:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gönlüm Çok Yorgun Benim...
acemhe
Küçükken bir gün annem“kalbim çok yorgun benim”demişti o zamanlar annemin ne demek istediğini anlayamıştım.ama çok merak etmiştim annemin kalbının neden hergün yorulduğunu bilmek istedim...bıraz yürüyünce ayaklarımız yorulabılırdısmilev.gifyada çok okuyunca kafamız yorulabılırdı ama insanın hergün gönlü nasıl yorulabilirdi?

annem bu lafı dedikçe bir köşeye çekilir annemin acısı ağrısı var sanıp ağlardım. .bişey yapadığım için de üzülürdüm. gönül neydi annemin neresındeydı neden acıyordu ve yorgundu?

Okulda birgün yine derse dalmıssmilev.gif ögretmeninin anlattıklarını dinlerkensmilev.gif sanki koluma igne batırılmıs gibismilev.gif birden sıçradımsmilev.gif yerimde dogruldum ve gözlerimi desmilev.gif kulaklarımı da dört açaraksmilev.gif ögretmenimin anlattıklarını gözlerimi kırpmadan dinlemeye basladım.

Ögretmen dolaptansmilev.gif boynundan beline degin ön bölümü açık bir insan maketi çıkarmıssmilev.gif masasının üstüne koymustu. Makete bakıldıgındasmilev.gif bir insanın boyun bölgesiyle bel bölgesi arasındaki tüm iç organları açık bir biçimde görülüyordu. Ögretmensmilev.gif tüm organları tek tek tanıtıyor ve tanıttıgı organın insan bedenindeki islevini anlatıyordu.

Önce yemek ve soluk borusundan basladısmilev.gif sonra akcigerleresmilev.gif kalbe geçti. Onu anlattıktan sonra mideyismilev.gif bagırsaklarısmilev.gif karacigerismilev.gif dalagısmilev.gif en sonra da kaburgaları tanıttı ve anlattı.

merakla ve heyecanlasmilev.gif sıranın “gönül”e ne zaman gelecegini bekliyordum. Ögretmen “gönül”ün hangi organımız oldugunu da anlattıktan sonra o da annemi sürekli üzen bu organı hem göreceksmilev.gif hem de onun insan bedeninin neresinde oldugunu ögrenecektim.

Ögretmen tüm organları anlattı ama bıtürlü gönülden bahsetmiyordu merak ve heyecanımı daha fazla önleyemedimsmilev.gif parmagını kaldırıp ögretmenine sordu:

“Ögretmenimsmilev.gif gönül hangi organımızdır ve bedenimizin neresindedir?” dedim.

Tüm arkadaslarım bu soru karsısında sasırdılar ve kimileri “Gerçektensmilev.gif gönlümüz nerededir?” diyesmilev.gif kimileri “Gönlümüz nasıl bir organdır?” diye birbirlerine sormaya basladılar.

Ögretmenimzsmilev.gif hem sınıftaki ögrencilerin hem de benim bu sorum karsısında dayanamadısmilev.gif gülmeye basladı. Sonra bana döndü ve sorumu yanıtladı:

“Gönül diye bir organımız yoktursmilev.gif evladım” dedi.

o gün derstesmilev.gif üç seyi anlayamamıstım. Öncesmilev.gif “Gönül organımız neremizdedir?” sorusuna ögretmeninin neden güldügünü anlayamamıstım. Sonra onunsmilev.gif “Gönül diye bir organımız yoktur” yanıtını anlayamamıstım. Son olarak dasmilev.gif “olmayan bir organının yoruldugunu” hemen her gün söyleyen anneminsmilev.gif bunu neden söyledigini anlayamamıstım.

O gün eve gelincesmilev.gif okulda ögretmenime sordugum soruyu ve ögretmenimin bana verdigi yanıtı anlattıgımda annemin neden güldügünü de anlayamamıstımsmilev.gif

“gönül”ün ne oldugunu ve nerede oldugunu galiba ancaksmilev.gif büyüdüğüm de anlayabilecektim...

ve işte büyüdüm ve ne yazık ki gönlün çok yorgun benim...
Ara
acemhe
acemhe Adlı Kullanıcıdan Alıntı:ve işte büyüdüm ve ne yazık ki gönlün çok yorgun benim...

benım gönlüm çok yorgun bugün...
Ara
_NaSuaDa_
çok güzel bi yazı . teşekkür ederim
Ara
acemhe
okuyan gözlerine sağlık canım benım Wink
Ara
history
Çok üzgünüm,anne ;kalbim çok yorgun ,diyor siz ise gönlüm olarak yorumlamışsınız,bence gönülün yanıtı sizde....Çok güzeldi arkadaşım...Confusedmiley17:
Ara
acemhe
history Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Çok üzgünüm,anne ;kalbim çok yorgun ,diyor siz ise gönlüm olarak yorumlamışsınız,bence gönülün yanıtı sizde....Çok güzeldi arkadaşım...Confusedmiley17:

okuyan gözlerine sağlık arkadaşım, yüreğine sağlık :Smile
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Benim Cehennemim Geceleri Başlar ÇiLeK 2 317 04-11-2022, Saat: 01:37 PM
Son Yorum: wildfang
  Suskun Yüreğim Benim .. ROSE 13 600 04-10-2022, Saat: 11:05 AM
  ::-sen Benİm-:: >As!_M€L€q< 25 865 04-08-2022, Saat: 02:45 AM
  Sen benim bir parçamsın.. murat1544 1 351 04-08-2022, Saat: 01:28 AM