:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O geldi…
acemhe
O geldi…

Ansızın geldi. Uzundu boyu ve teni beyaz. Gözlerinde bal damlalarıyla çıkageldi. Kumdan bir kale sandığıvirgulll.gif emeğimle kurduğumvirgulll.gif gözyaşlarımla suladığım yepyeni ve paylaşılmaz dünyamı alt üst etmek için geldi. İstemediğim haldevirgulll.gif gelmesin diye dualar ettiğim halde o geldi.

O geldi…

Güneşin bulutlara sarındığı bir akşamüzeri çıkageldi. Beni çepeçevre sardı o doyumsuz ruh çekimi. Ve anlayamadım hangi girdabın içine çekildiğimi. Karman çormanlıklarımı dağıttım dört bir yere. O geldi gömdüğüm anılarımı bir bir çıkarmak için toprağın derinliklerinden. Geldi ve dağladı hayatımı. Geldi ve akıttı bir süredir buzuldamış göz yaşlarımı.

O geldi…

O kadar karşı konulmazdı ki gelişi. Hamurunu bir zamanlar ellerimle yoğurduğum sevgimizin katili o değilmiş gibi fütursuzvirgulll.gif onursuz çıkageldi. Bal damlasıydı gözleri. Ve ellerinde papatyaların kokusu. Gülüşlerinde alaycı bir mertlik. Ve o geldi. Şerefsiz bir namludan çıkacak son kurşunu sıkmak için kalbimin orta yerine. Geldi ve gökten bir bir inmeye başladı yağmur damlaları…

O geldi…

Ben ne kadar istemiyorsam o kadar çok geldi. Pencerelerimi açtıvirgulll.gif perdelerimi araladı. Kilitlediğim kapılarımı açtı elinde tuttuğu paslanmaz bir tükenmez kalemle. Ve sancıttı içimde çoktandır küllenmiş bir yanardağ ağzını. Bir anlık sarmaşık çiçeği olmaya özendim. Sarılmak istedim sımsıkıvirgulll.gif sarılmak istedim ne kadar üzdüyse beni. Sarılmak istedim bu gelişinden ne kadar mut(lu)suz olduğumu bilsin diyevirgulll.gif anlasın diye…

O geldi…

Ve bir anda soldurdu bütün renklerimi. Tepe taklak etti yine düşlerimivirgulll.gif gülüşlerimi. Gelmesini istemediğimi söylediğimde yüzünde solmuş bir gül goncası takılı kaldı. Kıyamadım. Gözlerimi kapadımvirgulll.gif bal damlası gözlere bakamadım. Bir zamanlar o gözlere ne şiirler yazardım. Ben ve geçmişimvirgulll.gif ben ve kapalı kapılar ardıvirgulll.gif ben ve oynadığımız saklambaç. Ah güneş yüzlü adamvirgulll.gif ben sobelendim sense hep saklandın oynadığımız sevgi kılığına girmiş bu saklambaç oyunu boyunca.

O geldi…

Gitsin diye gözlerimi kapatıp dualar ettimvirgulll.gif sadece bir rüya olsun diye adaklar adadım ama o bütün somutluğuyla çıkageldi. Gözlerinde bal damlalarıvirgulll.gif elinde papatyaların kokusuvirgulll.gif karşımda duruverdi. Yıkmak için yepyenivirgulll.gif emeğimle kurduğum virgulll.gif gözyaşlarımla suladığım hayatımı. Geldi… Bir kez daha sobelendim o yağmurlu akşamüzeri. Yosun kokusuydu kırgın bakışlarıvirgulll.gif ve ben çaresizliğin o an en anlamlı tanımıydım. Bir şeyler kaçtıvirgulll.gif bir şeyler kovaladı. Tarifsiz bir sokağın 8283 numaralı binasında kalakaldım. Şifrelerim bana saklandıvirgulll.gif ben şifrelerimi sakladım. Bir tane sekiz bir tane iki bir tane daha sekiz ve bir tane üç… Asılı kaldım rakamlar arasında. O geldi… Yıkıverdi onsuz geçirdiğim dört koca yılı… Gitsin diye dilekler diledimvirgulll.gif gitmedi… O geldi. Yapılacak bir şey yoktuvirgulll.gif çaresizliğimi alıp ben düştüm bu kez yollara. O ne kadar geldiysevirgulll.gif ben o kadar gittim ondan… O geldikçe ben uzaklaştım korkularımla… O geldivirgulll.gif ama artık ben yoktum!...
Ara
history
Güneşin bulutlara sarındığı bir akşamüzeri çıkageldi. Beni çepeçevre sardı o doyumsuz ruh çekimi. Ve anlayamadım hangi girdabın içine çekildiğimi.
O geldi...
Oldukça dramatik bir yazı, ama güzeldi,çok duygulandım.
:'(
:kiyamam:
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mevsimi Geldi?inde MasaL_perisi 13 535 04-04-2022, Saat: 08:06 PM
Son Yorum: wildfang
  Ne zaman Ki Ecel Geldi, İşte O zaman Son Nokta Eklenecek! MaSaL 1 467 05-31-2011, Saat: 05:08 PM
Son Yorum: YasSmin
  Yine kış geldi, biliyorum.... acemhe 0 426 10-16-2009, Saat: 03:42 PM
Son Yorum: acemhe
  seni anlatmak geldi bugün içimden... acemhe 0 366 03-17-2009, Saat: 09:49 PM
Son Yorum: acemhe
  bir benim sevgimi tasimakmi zor geldi sana? balkesliii 9 529 01-19-2009, Saat: 03:47 PM
Son Yorum: CaPkInSeYTaN

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-12-2024, 04:31 AM