:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spor dendiğinde neden hep futbol akla gelir ...
bonibon
Anlamıyorum bunu ... Spor dendiğinde neden hep futbol gelir ...

Aslında ben pek sevmem ... Aslında oynayamadığımdan sanırım ...

Ben bisikletçiyim ... Peki bu forumda bisiklet binmeyi seven veya uzun turlara katılan

arkadaşlarımız varmı ...

Yani kısaca "Bana göre bisikleti hobi olarak değil,yaşam biçimi olarak algılayanlar harekette sınır tanımayanlardır..!!"

Burda da vardır sanırım ...
Ara
bonibon
Hiç yokmuş oda güzel (: tekimmmmmmm
Ara
PesmisT GirL
Bisikletci faln değilim ama severim bisikletle gezmeyi Big Grin

hatta az önce arkadasımn bisikletini kacırıp gezmistim biraz Big Grin

Neden futbola gelince

Sanırm ülkemizde diğer sporlara göre daha ön planda olan, daha geliştirilmiş olan spor dalı futbol olduğu icin olabilir :tolga:

Aslında kötü bisey sadece tek spor dalının öne cıkması..
Ara
CaNaT
SmileSmile yani güzelde yaşam biçimi olarak benimseyen bi sen varsın sanırım Smile
dediğin gibi teksin galiba ...
Ama bisiklet kullanmak her zaman ayrı bi zevktir Smile
Her ne kadar biz bunu spor olarak algılamasakta en azından ben yani Smile
Ara
bonibon
Ama şu anda dış ülkelere baktığımız da her bir ailede en az 3 bisiklet vardır çoğuda bunu ulaşım aracı olarak kullanır ...

Ve bunu boş zamanlarında ise spor amaçlı gezintiler yapar ... Bazen öyle çok kıskanıyorum ki o ülkeleri ben milletim açısından demiyorum ama herkesin bisiklete binmesini her sporcu gibi bende isterim ....

Bir gün yolda gidiyorum ... Kask eldiven v.s herşey üstümde araziden çıkmışız ve merkeze geldim adamın biri beni durdurdu ... Merhaba dedi bisikletin güzelmiş dedi bende çok severim binmesini dedi sonra ben bunlardan nerden temin edebilirim sizlere katılabilirim dedi bir yer tarif ettim adama tamam dedi ben bakıcam pardon ama bunların piyasası ne dedi bende değişiyor dedim 800 TL yede var 10000 TL yede var dedim peki bunun gibi bi'şey alsam ne olur dedi bende 3800 TL civarında dedim .... adam iyi günler kardeş dedi gitti ... Bisiklet sporunu sevip biniyorlar ama ceplerinden birşeylerin gideceğini anlayınca vaz geçiyorlar ....

anladım ki bize parasız bedava olacak ama en iyisi olacak gibi düşündüklerine kanaat getirdim ...
Ara
CaNaT
yani sende adama 800 dersen olmaz tabi ki Smile 150 200 liralık bisikletlerde var onlar neyine yetmiyor sen kendi bisikletinin fiyatını dersen adam çeker gider tabiki
her ne kadar bisiklet hoşuna gitmişde olsa sen en uygun fiyatlı olanını söliyecektin bunun fyatı bu ama su fiyatlarada var diye
burası Türkiye burada ki asgari ücrete bakcak olursak bir buçuk maaş civarında bişi eder yaklaşık olarak yani oda yaklaşık olarak 2 ay bisiklet için çalışmak demek Smile
kimse haliyle bunu yapamaz Smile
Ama evet ualşım aracı olarak yaygınlaşmış olması çok güzel olurdu eğer olabilseydi
ama bizde bisikletliler için gidilebilecek şehir içinde bir şerit olmadğı için buda biraz riskli
heleki bizim trafik canavarı şoförlerimiz varken Smile Smile
Ara
kı@ymı@k=)
başka bişeyle alakalı konu açsan şaşırırdım zaten canım Big Grin ben bisiklet sürmüyom basen yapıyo Big Grin eskimeye bıraktım Big Grin
Ara
bonibon
кıумıк=) Adlı Kullanıcıdan Alıntı:başka bişeyle alakalı konu açsan şaşırırdım zaten canım Big Grin ben bisiklet sürmüyom basen yapıyo Big Grin eskimeye bıraktım Big Grin

tamam canım söz başka konuda açacağım Wink
Ara
kı@ymı@k=)
avatara bak yaa Big GrinBig GrinBig Grin
Ara
bonibon
кıумıк=) Adlı Kullanıcıdan Alıntı:avatara bak yaa Big GrinBig GrinBig Grin

ne varmış avatarım da

=)
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  kadir has kongre ve spor salonu aKMeL 5 715 04-09-2022, Saat: 04:34 AM
Son Yorum: wildfang
  Neden Sar? Kanarya?Neden Bu Logo?Neden Bu Renkler? Ñ•qρα кJмя 2 628 04-07-2022, Saat: 03:12 AM
  anadolunun lideri ''KaYsEr?sPoR'' aKMeL 1 415 04-02-2022, Saat: 10:25 PM
  6s Neden Kad?k?yde Kazanam?yor Ñ•qρα кJмя 1 341 04-01-2022, Saat: 08:41 PM
  Kimse Fenerbah?e Spor Kul?b?’n? ve Ba?kan?’n? bu ?ekilde karalayamaz! Ñ•qρα кJмя 1 429 03-31-2022, Saat: 08:37 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-28-2024, 01:29 PM