:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
balonlar...
p£r!k!z!
Adam?n hastal???na ?are bulamayan doktorlardan biri, kendisine Evliya denilen bir ihtiyar?n adresini vermi?. S?ylenenlere g?re en a??r hastalar o zat?n duas?yla iyile?ebiliyormu?. ?htiyar adam verilen adresi ?aresizlik i?inde cebine at?p doktorun yan?ndan ayr?ld???nda , soka??n k??esinde simit satan 6-7 ya?lar?ndaki bir ?ocu?a rastlad?. ?ocuk son derece masum g?zlerle kendisine bak?yor ve onu tan?yormu? gibi g?l?ms?yordu. Adam o ya?taki ?ocuklar?n tamamen g?nahs?z oldu?unu d???nerek yoluna devam ederken, aniden duruverdi. Simit?inin ?zerindeki eski t-shrt ?n ?zerinde bir E harfi yaz?l?yd?. Ve bu E mutlaka evilyan?n E si olmal?yd?. Arad??? evliyaya bu kadar ?abuk ula?man?n heyecan?yla yan?na gidip bir simit ald?ktan sonra ;
-Doktorlar benim hasta oldu?umu s?ylediler , dedi. ?yile?mem i?in bana dua eder misin ? ?ocuk bu teklif kar??s?nda ?a??rm??a benziyordu. Kafas?n? olur der gibi sallarken ;
- Bende s?k s?k hastalan?yorum , diye kar??l?k verdi. Ama dedem , Allah'a inananlar?n ?l?nce y?ld?zlara u?tuklar?n? ve orada cenneti seyrettiklerini s?yl?yor. Bu y?zden korkmuyorum hastal?klardan.
Adam i?inin bir anda ferahlad???n? hissetti. Onun so?uktan moraran yanaklar?na bir ?p?c?k kondururken;
- Deden ?ok do?ru s?ylemi? , dedi. Ama ben yine de yard?m istiyorum senden.
?ocuk duas?n?n k?ymetini anlam?? gibiydi. Kar?? kald?r?mdan ge?mekte olan baloncuyu g?stererek ;
- Size dua edece?im diye cevap verdi. Ama e?er iyile?irseniz , bana 10 tane balon alacaks?n?z ,
tamam m?? Bu sefer adam ba??n? sallad?. Fakat ?ocuk bu kadar b?y?k bir hazineyi istemekle haks?zl?k yapt???na h?kmetmi?ti. Mahcubiyetten k?zaran yanaklar?n? elleriyle ?rtmeye ?al???rken ;
- U?an balon alman?za gerek yok , diye devam etti. Normalinden 10 tane istemi?tim. Smile) Adam elini uzatarak ?ocukla tokala?t?. Anla?ma nihayet yap?lm?? , ayr?nt?lara ge?ilmi?ti. Buna g?re hastal?ktan kurtulmas? halinde 6 ay sonraki Ramazan Bayram?nda ?ocukla bulu?acak ve her hangi bir sebeple gelemedi?i takdirde , ?nceden haz?rlanan balonlar?n ona ula?mas?n? veya postalanmas?n? sa?layacakt?. Adam k???k ?ocu?un ad?n? ve adresini bir ka??da yazd?ktan sonra , ba??n? ok?ayarak onunla vedala?t?. Aradan so?uk bir k?? ge?ip Ramazan a ula??ld???nda, adam?n hastal???ndan eser bile kalmam??t?. Hayata tekrar d?nmenin sevinciyle en g?zel balonlardan bir paket haz?rlad? ve bayram?n ilk g?n?n? iple ?ekerek randevu yerine gitti. k???klerin c?v?l c?v?l kayna?t??? bayram yerindeki di?er simit?iler, ?ocu?u tan?m?yordu. Adam onu biraz ilerdeki bakkala sordu?unda , d?kkan sahibi ;
- Ci?erleri hastayd? yavruca??n , dedi. Ge?en hafta aniden ?l?verdi.
Adam bir anda beyninden vurulmu?a d?nd?. Ve ko?ar ad?mlarla oray? terk ederken, ?n?ne ??kan ilk baloncuya bir tomar para uzat?p;
- ?u an u?an balonlardan 10 tane istiyorum , dedi. ?abuk ol , gecikmeden ula?mal? yerine. Adam sat?c?n?n aceleyle uzatt??? balonlar?n iplerini birbirine d???mledikten sonra ,onlar? besmeleyle g?ky?z?ne b?rakt?. Bayram yerindeki herkes gibi baloncu da ?a?k?nd?. Sonunda dayanamay?p ;
- Ne yapt???n?z? anlayamad?m dedi. Neden b?rakt?n?z onlar? ?yle ? Adam , nazl? nazl? y?kselmekte olan balonlar? bu?ulu g?zlerle takip ederken ;
- Onlar? bekleyen k???c?k bir dostum var, diye m?r?ldand?. Hem de evliya gibi bir dost. Balonlar? adresine postalad?m sadece.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 02:49 PM