:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İlk Kayıplarımıza Bebekken Başladık...
acemhe
#1
Yavaş yavaş emeklemeye başladıkvirgull.gif sonra yürüdük. Yürümenin ilk adımlarında bizi destekleyen ellerimizi tutan elleri kaybettik yine. Konuşmaya çabaladık. Ağzımızdan çıkan her kelimede ilk önce alkışlanmayı öğrendik. Sonrasında konuştukça yerli yersiz sorular sordukça "Sen sus çocuksun. Şimdi sırası değilvirgull.gif konuşma " sözleriyle tanıştık. Çok sevdiğimiz alkış seslerini kaybettik. Kendi halimizde yasamayı öğrenmeye başladık. Biraz daha büyüdük yuvaya başladıkvirgull.gif evdeki sıcacık yatağımızı oyuncaklarımızı kaybettik. Oyunlarvirgull.gif eğlencelervirgull.gif yeni çevrelervirgull.gif arkadaşlıklar öğrendik. Öğrenmenin ne demek olduğunuvirgull.gif disiplinin okuldaki yerini gördük.

İlkokula başladıkvirgull.gif çocukluk yıllarımızı kaybettik. İlkokulda her yeni gün yeni bir harfvirgull.gif hece öğrenirken hayallerimizi kaybetmeye başladık. Sorgulamalarımızıvirgull.gif merakımızı yok ettik. Kim kaç yılında doğduvirgull.gif o musluktan akan suyla bu havuz kaç saatte dolarvirgull.gif Katmandunun başkenti neresi derken oyun oynamayı kaybettik. Her geçen yılda yeniliklere kucak açarken geçmişin değerlerini yok ettik. Büyüklere saygınınvirgull.gif küçüklere sevginin gerekliliğini önemsemedik. Ortaokul çağlarında ne olacağım derdine düşüp ilk duyguları kaybettik. Aklimiz beş karış havadayken çocuk olmanın verdiği rahatlığı yitirdik. Ergen oldukvirgull.gif ilk aşkları yaşayamadan ağlamamayı öğrendik. Eski doğallığımızı kaybettik.

Üniversite yıllarında ilk gençlik hallerimize vah ile sorumsuz yasamayı istedik. Nasıl olsa istediğimizvirgull.gif hayal ettiğimiz yerdeydik. Hayatımızı kazanacağımızvirgull.gif bizi adam ya da kadın yapacak yerde. Kimimiz hayal ettiğimiz okulları geleceğin mesleği okullara kaptırdık. Daha başlamadan kaybettik. Mezun oldukvirgull.gif keplerimizi havaya atarken en güzel anlarımızın o üniversite yıllarında kaldığını bilemedik. Kendimizce tek düşünce olan " Ah bir okul bitse” "Aksam olsa da eve gitsek" sözleriyle yer değiştirdik. Geçen yıllardaki mutlulukları hep bir sonraki adımı düşünerek nasıl yaşadığımızı anlayamadan kaybettik. Sevgilerimiz olduvirgull.gif ya çok sevildik ya da çok sevdik. Bir gün dost olanı yarın kaybettik. İte kakıla iyice hayatı öğrendik. Yalnızlığın kötü bir şey olmadığını etrafımızdaki dostlarımızdan yediğimiz her kazıkta öğrendik. Kötü olsa da kimseye güvenmemeyi öğrendik. Güven duygumuzu kaybettik.
Yeni evler kurdukvirgull.gif yeni aileler oluşturduk. Annemizinvirgull.gif babamızın varlığını kaybettik. Onlar vardı ama kendi dünyamızla o kadar meşgul olduk ki onlara ayıracağımız vakitleri kaybettik. Sevgimizi tam anlamıyla yaşayamadan hayat derdiyle mutluluğumuzu unuttuk. Elimize geçen fırsatları "Aman vakti değilvirgull.gif aman nasıl olur" derken başkasına vererek kaybettik. Belki doğru anda doğru işler yaptık kim bilir ama hep bir yanımızı eksik hissettik. Hissettik çünkü kaybetmeyi çok erken öğrendik.

En kötüsü ne kaybettik biliyor musunuz? Gün geçti yaşama tutunmak adına "Biz Olmayı Kaybettik." Seni seviyorum demeninvirgull.gif zor bir söz olmadığını öğrenemedik.Gördüğümüz sevdiğimiz insanı son kez görecekmiş gibi düşünemedik. Hep yarını düşünüpvirgull.gif hep yarını yaşadık. Ayrıldıkvirgull.gif kırıldıkvirgull.gif zorlandıkvirgull.gif kaybettik "Anı Yaşamanın Mutluluğunu" bilemedik.

İçiinizdeki sizi kaybetmeden ne olur kendinize bir iyilik yapın ve göze alamadığınız ne varsa onu yapmaya çalışın. Kim bilir biraz ötesinivirgull.gif kim bilir başka neleri kaybedeceğimizi düşünün
Ara
Cevapla
history
#2
Hareketli-Resimler-2V3B1Q9Y1D2C1J.gif

Offf,,of...neler yitirdiğimizi bir anlasak,
Ara
Cevapla
SEHİTLER_OLMEZ
#3
kaybettik "Anı Yaşamanın Mutluluğunu" bilemedik.
çokk doğrusn arkadaş
Ara
Cevapla
angel_from_hell
#4
hepsi dogru Sad
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 12-01-2023, 06:48 AM