:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Doğru insanı bulma ihtimali 285 binde 1'miş !
SUSKUN
#1
482-12052009132846.jpg
Doğru insanı bulma ihtimali 285 binde 1'miş ! En iyi eşinizi bulmanın olasılığı 285 binde 1'e denk geliyor...İngiltere'de bir üniversitede matematik öğretmenliği yapan Backus yalnız olmanın bilimini matematiğe döktü. En iyi eşinizi bulmanın olasılığı 285 binde 1'e denk geliyor...
Warwick Üniversitesi'nde matematik öğretmenliği yapan Peter Backus insanların neden yalnız kaldığını bilimle bulmaya çalıştı. Üç yıllık yalnızlığı sonrasında "Neden Bir Kız Arkadaşım Yok" adlı tezin yazan Backus'a göre doğru insanı bulma şansınız 285 binde 1'e denk geliyor.
Backus bu tezinde dünya dışı yaşam arayışında kullanılan Drake Denklemi'nden yararlanmış.
Sonuçlar da İngiliz bekarlar için hiç de umut vaadetmiyormuş. 30 yaşındaki Backusvirgul.gif İngiltere'de yaşayan 30 milyon kadından sadece 26 tanesinin kendisine uygun olduğu sonucuna varmış.
Denklem yaşları 24 ila 34 arasında olanvirgul.gif Londra'da yaşayanvirgul.gif bekar kadınları baz almış. Durum böyle olunca da Backus'un şansı oldukça düşmüş.
Ekonomi uzmanı Backusvirgul.gif "Muhteşem bir ilişki yaşama olasılığım olan sadece 26 kadın var. Bir gece dışarı çıkmamda onlardan biriyle tanışma şansım yüzde 0.0000034. Bu da 285 binde 1'e denk geliyor" dedi.
Backus orijinal denklemi hayalindeki randevu kriterleriyle değiştirdi; kadınların onu çekici bulma olasılığı ve yaşları 24 ila 34 arasında değişen Londralı kızlar gibi kriterleri kullandı.
Backusvirgul.gif "Sonuçlar aşk arayan insanlar için iç karartıcı gözükebilir ama bekarlar iyi yönünden bakmalı; bu sizin suçunuz değil" dedi. Tezin tamamına üniversitenin internet sitesinden ulaşılabilir.yandıK wala işimis çok zorSmile Big Grin
Ara
Cevapla
Qetesh
#2
Evlenmemek daha iyi anlaşılan.. Tongue
Ara
Cevapla
SUSKUN
#3
haklısın adem abi yha Big Grin
Ara
Cevapla
Qetesh
#4
Abiler herzaman haklıdır..
Ara
Cevapla
SUSKUN
#5
Tongue tbi tbiiiii Big Grin
Ara
Cevapla
Qetesh
#6
Sus karşılık verme..

Bak geliyo 5 kardeş.. Big Grin
Ara
Cevapla
SUSKUN
#7
Tongue hani şiddte karşydık olmuo böle Big GrinBig Grin
Ara
Cevapla
Qetesh
#8
Abiler hem döver, hem sever.. Big Grin
Ara
Cevapla
SUSKUN
#9
dett öle abilik olmas Smile Big Grin
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 12-04-2023, 03:32 PM