:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pardus Kurumsal 2 tanıtıldı
CaNaT

hbr_6101_d.jpg

TÜBİTAK bünyesinde geliştirilen ulusal işletim sistemi Pardus, kurumsal kullanıcıların gereksinimlerini hızlı ve düşük maliyetler ile karşılayan Kurumsal 2 sürümünü tanıttı.

Pardus ekibi tarafından kurumsal kullanıcıların özel istek ve ihtiyaçları göz önüne alınarak geliştirilen Pardus Kurumsal 2 sürümü, 18-20 Kasım tarihleri arasında Grand Rixos Ankara’da düzenlenen “TBD Bilişim ’09”daki TÜBİTAK Standı'nda tanıtıldı.

Geliştirici sürümü Kasım 2009’da kullanıma sunulan Pardus Kurumsal 2'nin, tüm sunucu ve masaüstü istemci servisleri tek bir DVD'den kurulabiliyor. Yenilenen Pardus kurulum aracı YALI ile farklı görevler ve servisler için özelleştirilmiş kurulumların tek bir DVD ile otomatik olarak yapılabilmesi sağlanıyor. Kurumsal kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik geliştirilen bu sürüm, kurtarma ve yedekleme gibi özel amaçlı Pardus ürünleri de sunuyor.

Ayrıca Pardus Kurumsal Yönetim Arabirimi eklenen Kurumsal 2, yönetim ve işletme görevlerinin tek bir merkezden yapılmasını sağlayarak farklı istek ve ihtiyaçlara göre genişleyebilir bir merkezi yönetim altyapısı barındırıyor. Öngörülemeyen servis kesintisi ve zaman kayıplarını önlmek için geliştirilen yazılımlara da sahip olan sistem, bakım ve işletim maliyetlerini düşürdüğünü iddia ediyor.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Pardus 2011 ile değişim başladı! MaSaL 0 369 01-20-2011, Saat: 11:44 PM
Son Yorum: MaSaL

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-08-2024, 09:40 PM