:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koca(eLı) Bır Sehre Küskünüm Şimdi..
EndLess
resimmmif8.png

Yağmurlar içime içime yağıyor
İçimdeki kuraklık bitmiyor
Bitmez sandığım yollar aynı çıkmazda tükeniyor
Çünkü yoksun gelmiyorsun
Bir çığ gibi büyüyorsun…
Ara
EndLess
isyanpx5.jpg

Bir isyan faslıdır şimdi bu suskunluğum
Hovardaca harcanan mevsimlere
Bu kaçışlara - bu gelgitlere
Ömrümüze kesilmiş biletlere
İsyanımdır bu gülüşüm..
Ara
EndLess
97512037ww6.png

Sus gönlüm.
Bir elif miktarı sus.
Az kaldı bahara...Dayan gönlüm. Denizin içinde meydana gelen görünmeyen dalgalar gibi yüreğin biliyorum. Beklemekten başka çare olsaydıvirgul.gif seni durdurmazdım...
İnan bana...
Ama yok. Başka çare yok. Unutma ki ilaç bile beklemeden tesir etmezvirgul.gif çiçek bile vakti gelmeden önce açmaz...
Ara
EndLess
g%C3%BCller.JPG

yoldayım

kanımı akıttım dünyanın bütün şaraplarına
heybemde kırık martı kanadı
göğsümde senli çiviler
gel
sahil taşı yalnızlığıma bir sus ver
tadı çürümsü hüzünleri tüket bu gece
hala saklımdasın
Ara
EndLess
vpjklh.png
2lsy906.png
wol_error.gifThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 625x225.c877q.png
wol_error.gifThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 600x289.nva2oj.png
wol_error.gifThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 600x800.oar8zb.png
9gavy0.png
Ara
EndLess
sen.jpg

Sen bir tepeden masal gibi geldiğinde gözlerimevirgul.gif ben kendi masalımı terk edipvirgul.gif gözlerine benzeyen bir deniz seçmiştim kendime. Bana aşkı öğretmişsen yorgunvirgul.gif terli bir tepede; bırak isyanım tam olsun yüreğimin sessizliğindeki kıyamete... bilirim sen kendince bir hayatı onarmaya düşkünsün. Onarmak içinse gidişin; sen önce seni affet. Adına mavi dediğin çoğul eksikliğinde...
Ara
EndLess
agladinmi.jpg

bazen seni affedebiliyor muydunvirgul.gif beni ağladığında?

Bilirsin; ben ki kabilesiz bir savaşçı. Senden aldığım bütün anlamları sana geri verdim. Bir "içim"; kaldı ben devirgul.gif bir de aklımın aldanmışlığı. Haklısın sende bensiz sularında elbet denizi aşmış bir okyanus telaşı yaşanacaktı. Bağışla sözlerimi. Bağışla gözlerimi. Dahası yokvirgul.gif fazlası az...
Ara
EndLess
terkedip.jpg

bazen terk edip gidebilmeli bu şehri kendi çaresizliğinde. Bazen inceldiği yerden kopmalı hayat. Neyse! Sen benden ötedevirgul.gif ben senden uzakta... ne kadar çok "vardık" oysa ne kadar çok kaybolurken bile... karşımda yorgun bir adam var şimdi; özleyişlerini reddetmek uğruna yorgun düşmüş bir gemi... bu gemi nereye gidiyor usta... içim boşvirgul.gif gemiler boş. Bu gemi nereye gidiyor usta...

Bir romanı bitirmiş gibiydi sustuğunda. Bende sustum onunla. en iyi yaptığımdı susmak. Uzun bir sessizliğin sonrasında "susuşlarımızda sen benim susuzluğumu dindirecek yağmurunu bulamadığını sandınvirgul.gif ben senin yağmurunu yağdıracak o bulutunu. Oysaki yağmur bulutta saklıydıvirgul.gif bulutta yağmurda. Susmasaydık bulacaktık" dedim.

Neden geçmişin muhasebesini yapmaya başlamıştık bilmiyorum. Son sözleri iyice içime oturd
Ara
EndLess
susma.jpg

"Bana bir kere susma hakkı verseydinvirgul.gif sana neler söylemeyecektim! Oysa sen hep payına susmaları aldınvirgul.gif bana ise hep sessizliğin ezeceği vakitlerle savaşmalar kaldı. Evet! susmak birilerini hep konuşmaya mahkum etmekti. Ve en çok konuşan en fazla hata yapandı her zaman. En çok susanın hep haklı kaldığı gibi... Sessizlikten korkan birine sessizlik dayatmak (hem de bir lütufvirgul.gif bir armağan gibi) işlenen en haklı suçtu. Sen tüm suskunlukları kimseye bırakmayacak kadar bencilvirgul.gif herkesi suskunluğuna özendirecek kadar cömerttin. Sana söylenenlerlevirgul.gif sana anlatılanlarla herkesin sırrını bildin ama kimseye bir şey söylemedin. Oysa izin verseydin benimde sana söylemeyecek ne çok şeyim vardı. insanları sadece dinleyerek böyle çıplakvirgul.gif böyle savunmasız bırakmayı nerden öğrendin? Başkalarına ait bunca sırrı taşımak seni neden hiç yormadı?
Ara
EndLess
cekip.jpg

Sen en çok bana sustun; ben en çok sana konuştum. Sana benzemeye başladığımdaysavirgul.gif bende içimi susarak döktüm. Yoksa içim dökülecekti. Susacak hiçbir şeyin kalmadığında ise içindeki sessiz diyaloglarla benden çekip gittin.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Koca BeBeK... :) qisemm 7 355 04-14-2022, Saat: 02:44 PM
Son Yorum: wildfang
  ŞiMdİ SeN YoKsUn Ya . . . DarkLady 4 417 04-14-2022, Saat: 10:27 AM
  KIYAMA KALK EYY AŞK-I SÜCUD! bir N€f€s Lazım Şimdi bana..ÖLm€k İçin............ €BeRimSin 4 422 04-13-2022, Saat: 03:03 PM
  Mutlumusun Şİmdİ........ €BeRimSin 5 874 04-12-2022, Saat: 11:52 AM
  BiLirim üşür eLLerin şimdi senin...!! eRCi 5 490 04-12-2022, Saat: 10:55 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-11-2024, 11:17 PM