:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kalp Krizi (ise Yarayabilir)
Hayat_Bu
Diyelim ki, mesai saati bitti ve siz de aksam 18:30 civarinda, alisilmadik derecede zorlu bir is gununun ardindan (tabii ki tek basiniza) arabaniza binip evin yolunu tuttunuz.
Cok yorgunsunuz ve caniniz da
fena halde sıkkın.

MUTHVE SINIRLI BIR HALDESINIZ!
Birdenbire gogsunuzde,
kolunuza ve cenenize dogru yayilmaya baslayan
korkunc bir agri
hissediyorsunuz.
En yakin hastaneye sadece on dakikalik mesafedesiniz ama hastaneye ulasmayi basarip basaramayacaginizdan bile emin degilsiniz.

NE YAPACAKSINIZ???
ILK YARDIM KURSLARINA KATILACAK KADAR AKLI BASINDA BIRIYDINIZ AMA KURSTAKI EGITMEN, SIZIN BASINIZA BIR SEY GELDIGINDE NE YAPACAGINIZI OGRETMEDI!!!

YALNIZ BASINIZAYKEN KALP KRIZI GECIRIRSENIZ NASIL HAYATTA KALIRSINIZ?
PEK COK INSAN KALP KRIZI GECIRDIGI SIRADA TEK BASINA OLUYOR; ETRAFTA YARDIM EDECEK KIMSE BULUNMUYOR. KALP ATISLARI DUZENSIZLESEN VE KENDISINI BAYILACAKMIS GIBI HISSEDEN BIRININ
BILINCINI YITIRMEDEN ONCE
YALNIZCA 10 SANIYE KADAR ZAMANI VARDIR.
BU DURUMDA NE YAPMANIZ GEREKIR?

CEVAP:
PANIGE KAPILMADAN UST USTE KUVVETLICE OKSURMEYE BASLAYIN.
ARABANIZI SAGA CEKIN MOTORU DURDURUP DORTLULERI YAKIN ARABANIN ARKASINA GECIP SIRT USTU YERE YATIN AYAKLARINIZI ARABANIZIN BAGAJINA DOGRU YUKARI KALDIRIN VE OKSURMEYE BASLAYIN OKSURMEDEN ONCE HER SEFERINDE DERIN BIR NEFES ALIN; OKSURUKLERINIZ GUCLU OLSUN, DERINDEN GELSIN VE UZUN SURSUN, TIPKI GOGSUNUZDE BIRIKMIS BALGAMI ATMAYA CALISIR GIBI OKSURUN.
HER IKI SANIYEDE BIR DERIN NEFES ALIP OKSURUN VE BUNU YA YARDIM GELENE DEK YADA KALP ATISLARINIZ TEKRAR NORMALE DONENE DEK SUREKLI YAPIN. SAKIN ARABANIZIN ICINDE OTURMAYIN BU ESNADA SIZI GOREN INSANLAR YARDIM EDECEKLERDIR

• DERIN NEFES ALMAK CIGERLERI OKSIJENLE DOLDURUR.
  • OKSURMEK KALBE TAZYIK YAPAR VE KAN DOLASIMINI RAHATLATIR.
  • KALBE UYGULANAN BU TAZYIK, KALBIN NORMAL RITMINE DONMESINI KOLAYLASTIRIR.
  • BUTUN BUNLAR SIZE, BILINCINIZI KAYBETMEDEN ONCE HASTANEYE YETISECEK ZAMANI TANIR.
  • AYAKLARINIZ YUKARI DOGRU KALDIRILMIS OLDUGUNDAN VUCUDUNUZDAKI BUTUN KAN KALBE BASINC YAPACAKTIR.
  • BU POSIZYONDA YATMAK KALBIN NORMAL CALISMAYA DUZENINE GECMESINE YARDIMCI OLUR

BU KONUDA MUMKUN OLDUGUNCA COK KISIYI BILGILENDIRIN.
BU BILGI SAYISIZ INSANIN HAYATINI KURTARABILIR!!!
ASLA, 'BENIM BASIMA GELMEZ!' DIYE DUSUNMEYIN.
HAYAT TARZIMIZIN EPEYCE DEGISTIGI SU SON YILLARDA ARTIK HER YASTA INSAN KALP KRIZI GECIRIYOR.
Ara
# Pè®iM§ii #
Tskler Bilgilendirme İçin .. Ama Daha qenCim Kötüye Bişi oLmaz Big GrinTongue
Ara
CaNaT
PèRim$ii !! Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Tskler Bilgilendirme İçin .. Ama Daha qenCim Kötüye Bişi oLmaz Big GrinTongue

sen bil genede Big Grin sana bişi olmazsa yanındakine olur bakarsın
yardımın dokunur en azından Big Grin hayret bişi Smile

Teşekkürler arkadaşım çok güzel yararlı bilgiler aklımızda bulunmasında fayda var
tekrar bu güzel konu için teşekkürler ellerine sağlık
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Saç teliyle kalp krizi 6 ay önceden tespit ediliyor sıla 2 444 04-26-2011, Saat: 10:35 AM
Son Yorum: sıla
  Kırık KALP sendromuna dikkat!! sıla 6 568 04-22-2011, Saat: 02:25 PM
Son Yorum: sun fairy
  Kalp hastalarında beslenme MaSaL 0 591 02-16-2011, Saat: 07:09 PM
Son Yorum: MaSaL
  Kalp Sağlığı İçin Dişlerinizi Fırçalayın MaSaL 0 483 11-02-2010, Saat: 11:34 AM
Son Yorum: MaSaL
  Elma tipi şişman kadınlar, diyabet ve kalp damar hastalıkları tehdidi altında MaSaL 1 404 08-27-2010, Saat: 07:13 PM
Son Yorum: history

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-06-2024, 03:20 PM