:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bugün için ATATÜRK
nofearheart
"Beni görmek demek ille yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsaniz bu yeter."

"Benim Türk Milletine, Türk Cumhuriyetine ve Türklüğün istikbaline ait görevlerim bitmemiştir. Sizler, onları tamamlayacaksınız. Siz de sizden sonrakilere benim sözümü tekrar ediniz"

"Bir adam ki büyük olmaktan bahseder, benim hoşuma gitmez. Bir adam ki memleketi kurtarmak için evvela büyük olmak lazımdır, der ve bunun için mumune intihap eder, onun için olmayınca, memleketin kurtulamayacağı kanaatinde bulunur; bu, adam değildir."

"Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz."

"Her Türk ferdinin son nefesi, Türk Milletinin nefesinin sönmeyeceğini, onun ebedi olduğunu göstermelidir."

"Yorulmadan beni takip edeceğinizi söylüyorsunuz. Benim sizden istediğim şey, yorulmamak değil, yorulduğunuz zaman da, durmadan yürümek, yorulduğunuz dakikada da dinlenmeden beni takip etmektir."
Ara
nofearheart
HEr Sözü bugün için bir yol gösteriyor..
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Atatürk'ün Yaşam Kronolojisi roket55 1 1,862 04-13-2022, Saat: 03:29 AM
Son Yorum: wildfang
  Bir Ataturk Anisi.... Son Noktam 1 875 04-08-2022, Saat: 04:35 AM
  ataturk'un hayat? bak?n der?m. el?mle yaz yaz oldum. o$m@n 3 858 04-02-2022, Saat: 09:52 PM
  Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikaye: Rum Çocuk Çetesi MaSaL 0 683 09-30-2010, Saat: 04:31 PM
Son Yorum: MaSaL
  M. Kemal Atatürk ve Yorgun Gece beautiful_matrax 2 1,005 04-18-2009, Saat: 06:49 PM
Son Yorum: limoni

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-19-2024, 11:47 PM