:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
bal?klar da a?larm??? ..
p£r!k!z!
Asl?nda denizler mavidir bilir misin ya da biraz ye?il... Griye bulanm?? sulara , siyaha bula?m?? derinliklere deniz demeye dilim varm?yor benim. Varnal?n?n k?z?y?m ben. Geldi?im yer Suyun ?te yakas?. Kan?m ayak uyduram?yor kasvetine Anadolu'nun. H?z?n kokusu al?yorum buram buram da?larda u?u?an mart?lardan.D??lerimdeki bembeyaz mart?lar; d?nya bar???n?n beyaz g?vercinlerine inat, huzurla y?zerlerdi bir zamanlar, mavili?inde i?imin denizlerinin... Art?k i?imi temelli terk ettiklerini ke?fetmi? bulunuyorum.Zaten ?oktan, ?a?da? resimden ??kar?l?p at?ld? bulutlar?n kenar?na ili?tirilen mart? siluetleri.?imdi tuvallerden siyah kargalar sark?yor salk?m sa?ak. Sebebini merak ettim bir s?re ve sonunda ??zd?m.Entelin biri a??klay?verdi s?vazlayarak ke?i sakal?n?. "Mart?lar ??pl?klerde u?maya al??t?lar denizi terk ettiler….ve onlar art?k ?evre kirlili?inin bir simgesi" dedi ve asla resme giremezlermi? kirlenmi? beyaz giysileri ile.Nas?l mant?k ama! T?m ya?am?m boyunca; bu t?r keskin ve zeka ?r?n? tan?mlamalar yapabilmeye ?zenmi?imdir. Oysa ki fazla zeki biri de?ilim. Bu y?zden i?im s?zlayarak mart?lar?n giysilerini temizleyebilmeyi d??l?yorum.Hala! Denizimin kokusu..denizimin k?y?s?… mavisi.. biraz da ye?ili….nerede ?imdi ? H???rt?s?n? dinleyemedi?im dev dalgalar?n. Y?z?mde serpintisi dola?amad???nda tuzlu r?zgar?n ve ba?l?yorum usuldan. Ya?am bu mu ya da ba?ka bir deyi?le bu ya?amak mi, diye. Hem bilir misin ki bal?klar?n sesi ?ok ne?elidir asl?nda. A??z dolusu seslenirler birbirlerine kaygan derilerine tutunmu? ya?amlar?n?n g?c? yetti?ince. Denize d??me talihsizli?ine u?ram?? bir simit par?as?n? payla?maya ?a??r?rlar birbirlerini. Ve bu sesleni?le bilirler ki her boyda bal?k g?vdesi icabet edecek bu ?a?r?ya. Ve yine bilirler ki b?y?k bal?k k???k bal??? yutar. Ama sesleni?leri donmaz dudaklar?nda. Islak g?vdelerindeki k?p?rda?ma; ya?am kavgas?n?n erdemine d?n???p y?zge?lerinde soluklan?r ve belki de; son bir kuyruk darbesine tak?l?r kal?r. Ama ne gam. Sudaki ya?amda gam yoktur bilir misin? Yeter ki suyun i?inde olmamas? gereken bir nesneye tutunmas?n yazg?lar?. Bir olta i?nesine kanmak ve ??rp?nmak, gergin misinay? sallayarak. Yazg?lar? de?ildir asl?nda. Ya da olmamal?. ?imdi kirli ve pis bir kentteyim. Sevda, pasl? i?nesine takm?? zokay?… Misina gergin. Yazg?m bu de?il asl?nda. Ya da olmamal?. Bana ait olmayan havalarda soluk almay? bilmiyorum. Ben Rahimdeki suyun usta dalg?c?yd?m. ?imdi ise; y?re?imdeki cenin, y?zge?lerine sevdal? bir pirhena gibi, akci?er solunumuna ge?meyi reddediyor. ?ok net olarak g?r?yorum ki; k?y?lar?mda sar? ?izmeleriyle suya girmi? adamlar var. Ellerinde; kirli soluk ???klar?yla g?z k?rpan gemici fenerleri ve a??rla?m?? a?lar, ???l?klar at?yorlar.O Sar? ?izmeli adamlar var ya Varnal?n?n k?z?;i?te o adamlar…B?y?k bal?k k???k bal??? yutar kural?n? bile bozdular.?imdi ise e?ri b??r? g?vdeleri ve kirli elleriyle ?rd?kleri a?lar?n? topluyorlar. A?lar gergin ve a??r. Yar? bellerine kadar suya girmi? adamlar sar? ?izmeli.A?lar?nda ise ; bal?klar var. Sana, asla yan?tlamak zorunda olmad???n son bir soru daha sevdi?im. Bal?klar da a?lar…. Bilir misin?
Ara
MasaL_perisi
Balıklar da ağlar…. Bilir misin?
...................................
Yüreğine sağlık pericim....
Bilen bilir balıkalrın da ağladını...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ??rendi?im Bir?ey Var Ya?ad?klar?mdan ... Firari Fırtına 3 501 04-03-2022, Saat: 07:59 PM
Son Yorum: wildfang
  A?klar?n En B?y??? !!!! >As!_M€L€q< 3 530 04-03-2022, Saat: 01:48 PM
Son Yorum: wildfang
  ......biten a?klar...... SARI FIRTINA 4 655 09-29-2006, Saat: 01:00 AM
Son Yorum: MasaL_perisi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 11:20 AM