:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İmkansızdı çünkü sevmek eski bir şarkıydı...
acemhe
Gün geceye vardıvirgull.gif hüzün yağdı kentin üstüne. Ellerimdevirgull.gif bir zamanlar tutmaya korktuğum acının kırıntıları durmakta. İçimde yangınlar çıkmaktavirgull.gif yağmurun hüznü yansırken bakışlarıma.
Yorgun bir şarkı çalıyor gramofonda. Sevdalar çiziyor bir kalemvirgull.gif elimde tuttuğum sayfalara.
Suskundu günlerin terkisine attığım kelimelerim. Hayata karşı durmaktanvirgull.gif ayrılıklara boyun eğmektenvirgull.gif arta kalan sevgilere kucak açmaktan bıkkındı. Kınından çekilmeye hazır bir kılıç gibiydivirgull.gif en keskin yerinden kesmek için sancıları.
Uzayıp giden yolların özleminde kalmıştı anıları. Gidip gelmeyenlerin gölgelerine takılmıştı. Ufuk çizgisinde başlayan bir umudunvirgull.gif yine oracıkta tükenmesine alışamamıştı. Sınır ötesi bir harekatın heyecanına kaptırmıştı en hassas yanını. Olmayacağını bilse devirgull.gif ufkuna hiçbir kızıllık getirmese devirgull.gif onu boş yere oyaladığını görse de günlercevirgull.gif bir dilek tutmuştu kuyuya bir taş atıp.
Kimi zaman uykuyu özleyen gözleri kimi zaman yenik düşebiliyordu bu hain pusuya. Vuruluyordu bir gece yarısı düşlerinin tam ortasından. Kanayabiliyordu düşlerivirgull.gif kanatabiliyordu yüreğini en koyusundan. En koyusundavirgull.gif kendine yıllanmış acılar bulabiliyordu ve düşmüyordu yakasından.
Geçtiğim sokaklardan yeniden geçemiyordumvirgull.gif düşlerimi kanatan gecelerin ardından. Tanıdık bir rüzgar yolumu keser diye… Tanıdık bir kokuyu getirip de acıları depreştirir diye… Eski bir şarkıyı fısıldar diye…
Limanlarıma sığınamaz olmuştum. Durgun sularında dinlenemezvirgull.gif fırtınalarda koynunda geçinemez olmuştum.
Kuşkuyu fısıldamıştı bir sesvirgull.gif eskiden barındığım mekanlarda. Balıkçı lokantalarındavirgull.gif sarhoş denizciler arasında ölü bir hasret yapışmıştı yakama ve de hırçın bir dua.
Duaların arasında huzuru buluyordu ruhumvirgull.gif bir nebze de olsa. Birine sığınabilmeninvirgull.gif birine içini dökebilmeninvirgull.gif birinden umut dilenebilmenin mutluluğunu yaşıyordu gözyaşları arasında. Anlatamamanınvirgull.gif anlaşılamamanın acısını taşırken içindevirgull.gif anlatmadan da anlaşılabilmenin en büyük kırıntılarıydı bunlar.
Zira günler geçerkenvirgull.gif acılar da üst üste yığılıyorlardı bir köşede. Birikiyorlardı sevdayı öldürmek istercesine. Sevdadan intikam alırcasınavirgull.gif günleri gri bir renge boyuyorlarvirgull.gif gökkuşağının renklerini çalıyorlarvirgull.gif kara kara bulutları getiriyorlardı üstümüze.
Duaların rengi solduğundaysa ve gün ışığı süzülmemeye başladıysa penceremden içerivirgull.gif geriye sadece kendi içime sığınmak kalıyordu.
Halbuki öyle soğuk bir mahzendi ki içim bana ne havasını solumak ne de duvarlarının arasında soluklanmak istiyordum. Öyle boğuluyordum dinlediğimde sessizliğini. Kimsesizliğini gördüğümde bitirmek istiyordum her şeyi.
Yaşamı bir kalemde silmekvirgull.gif bir yıldız gibi gökyüzünden kaymakvirgull.gif bir nehrin sularıyla beraber engin denizlere dökülmek istiyordum.
Yüreğimi sevmek istiyordum. Sevdalanmakvirgull.gif aşkın iklimlerinde açıp ışığa ellerimi uzatmakvirgull.gif soldurduğum kan kırmızı gülleri yeniden açtırmak istiyordum ama imkansızı başaramıyordum.
Çünkü sevmek eski bir şarkıydı yüreğimin kuytularında.
Sevmekvirgull.gif ulaşılması zor bir ışıkvirgull.gif tutulması zor bir damlavirgull.gif anlaşılması zor bir duyguydu. Anlatabilmesi de zordu onu.
Korduvirgull.gif kıvılcım misali tutuşturabilirdi insanı. Aklını başından alabilirdi ve ayaklarını hiç yere bastırmayabilirdi.
Tüketebilirdi hiç acımadan en saf duygularını ve imkansızdı işte.

İmkansızdıvirgull.gif çünkü sevmek eski bir şarkıydı
Ara
history
Duaların arasında huzuru buluyordu ruhumvirgull.gif bir nebze de olsa. Birine sığınabilmeninvirgull.gif birine içini dökebilmeninvirgull.gif birinden umut dilenebilmenin mutluluğunu yaşıyordu gözyaşları arasında.
?
Confusedmiley13:
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  bir ütopyadır SENİ SEVMEK......(01:15) CeYDa HaNDe KeSiM 13 728 04-13-2022, Saat: 12:17 PM
Son Yorum: wildfang
  Seni Sevmek İstemiyorum Artık ... Mızmız_Prenses 3 404 04-12-2022, Saat: 04:02 PM
  **Çünkü sana Aşığım* eRCi 4 360 04-12-2022, Saat: 07:50 AM
  Beklentisiz Sevmek... ! MorciveT 15 596 04-11-2022, Saat: 04:07 AM
  ArAz ... '' YaLNıZıM ; ÇüNKü S€N VaRsIN '' €BeRimSin 3 487 04-09-2022, Saat: 11:08 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-07-2024, 12:06 AM