:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suskunluğu bilir misin?..
acemhe
Suskunluğu bilir misin?.. Bir anda hayattan kopup nefis bir sessizlik senfoninin ortasında bulup vermek kendini... Suskunlukları bilir misin?.. Ansızın kesilen konuşmaların ardından kulaklarının nasıl da uğuldadığını?.. Solukları duyarsın sadece... Kelimelerin eksik kaldığı anlarda susar insan... Seni öylesine seviyorum ki; bunu kelimelerle ifade edemiyorum ve susuyorum. Gözlerime bak anlarsın! Oradan bir pencere açıyorum, senden bana doğru; süzülebilirsin içeri istersen... ve penceremi açtıktan sonra susuyorum... Susuyorum, duyarsın!..dejavubycarmenmaytaua6.jpg

Aslında ne çok şey söylenir susmalarda... Gerçek kendin olursun; tüm elbiselerinden yoksun çırılçıplak, aynen savunmasız bir bebek gibi... Aracı kullanmadan, kelimelerin bencilliğine yakalanmadan... Susarsın... Boşluğa konuşursun susarak... Düşünceler on-ikiden vurur o zaman; tellere dokunmadan, havayı kullanmadan... Böyle susmalarda bulursun bir çok sorunun cevabını... Ve belki de kendini tanırsın. Hatta o müthiş soru var ya, "aşk nedir?"... Onun bile cevabını bulabilirsin ama ifade edemezsin, susarsın!..

Bilirim acı verir bazen susmak... Konuşmak istersin; kelimeler boğazına düğümlenir. Her şey bitmiştir aslında... Ne kelimeler ne de suskunluk bir işe yarar artık. Zalim acı saplanmıştır en derine; duyulan sadece iç çekişlerdir artık... Bir de; dilinin ucuna hücum eden ve dudak kalesine çarparak bozguna uğrayan kelimeler... Gözyaşı da suskunluğun meyvesidir. Dokunur acının üzerine; ılık, tuzlu bir ilaç gibi... Önce yakar, belki de acıyı azdırır. Ya sonra?.. Uyuşur kasılan gözlerin... Oradan kalbine damlar susan sesin... Sessizce, kimsesizce ağlarsın; duyarlarsa gelirler ve beni yalnızlığımla ayırırlar diye korkarsın, hıçkırıklarını boğarsın, susarsın!..

Susarsın... Susarsın ama!!! Anlamsız sesleri duyumsamaya başlarsın bu sefer de... Bütün enstrümanlar vardır ama şef yoktur. Kelimeler peşi sıra çıkar, cümleler kurulur tumturaklı, anlamsız... Anlam yüklemeye çalıştığın her cümle, bir öncekini daha da anlamsız hale getirmeye başlamıştır bile... Şefsiz bir orkestradan baş döndüren bir senfoni bekleyemezsin ki!.. Sonra anlamsızlıkları sıralayıp, onlara sahte anlam elbiseleri giydirmeye başlarsın; rüküş olurlar. Cımbızla ararsın içlerinden anlamlı kelimeleri seçmek için... Karanlık bir odada bulmaya çalıştığın bir ışık; göremezsin... Cam kırıkları gibi beynine saplanan kıymık kelimeler; kanatır, hissedemezsin... Yaşlar hücum eder gözpınarlarına, ağlayamazsın!..

Ayna yazılar vardır; ruhuna çevrilmiş... Bakmayı bilebilirsen kıymetli kelimeler... En kuytu köşelerinde yapacağın bir gezinti kendine bile itiraf edemediklerini çıkarıverir günyüzüne... Karanlığa güneş açar ve sersemce fikirlerin yere basmaya başlar. İşte o zaman... Ne suskunluğun anlamı, ne seslerin karmaşası kalır. Sadece, "beyazın üstüne siyah"...
Ara
SEHİTLER_OLMEZ
[INDENT][INDENT]Bir anda hayattan kopup nefis bir sessizlik senfoninin ortasında bulup vermek kendini... Suskunlukları bilir misin?. . Aslında ne çok şey söylenir susmalarda... Gerçek kendin olursun; tüm elbiselerinden yoksun çırılçıplak, aynen savunmasız bir bebek gibi... Bilirim acı verir bazen susmak... Konuşmak istersin; kelimeler boğazına düğümlenir. Her şey bitmiştir aslında... Ne kelimeler ne de suskunluk bir işe yarar artık.Karanlığa güneş açar ve sersemce fikirlerin yere basmaya başlar. İşte o zaman... Ne suskunluğun anlamı, ne seslerin karmaşası kalır. Sadece, "beyazın üstüne siyah"... yüreğine sağlıkk.....
[/INDENT][/INDENT]
Ara
history
Seni öylesine seviyorum ki;
bunu kelimelerle ifade edemiyorum ve susuyorum.
Gözlerime bak anlarsın!
Oradan bir pencere açıyorum, senden bana doğru; süzülebilirsin içeri istersen...
Bende susma hakkımı kullanıyorum,
ya,gerçekten inanılmaz güzel bir paylaşım,Duygu meleği klasiği,
:kiyamam:
tşk.ler canım arkadaşım..

Ara
eRCi
Susuyorum bilip de bilmezlikten geliyorum herşeyi.Canımn acısı arttıkça artıyor kalbim sıkışıyor.İçimde tuttuğum kelimeler beynimi boğuyor...
susuyorum

Ama ben yine de susuyorum

Belki sana daha büyük vicdan azabı yaşatmak için
Belki diyecek bişey bulamadığım için
Belki de hala senin kırılmandan korktuğum için

Susuyorum...

İçimdeki kelimeleri söylesem sana...Acaba sen mi daha çok acı çekersin
Yoksa ben mi... Acı çekenin kim olduğu önemli mi ki zaten.
Ben senvirgul.gifsen de ben olmuşken
Buna rağmen bunları yaşatırken birbirimize
Hangimiz acı çekiyo önemli mi?

Susuyorum...

Çünkü sevmek böyle bişey.Madem bi acı çekilecek sen değil ben çekmeliyim
Madem ben seninle beraber oldum
Sen beni bırakırken de susup bu ayrılığın acısını çekebilmeliyim

Susuyorum...

Dillendirmiyorum sana yaşadıklarımı.Anlatırsam biliyorum ki daha kötü hissedicem.Keşke söylemeseydim acaba kötü mü yaptım.Bir sürü çelişki yaşamaktansa
Susmak ve acımı sessizce kendi kendime çekmek en iyisi
Susmak ve yeni düşüncelerle iyice aklımı karıştırmamak

Bilmiyorum neden susuyorum
Belkide sadece gururum yüzünden
Canımın acıdığını bilmeni istemediğimden
Hala dimdik hayatıma devam ettiğimi görmen için
Susmak en iyisi herşeyi olduğu gibi bırakmak
Daha büyük acılara yol açmamak daha iyi...

(bugunlerde yaptıgım gibi susuyorum)
acemhe
eRCi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Susuyorum bilip de bilmezlikten geliyorum herşeyi.Canımn acısı arttıkça artıyor kalbim sıkışıyor.İçimde tuttuğum kelimeler beynimi boğuyor...
susuyorum
Ama ben yine de susuyorum

Belki sana daha büyük vicdan azabı yaşatmak için
Belki diyecek bişey bulamadığım için
Belki de hala senin kırılmandan korktuğum için

Susuyorum...

İçimdeki kelimeleri söylesem sana...Acaba sen mi daha çok acı çekersin
Yoksa ben mi... Acı çekenin kim olduğu önemli mi ki zaten.
Ben senvirgul.gifsen de ben olmuşken
Buna rağmen bunları yaşatırken birbirimize
Hangimiz acı çekiyo önemli mi?

Susuyorum...

Çünkü sevmek böyle bişey.Madem bi acı çekilecek sen değil ben çekmeliyim
Madem ben seninle beraber oldum
Sen beni bırakırken de susup bu ayrılığın acısını çekebilmeliyim

Susuyorum...

Dillendirmiyorum sana yaşadıklarımı.Anlatırsam biliyorum ki daha kötü hissedicem.Keşke söylemeseydim acaba kötü mü yaptım.Bir sürü çelişki yaşamaktansa
Susmak ve acımı sessizce kendi kendime çekmek en iyisi
Susmak ve yeni düşüncelerle iyice aklımı karıştırmamak

Bilmiyorum neden susuyorum
Belkide sadece gururum yüzünden
Canımın acıdığını bilmeni istemediğimden
Hala dimdik hayatıma devam ettiğimi görmen için
Susmak en iyisi herşeyi olduğu gibi bırakmak
Daha büyük acılara yol açmamak daha iyi...

(bugunlerde yaptıgım gibi susuyorum)

yüreğine sağlık canım Wink
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sevmez Misin? eRCi 17 877 04-13-2022, Saat: 12:09 PM
Son Yorum: wildfang
  Aşık mısın? Yar mısın?.... PaPaTYa_PReNSeS 1 347 04-11-2022, Saat: 12:27 PM
  Benden Hiç Gitmeyebilir Misin? ÇiLeK 3 367 04-11-2022, Saat: 12:14 PM
  Var MıSın MuTsuZLuğa Da AcıYa Da SevinCe €BeRimSin 5 496 04-09-2022, Saat: 08:03 PM
  benimle "ev"lenir misin??? kardelen 7 814 04-08-2022, Saat: 06:34 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
  Tarih: 05-14-2024, 12:37 PM