:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
“sessizlik cinayettir!”
acemhe
Sessizlik cinayettir bazen!
Belki ellerine kan bulaşmaz; belki gözlerini yumarvirgull.gif kulaklarını tıkarsın; çığlıklar parçalanır duvarlarında...
Kafanı çevirirsin yardim nidalarına ya da elvedalara...
Hiçbir şey değişsin istemezsin; yolunu tutmuşvirgull.gif yükünü almışsındır; paylaşmayı bilmezsin....
Kimsenin yerine koyamazsın kendini; ne anlamayavirgull.gif ne anlamlandırmaya çalışmazsın bir şeyleri...
Sevgidenvirgull.gif aşktanvirgull.gif dostluktan dem vurupvirgull.gif ortak olmazsın sorunlarıma...
Her adım atışında çekersin kendini geri; “konuş!” derimvirgull.gif susarsın...
Ya düşüncelerin yoktur kendine aitvirgull.gif ya korkarsın düşündüklerini söylemekten...
Gerçekten var mısınvirgull.gif ihtiyacım olduğunda ortalıkta görünmezken...
Nasıl inanırım sana; haklıya “haklı”virgull.gif haksıza “haksız” diyemezken...
Sessizlikte boğulurken sesim; ancak fısıldayarak söyleyebiliyorum: “sessizlik cinayettir!”

Gidene “gitme” diyemeyeninvirgull.gif gelene “hoş geldin”’i ne kadar anlamlıdır bilemiyorum.
Benim gibi konuşmayıpvirgull.gif benim gibi yazmayandan uzak durursam; nereye götürür beni bu tekdüzelik!

Arada bir “saçmala!” desin birivirgull.gif ölçüp biçeyimvirgull.gif düşüneyim üstünde; onun kadar sertvirgull.gif onun kadar umursamaz olmayayım; içim rahat olsun “yanılıyorsun” derken ve gülümseyeyim.
Dikkatli oldugumdan dikkat isterim doğru; kaçınırim kötü söz söylemekten; anlamadan itham etmek istemem; tahammül gösteremem yargısız infazlara; her duyguma bir cümle bağlayabilirim istersem; ama öfkelenmeden yazamamvirgull.gif yazamam yazmasına da sövemem de kimseye...

Sessizlik izin verir karşındakinevirgull.gif seni dilediğince yorumlaması için...
Ve bazenvirgull.gif en fazla bağıranlavirgull.gif hiç sesi çıkmayanı ayıramam birbirinden...
Ve merak ederim: “Ne saklıyorlar benden?”

Belki gözlem yapıyorlarvirgull.gif belki veri topluyorlar; herkes bağırırken susmakvirgull.gif erdem sayılır belki; ya sessiz çoğunluğun bir parçası olmak?
Ben ağlarken gülüyorsan anlayış gösterebilirim; ben ağlarken ağlıyorsan “dostum” diyebilirimvirgull.gif ben kalırken gidiyorsan “korkak” sanabilirim; ben severken itiyorsanvirgull.gif vazgeçebilirim senden ve ben sorarken susuyorsanvirgull.gif katlim vaciptir demektir; ölebilirim!
Sessizlik cinayet işler bazen; ne bir tanıkvirgull.gif ne bir kanıt bırakmaz arkasında; bazen bizim gibi sessizvirgull.gif bazen tırnaklarını toprağa geçirerekvirgull.gif hayatımızdan çıkıp gider insanlar; bazen anlamamanınvirgull.gif bazen anlaşılmamanın acısını duyarlar.
Ve fark etseler devirgull.gif etmeseler devirgull.gif kimse güvende değildir artık; oysavirgull.gif güvende olmak için tercih edilir susmak!
Ve vicdanımızın tek düşü olur; deliksiz uyumak!
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Konuşsam sessizlik sussam ayrılık MaSaL 1 608 04-20-2011, Saat: 01:43 PM
Son Yorum: YasSmin
  Gidisimin Ardindan Sessizlik Calacak Kapilarini .. Hasretiim 0 389 06-26-2010, Saat: 10:24 PM
Son Yorum: Hasretiim
  sessizLik... bidely 6 564 06-10-2009, Saat: 04:42 PM
Son Yorum: bidely
  Sessizlik Nöbetini Aksatmayın _AL0n3_ 0 334 05-02-2009, Saat: 12:48 AM
Son Yorum: _AL0n3_
  Sessizlik senfonisi... Yorgun Yürek 4 427 03-16-2009, Saat: 08:34 AM
Son Yorum: Yorgun Yürek

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-10-2024, 06:59 PM