:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GURBETTEKİ ŞAİR Ethem Kaygısız
yalnlzkurt
Ethem Kaygısız; 1950 Sorgun doğumlu. Esnaf bir ailenin çocuğu. İlk ve ortaokulu Sorgun merkezde okudu. Ticaret Lisesi birinci sınıfta tahsilini bırakarak çalışma hayatına atıldı.
Daha o yıllarda çile ile tanıştı. Aram Usta’nın sinemada çekirdek sattı, pazarcılık, seyyar satıcılık yaptı. Kahvehanelerde, lokantalarda garsonluk yaparak hayatını kazanmaya başladı..
İLK ŞİİRİN CEZASI
İlk şiirini ortaokulda ilgi duyduğu bir kıza yazdı. Bu şiirin bedeli olarak önce disiplin kuruluna verildi, sonra da ödüllendirildi.
Nakliyecilik, kuyumculuk, kuruyemişçilik derken 1989 yılında Alanya’ya göç etti.
Küçük yaşlarda başladığı kuruyemişçiliği orada genişletti. Kurduğu Oba Kuruyemiş A.Ş’nin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.
3 çocuk babasıdır.
O BİR GÖNÜL ADAMI
Şiir kitabını adıma imzalayarak gönderen şairimizle bir ay önce telefonla görüştük. Şiir şölenimize davet ettim. Kısmet olursa Aşık Dindari Aşıklar Bayramı’na katılma sözü verdi bana.
O, bir gönül dostu, insan sarrafı. Bu kanaate şiirlerini okuyunca vardım. Engin gönlünün elinden çok çekmiş, hayatın zorlukları ile arkadaş, sırdaş olmuş. Ancak yine de gönlüne haddini bil diye seslenebilmeyi de bilmiş:
Gönlüm sakın üzülme, bu da gelir, bu da geçer
Gönlüme kimi fidan diker, kimi kökünden söker
Gönlüm yaşlandın artık, sana kimin gönlü düşer
Haydi gönlüm sen haddini bil, yorma kendini
ANTOLOJİLERDE YER ALDI
Şair Ethem Kaygısız’dan ilk defa 1988 yılında yayınlanan Yozgat Şair ve Yazarlar Antolojisi’nde, daha sonra 2006 yılında yayınlanan Yozgat Şair ve Yazarlar Ansiklopedisi’nde bahsettim ve şiirlerinden örnekler verdim.
Zaman zaman Sorgun’a gelince diğer dostlarını aradığı gibi beni de arar görüşürüz.
Seni her zaman, her yerler de öveceğim
Ömrüm olduğu sürece, seni seveceğim
Her gördüğüm de,canım anne diyeceğim
Sensin benim bir tanecik, canım annem
ŞİİR TOPLANTILARINA KATILIYOR
KİTAPLARINI İMZALIYOR
Gurbette SORGUNUMUZU HE TİCARİ KARİYERİ HEMDE ŞAİRLİÄžİ İLE GURURLA TEMSİL EDİYOR

kENDİSİNE SORGUN TİCARET VE SANAYİ ODASI OLARAK TŞK EDİYORUZ

Sorgun Ticaret Odası Meclis Bşk Nihat ALAN
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Şair Reklam Yazarı Hasan Sancak ın Mehmetçik Yurdun Gülü Şiirleri REKLAM YAZARI 0 816 08-20-2011, Saat: 08:52 PM
Son Yorum: REKLAM YAZARI
  Şair Reklam Yazarı Hasan Sancak ın Siirt te İki Şehit Şiiri REKLAM YAZARI 0 691 08-19-2011, Saat: 09:23 PM
  Şair Reklam Yazarı Hasan Sancak ın Şırnak Beytüşşebap Şiiri REKLAM YAZARI 0 685 08-17-2011, Saat: 12:43 AM
  Şair Reklam Yazarı Hasan Sancak tan Van’da Üç Mehmetçiğin Öldürülmesine Şiirli Tepki REKLAM YAZARI 0 686 08-03-2011, Saat: 07:21 PM
  Şair Reklam Yazarı Hasan Sancak tan Mehmetçik in Destanı Şiiri REKLAM YAZARI 0 693 08-03-2011, Saat: 07:21 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 02:11 AM