süzülürse o güzel gözlerinden
Bil ki bir tanem yokluğundan öldüğüm andır.

Bugünde yarın da yüreğin kadar yanındayım smiliv.gif
Kendini yanlız hissettiğinde elini yüreğine koy ben hep oradayım..

Alıntı
Ara
SeRDİD
- Yalnızlık öyle bir şey ki bir arkadaşım...Sözler yetersiz kalıyor anlatmaya.Sanki onun esiri olupvirgul.gif
içine kapanırsın.. .Yarattığın dünyadavirgul.gif yine tek başınasındır..Dünya bazen; karanlık gecelerden daha kara virgul.gifkatran karasıdır.Gök yüzünü virgul.gifyer yüzünü kaplamıştır..Parıldayan yıldızlarıvirgul.gifyeryüzüne gülümseyerek aydınlığını yayan mehtabı göremezsin. Elinde titrek ışığını yayan bir kandilvirgul.gifkendine buradan çıkacak yol ararsın.. Kaybolmamayavirgul.gifbir ışık bulmaya boşuna çırpınırsın..Oysa kivirgul.gif Yalnızlık ; gittikçe derinlerevirgul.gifdaha derinlere doğruvirgul.gifbir girdap gibi çeker içine seni .. Titrek ışıkta sönmek üzeredir artık.Ümitlerin tükenmiştir.İşte o anlardavirgul.gif sana elini uzatıp aydınlığa çekecek bir dost eli ararsın. Umutsuzca beklersin...
Yalnızlık virgul.gif bazı isyan ettirir seni tanrıya...Neden? Ne yaptım ben bunu hakkedecek diye sorarsın...Göz yaşların tükenene kadar ağlarsın.. Bu isyanların bazen yüksek sesle virgul.gifbazen de içinden virgul.gif yüreğinden virgul.gifsessizce olur..
Bazen oturur virgul.gif dökersin yalnızlığını sararmış bir kağıda...Yazarsınvirgul.gifyazarsın....
Bazen etrafın çok kalabalıktır. Ama sen farkında bile olmazsın.Hatta sıkılırsın.Çünkü içi boşalmış bir ceviz kabuğusundur adeta..İşte o anlarvirgul.gif yalnızlığını özlersin karanlıkta olsa..
Yalnızlık bazen de içini kor gibi yakar.Sebepsiz bir acı duyarsın kalbinin taa derinliklerinde..
O zamanvirgul.gif pembe düşler kurarsın .Hayalinde bir sevgili yaratırvirgul.gifonunla yatarvirgul.gif onunla kalkarsın.Bir kumsalda el ele seyredersin denizi...Onunla kırlarda koşarsın.Çiçekler arasında oturursun.. Başını göğsüne dayayıpvirgul.gifmutluluğun da var olduğuna inanırsın.Ve böylecevirgul.gif kendine gizemli bir dünya kurarsın..Sonra bir bakarsın hayallerin seni terk etmiş..Gerçek bir kırbaç gibi şaklamış beyninde seni uyandırmış bu güzel düşünde ..Artık Ovirgul.gif sanki bir masal prensidir senin için..Bir türlü ulaşa-mazsın.Ararsın virgul.gifararsın ama bulamazsın.Bulsan bilevirgul.gif bu seferde onu kaybetmekten korkarsın...
Bazen yağan bir yağmurda virgul.gifiliklerine kadar ıslanarak yürümek istersin başı boş sokaklarda. Saçlarından akan sularavirgul.gif göz yaşların karışsa davirgul.giffark etmezsin ..Çünkü ne yağmur ne de hiç kimse dolduramamıştır kalbindeki o korkunç boşluğu.. . .Bazen virgul.gifengin denizlerde virgul.gifdalgalara kapılmış ne yöne gideceği belli olmayan dümensiz bir tekne gibisindir.İçinde fırtınalar koparvirgul.gifgök çatırdarvirgul.gif şimşekler çakar.Yer gök sarsılır .
Ve sen yalnızsındır yine.. . ..Bunları kimseyle paylaşamazsın..Çünkü paylaşacağın hiç kimsen yoktur..

"Bir yalnızdan sevgilerle"
Ara
SeRDİD
2czd47szu1.jpg

Biliyor musun; umarsız bir yıkımdı gidişin. Liman boyu uzanan iç kanamalı bir suskunluktu bizden geriye kalan.
Oysa bilmeliydin; bütün bir hayatı ürpererek yaşama cesaretiydi aşk. Ve yola çıkıldığında göze alınmalıydı aşkın adressizliği...

Sen bir tepeden masal gibi geldiğinde gözlerimevirgul.gif ben kendi masalımı terk edipvirgul.gif gözlerine benzeyen bir deniz seçmiştim kendime. Bana aşkı öğretmişsen yorgunvirgul.gif terli bir tepede; bırak isyanım tam olsun yüreğimin sessizliğindeki kıyamete... bilirim sen kendince bir hayatı onarmaya düşkünsün. Onarmak içinse gidişin; sen önce seni affet. Adına mavi dediğin çoğul eksikliğinde...
BAZEN SENİ AFFEDEBİLİYOR MUYDUN virgul.gifBENİ AÄžLADIÄžINDA?

Bilirsin; ben ki kabilesiz bir savaşçı. Senden aldığım bütün anlamları sana geri verdim. Bir "içim"; kaldı ben devirgul.gif bir de aklımın aldanmışlığı. Haklısın sende bensiz sularında elbet denizi aşmış bir okyanus telaşı yaşanacaktı. Bağışla sözlerimi. Bağışla gözlerimi. Dahası yokvirgul.gif fazlası az...
Bazen terk edip gidebilmeli bu şehri kendi çaresizliğinde. Bazen inceldiği yerden kopmalı hayat. Neyse! Sen benden ötedevirgul.gif ben senden uzakta... ne kadar çok "vardık" oysa ne kadar çok kaybolurken bile... karşımda yorgun bir adam var şimdi; özleyişlerini reddetmek uğruna yorgun düşmüş bir gemi... bu gemi nereye gidiyor usta... içim boşvirgul.gif gemiler boş. Bu gemi nereye gidiyor usta...Bir romanı bitirmiş gibiydi sustuğunda. Bende sustum onunla. en iyi yaptığımdı susmak. Uzun bir sessizliğin sonrasında "susuşlarımızda sen benim susuzluğumu dindirecek yağmurunu bulamadığını sandınvirgul.gif ben senin yağmurunu yağdıracak o bulutunu. Oysaki yağmur bulutta saklıydıvirgul.gif bulutta yağmurda. Susmasaydık bulacaktık" dedim.
Neden geçmişin muhasebesini yapmaya başlamıştık bilmiyorum. Son sözleri iyice içime oturdu.

MEÄžER SUSMAK İNSANIN İÇİYLE KONUŞMASIYMIŞ...GEÇ FARKETTİM....

alıntı
Ara
SeRDİD
İki el tuttum bugüne kadar ;
' Birini ben bıraktım virgul.gif diğeride beni ..
Biri koparken ağladı virgul.gifdiğeri kahkalar attı ..
Biri hep korudu beni virgul.gifdiğeri korundu ellerimde ..
Biri hayat denen kahpeye yem etmemeye çalıştı ;diğeri o kahpenin
ta kendisiydi ..
Biri zorluklara göğüs gelmeyi öğrettivirgul.gifdiğeri ise zorlukların ta kendisiydi
Biri bir damla gözyaşıma ömrünü verirdivirgul.gifdiğeri aktıtığım gözyaşlarıyla ömrümü çürüttü
Biri güldürdü virgul.gif diğeri ağlattı ..
Biri anlattı virgul.gif diğeri aldattı ..
Biri toparladı virgul.gif biri dağıttı ..
Çekti aldı çamurdan biri virgul.gif diğeri hep çamura sapladı ..
Birinin adı Anne' ydi virgul.gif diğerinin adı Aşk'tı .

Ara
SeRDİD
Ask için bahar.Tehlike zamanıdır ...

Vuruluverirsin hiç ummadığın birine.Ama öyle çarpar ki kalbinsmiliv.gif duracak gibi aldatır seni.Bahardan sonra yaz gelir...

Hepimiz bilirizsmiliv.gif sabun köpüğü gibidir yaz askları.Bence öyle basit değil. silinmez hiçbirinin yarası.Ask gitti ama acısını bıraktısmiliv.gifderiz iz kalır.Güz aşkları mevsimine dönünce dönencesmiliv.gif pencereye sinmiş insanlar gelir gözümüzün önüne....

Ve yavaş yavaş görünürler etrafta.Kimi yaza girerken terk ettiği askınısmiliv.gif kimi yaz askını düşünür.Kimi ayrılık planlar ama hala yüreği yanar.Kimi terk edilmişliği sindirmeye çalışır.Çok azdır taze ask yakalayan. Sanki bir doğum öncesi ölüm gibidir.Sonra kış gelir.Kimi yüzsüzler yazın hiç aldatmamış gibi eski sevgilisine döner;kimi sadıklar kavuşur...Kimi yalnızdırsmiliv.gif kimi yorgun...

O yorgunlar için kış uykusu başlar...Belki de taze baharlarasmiliv.gif taze aşklara enerji depolarlar...Ask dört mevsimdir herkesin sözlüğünde.Ama nedense bana bu anlattıklarımı çağrıştırmaz.Saçmaladım belki de bir paragraf boyu.Yalan attım.Aslında doğru olsalar bile yalanlardı çünküsmiliv.gif hissetmediklerimi yazdım.Ezbere konuştum....

Ask smiliv.gif kelimesi içimde sancı olan bir kelimedir.Her duyuşumda içim sıkılır.Ama gözlerimin önüne o gelir.Sadece bir bakışına karın ağrılarısmiliv.gif suyla yatışmalar.Bir tebessüme ömür bulmak.İtiraf.Saatler süren telefon konuşmaları....

İlk duygularsmiliv.gif çocuksu güzellikler.Ve sonra..... Nefessiz kalmacasına ağlamalar.Izdırap çığlıkları...Kış..Kış..Kış.... . Azap....Ve sonunda doğan gün..Ama onca ufaklı büyüklü sevda içindesmiliv.gif böylesine derinde var olansmiliv.gifböyle yaktı mı iz bırakansmiliv.gif bu kadar çaresiz bırakansmiliv.gifbu kadar arzu illetine hasta edensmiliv.gif bu kadar dizginsizsmiliv.gif sorgusuzsmiliv.gifbaşına buyruksmiliv.gif acımasızsmiliv.gif bu kadar bugünsüz sevda görmedim.

Ve işte hiç biri böyle koyupsmiliv.gif böyle yıkıp gitmedi.Ondan önce hiç biri içimden bir şey götürmemişti.Ondan sonrası zaten götüremez çünküsmiliv.gif götürülecek bir şey kalmadı..İşte o insansmiliv.gif beni aska karşı böyle kelimesiz böyle hayretlismiliv.gif böyle çaresizsmiliv.gif isteksiz bırakıp gitti..Şimdi ben nefretten bile aciz isem bana bir şeyler borçlu.İçimden söküp aldığı bir şeyleri.Bana beni borçlu.

Herkesi seven o sersem yüreğimi..Benden alıp kaçtığı o masum GENCİ borçlu.Bana bir dünsmiliv.gif birde yarın borçlu.Benim ne günahım vardı da aşk için üç kelime etmekten aciz kalacaktım.Benim ne günahım vardı da her mevsim başka meyve yemek varken iştahsız kalacaktım.Yoktu elbet günahım..Onunda yoktu ya..Öfkem susmama engel...

Ama ikimizin de suçu yoktu...Suçlu yoktu..Benim mevsimim sonbaharsasmiliv.gif yazasmiliv.gif kışasmiliv.gif bahara dönmez...Benim gibilerin nasibi pencere önüne sinipsmiliv.gif mazide yaşamaksmiliv.gifkendinle kanlı bıçaklı düellolar yapmak...Kendinle savaşmak smiliv.gif hırpalamak...

Yaptığının farkına varıp smiliv.gifbir de üstüne onun için..cezalandırmaktır.Onun için küsdüm ask kelimesinesmiliv.gif sildim attım defterimden........

Alıntı
Ara
ÐŽeşaren
1 günde 3'den fazla konu açmak yasaktır.
Konular birleştirilmistir.

Yüreğine sağlık canım Smile
Ara
riukeen
Bilirsin; ben ki kabilesiz bir savaşçı. Senden aldığım bütün anlamları sana geri verdim. Bir "içim"; kaldı ben devirgul.gif bir de aklımın aldanmışlığı. Haklısın sende bensiz sularında elbet denizi aşmış bir okyanus telaşı yaşanacaktı. Bağışla sözlerimi. Bağışla gözlerimi. Dahası yokvirgul.gif fazlası az...

[SIZE=1]Tüylerim diken diken oldu süper Smile [/SIZE]
Ara
SeRDİD
Yorumlar İÇİn SaÄžolun
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kalbime Gömerim... ZeNiTH 8 384 04-14-2022, Saat: 12:13 AM
Son Yorum: wildfang
  Sevda Yitirilmiş Bir Cümledir Şair'in LuGaTında... €BeRimSin 1 511 04-12-2022, Saat: 01:46 AM
  ..:: B!R Sevda MasaLı ::.. €BeRimSin 7 460 04-09-2022, Saat: 11:52 PM
  Gözlerine Sakladım Sevda Cennetini... ROSE 3 467 04-09-2022, Saat: 02:24 PM
  Sevda kuracak bu hikayenin son cümlesini... ROSE 9 348 04-08-2022, Saat: 11:03 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-12-2024, 08:19 PM