:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gerçek mi? Düş mü?
acemhe
Gözlerinin solgun istasyonlarında durdu yüreğim susarak… Hayatın rastlantılarına karışan ateşli bir iklimdevirgull.gif bendeki senden yola çıktım. Sesinin aksinde kendime vardım duvarlara çarparak. Dillere düşen yaban gül dikenlerini çıkardım ellerinden. Eski aşkları ve acıtan ayrılıkları çıkmazlara gizledim. Sonsuz gece yarılarında yüreğinin tüm rüzgarlara açık olduğunu gördüğümde kendimle tartışmayı kestim.

Cümlelerimi yıpratmadan dizdim sana doğru. Her cümle bir basamaktı sevecen ufuklara. Lakin yazdıklarımı beğenmiyorum artık. Her cümle hislerimin karşısında ne kadar duygusuz ve soğuk kalıyor bilemezsin. Suskun kalsa dilim diyorumvirgull.gif satır aralarında ne kadar boğucu olur güz geceleri… Ve iki dudak arası mesafede iken yokluğunvirgull.gif ömrümün her gecesi tükenir kanayan avuçlarımda.

Düşünüyorum da birgün içinde sen olmayan bir öykü yazabilir miyim acaba. Karanlık bir gecede yüreğimden damlayan satırlarımdan seni düşürmek için seninle kurduğum bu dünyayı tüketmem gerekir. Dilimden adın düşse bile sevdiğim ancak yüreğimde dinlenir nefesin. Bu nedenle sayısız biçimde anlatabilirim seni ve ölümsüzlüğü sunarım gözbebeklerimde.

Sol yanımdaki umut soframda yalnızlıkla dopdolu bir güz bekliyor bak. Ve sen gece yarısından sonra ben olursun en çok… Özlemli bir esinti okşarken saçlarımıvirgull.gif yağmur düşer gözlerime… Senvirgull.gif en çok o saat can yakmaya hazır bir kundakçı olursun yürek yangınıma… Kendimizden uzaklaşıp cümlelerimizin kıyısında mutluluk oyunu oynamaya başladığımız vakitvirgull.gif “biz” oluruz. Sevda alfabemizde koyu koyu parlar telli duvaklı güllerimiz. Billur bir derenin coşkulu sularında yıkanır gelinsi düşlerimiz.

Kahredici bir sonbaharınvirgull.gif sıradan bir esintisinde hışırdayan yapraklarından ibaret değil sesimiz. Tek tük yansa da yüreğimizin karanlık odalarındaki ışıklarımız; maziyi de sararvirgull.gif geleceği de düşleriz ayrı bahar dallarında… Hüzünlerle sarmaş dolaş oldukça bedenlerimizvirgull.gif en çok birbirimizi özleriz.

Cam kenarında diğer yarısını beklerken yüreğimizvirgull.gif kasvetli bir akşamın ıssız sokaklarında sayısız sevdalar yoklar kapımızı… Bir zamanlar delice sevdiğimiz insanları hatırlarvirgull.gif geçmişin bütün güzelliklerini akıtırız şiirlerimize. Hüzünle demlenmiş çayımızı tekrar koyarız ateşe. Sevgilinin ince belini anımsatan her bardaktan yudum yudum içeriz kendi yüreğimizin karanlığını.

Düşlerimize gelince sevdamız; sevinçlerin en apansız bastıranıyla esrikvirgull.gif gecelerevirgull.gif sabahlara bölünür yüreğimiz. Hiç bitmesin dediğimiz rüyalardan uyanma vakti geldiğinde hüzünle gülümseriz hayata.

Gerçek mi…

Düş mü…

Hangisi daha fazla acıtır bilemeyiz…
Ara
history
Sol yanımdaki umut soframda yalnızlıkla dopdolu bir güz bekliyor bak. Ve sen gece yarısından sonra ben olursun en çok… Özlemli bir esinti okşarken saçlarımı
yağmur düşer gözlerime...
:kucak:
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ..Düşüme Gerçek Kaçtı..Ağladım... MasaL_perisi 29 969 04-10-2022, Saat: 04:45 AM
Son Yorum: wildfang
  Hüzün kadar gerçek, aşk kadar masalsı, deha 3 498 04-19-2011, Saat: 09:08 AM
Son Yorum: YasSmin
  ~~~ ASK, ulasilmasi zor bir GERCEK ~~~ MeLeksi 3 430 02-08-2011, Saat: 10:07 AM
Son Yorum: asi_ve_mai
  ''Dünyanın adı yalan,sevdam gerçek olmuş ne çıkar?''... acemhe 21 1,533 08-18-2010, Saat: 12:39 AM
Son Yorum: acemhe
  Yaşadığın Gerçek Aşk mı ? acemhe 0 313 01-12-2010, Saat: 04:03 AM
Son Yorum: acemhe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-08-2024, 11:52 PM