:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aşkın Asaleti
kind£r
Sevgili, en sevgili, ey sevgili....

Seni unutmak için mi yoksa senle unutmak için mi çarpar bu kurmalı kalp saati.Gündelik aşkların elinde her gün aynı saatte çalan ve uyandırmayı bekleyen bir sızı değildir oysa.Hergün ertesi gün için kırmaya karar verdiğin ama sesini duymadığın zaman içinin gülen yüzünden bir damla yaş akıttığın o çalar aşk yumağı bu sefer böyle uyandırır seni.Hangisini istediğine karar veremezsin,ikisi de acıtır oysa.İşte o an, o ezilmenin ve hıçkırık nefesinin o vaktinde "görmeyi" istersin,"duymayı" istersin, " dokunmayı" istersin, "koklamayı" istersin,"konuşmayı" istersin, ölesiye istersin...beş vakitte beş kere karşına çıkar senin.Her beş vakitte, her beş şekilde,her beş yerinde değil tam en zayıf yerinde beş parça bulursun, alev alev...Onsuz olabilir misin? yoksa aşksız olabilir misin? Mecnun bile Leyla'sını beş dakika görmemiş midir oysa ömrünce sevdiği...Mevlana "ben ol da bil" dememiş midir aşkı, maşuksuz bir aşık değil midir? Şair "en yüce düştür benim aşkım,küçük düşleri görmeye gerek yok" diye tasvir etmemiş midir düşüne sığdırdığı maşuksuz aşkını? Aşkı günü birlik sevdalara sıkıştıramıyorum oysa.

Eski Türk filmelerinin gerçekliğini şimdi anladım.Bir film gibi yaşamanın ne demek olduğunu şimdi anladım.Şimdi anladım korkmanın ne olduğunu,kaçmayı da.Kaybetmeyi de öğrendim artık.Mecnun'a dar gelen çölde yerim olduğunu aramakla,,Ferhat'ın dağlar deldiği taşta terim olduğunu çabalamakla,pes etmemekle,,Nesimi'nin bedeninde derim olduğunu acı ve çileyle,,Yüzyıllardan bana geçenin "Aşk" olduğunu
,,fermanları hiçe saymanın "Aşk" olduğunu şimdi anladım.Ama asıl acı nedir bilir misiniz? Bu Acı geçtikten sonraki asıl Acı? Yüreği BEŞŞŞ para etmez biri için bu acıyı çekmiş olmaktır! İşte o bu acıya değmez,İşte o zaman Yandın demektir! Oysa AŞK, adam olan herkesin içindeki "yanmaz" bir deli yürektir...

Sevgili, en sevgili,ey sevgili uzatma dünya sürgünümü benim...(
d£r)

Ara
kind£r
Nush ile tutkunu azad edebildin mi? Nisyanın zulmüyle kahrolabildin mİ? 7 düvel sevdiklerine ,karşı durabildin mi? Çok sevdiğinin sevgisinden yoksun olabildin mi? Sevmemeye yemin-şart edebildin mi? Dün varken bugün yok olabildin mi? Renksiz ve kokusuz bakıp öyle görebildin mi? Dünyanın sonu gelse de istenmediğini, her gün yavaş yavaş kalbine enjekte edip,bu müptezel müptelalıkla baş edebildin mi? Yok yere suçlanıp, sebepsiz yere suçlandırıldın mı sevmelerinin üstüne...Bir vatan'dan toplayıp sevdanı, bir batan şehire gömebildin mi? Demir taşlara o'nu kazıdın mı pamuk ellerinle...Bir şehre baktın mı en tepesinden ve haykırdın mı "gitme" diye, sessiz kalabalıklara sesini serpebildin mi?
Bir küçük 'can verecekken' "bir tebessümü ile" büyük bir çınar gibi yaşarken "can verdin mi?"
'Benim sevgimi bi!e bildin! mi?"DUYGUSUZ' sesimi" duya bildin! mi?

Kır çiçeklerimi soldurdun DUYGU'SU'SUZ ellerimde...
Ara
ÐŽeşaren
Harika yazılar ..Güzelim yüreğin dert görmesin .

Teşekkürler ..
Ara
kind£r
Çok teşekkür ederim, böyle bir temenni ancak aynını hakedene yakışır...
Yaratıcılık namına bir şey yok ama duygu ve birikimin dışa vurumu diyelim,tüm teşekkürlere bin teşekkür...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  kırık bir aşkın gece notları... levell 6 520 04-14-2022, Saat: 02:36 AM
Son Yorum: wildfang
  Aşkin 50 Işareti yaraliyureq 4 381 04-13-2022, Saat: 11:16 AM
  askın 50 işaretiii..... Gulguzeliii 3 347 04-12-2022, Saat: 11:13 PM
  ...askin Aci Hali... peri kızı 1 316 04-12-2022, Saat: 11:29 AM
  İmkansız Bir Askın İçinde Stinq 5 303 04-11-2022, Saat: 04:48 AM