:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dost hikayeleri-gercek
fatih
ad? esen r?zgar kadar temizdi meltemdi.onunla lisenin ilk zaman?nda tan??m??t?k.o iyi olmayan bi arkada? grubuna girmi?ti ve ben onu ordan ?ekebilmi?tim.iyiydik,her?ey g?zeldi.ilerletmi?tik sohbetimizi....ta ki bana ??kma teklfileri gelinceye kadar.bana bi ?ok ki?iden teklif gelmi?ti.bende kabul etmi?tim bi ka??n? o bana ak?l veriyordu tamam iyili?im i?indi ama hi? kendi fikirlerim ortada omuyordu art?k.ve ben ona serviste kar??ma dedim.ve bunu 2 defa daha yineledim ve arkada?l???m?z bittii...arkada?l?k bi sana ne kar??ma diyince biter mi?demek ki o arkada?l???m?z? dostlu?umuzu bitirmek istiyordu...dostlu?umuz hi? ba?lamam?? demek ki...ve o benim hi? dostum olmama?? ki...beni bi s?zle b?rakacak....bi d???n?n belki sizinde hi? dostunuz olmam??t?r......ama olanlar vard?r ben rastlamad?m....
Ara
fatih
ben bi aralar birini sevdim ama 1 g?n bile olmad?ki en ii dostum oldu ve onla ?ok ii anla??oduk benim arkada??m olan h.g k?skand? ve sonunda s?n?f 2ye b?l?nd? ama ben yinede y?lmad?m devam etti b?le sonunda bar??al?mm? dedim olmaz dedi bende dedim b?yle kazanamazs?n onun g?nl?n? git ondan ?z?r dile dedim ama dilemedi 1 ay ge?meden bar??t?k ama o hala onu sevio ama onun sevdi?i ki?i benim en ii dostum ve ?u anda dostuz o benim en ii dostlar?m olmaya devam edecek bunu okudu?unuz i?in
Ara
fatih
Birer birer gittiler ya?am?mdan. Herbiri ayr? bir yarayd? , her biri ayr? bir ya?anm??l?k, g?zel ve ?irkindiler, umutlar?, umutsuzluklar? vard?, sevdalar? vard?, en ?nemlisi insand?lar , insan olmay? ve insanlar? seviyorlard?. Ben onlar? ?ylece seviyordum. Yan?mdalarken k?r?yordum onlar?, bazen k???k d???r?yordum , kendimi y?kseltiyordum. Oysa payla??lm??l?klar?n en g?zelini ya??yordum onlarla . Kurgu de?ildi bu, s?ral? hayaller silsilesi de?ildi, kand?, etti , duyguydu t?m?yle. ?nceleri bebim i?in tutunacak birer dald?lar, hi?li?imi eriten ?oklu?umdular , sonralar? sevdamd?lar .

Sabah...

G?ne? penceremi t?rmal?yordu art?k. Ben geceden kalma mutluluklar?nm? s?zerek g?ne umutlu ba?lama kavgas?ndayd?m . Ya?am s?recinin bir basama??n? daha y?lg?n ve dura?an atlamaya haz?rlan?yordum. Ge?mi? belle?imde dingin bir tutarl?l?kla m?hlan?p kalm??t?. Bu ya?ad???m?z g?nlerin ne denli kepaze oldu?unu m?r?ldan?yordum. ??imde ac? tad? vard? ayr?l?klar?n, yaln?zl?klar?n .Bo?lu?u kucaklayan kollar?mda yorgunluk ve yitikli?i ayn? anda ya??yordum .Gelece?i bilmiyordum ve bu beni yaralam?yor aksine kam??l?yordu . D?rt elle olmasa da ya?ama ba?lanmam? sa?l?yordu . ?leriye d?n?k planlar yapm?yordum , dilidmde hep ayn? dizeyi gezdiriyordum ; "Que sera sera" . Ho?uma gidiyordu bu. Ama kadercilik de?ildi benimkisi , sadece ho?uma gidiyordu. ??nk? bir bak?ma do?ruydu , olacak olan olurdu ve bu yabanc? dildeki kar??l??? i?imi ?s?t?yordu.

D?n? art?k unutup beynimin ?cra bir k??esine itmenin zaman? gelmi?ti. Bana yarar? yoktu hat?rlaman?n . Unutmak ; o ne b?y?k bahtiyarl?kt?. Ve ?o?u insan kendini irdelemek yerine bu b?y?k zenaati kullanarak mutlulu?a eri?iyordu. Ama benim i?in yine de e?idi ya?amamakt?.

Evden ??kt???mda k?r bir vaktiydi sabah?n ve k?rl?k sanki t?m ?ehri sarm??cas?na insanlar da yitik bir ?eylercesine ararcas?na , k?r topal ilerilyorlard? caddelerde, birtaz sonra her biri i?yerlerine, okullar?na varacak ve ak?ama kadar ya?ama ara vereceklerdi. ??nk? yazar?n dedi?i gibi ya?am gecenin konusuydu, tek kalman?n ve i?kinli?in konusuydu , g?nd?z?n ve hengameli bir kalabal???n de?il . Bu bir anlamda rahatlat?yordu insanlar?, i?teyken say?lar ya da dosyalarla u?ra??yor , kimisi y?k ta??yor, kimisi araba s?r?yor ve ak?ama evlerine d?nd?klerinde rahat bir yorgunlukla uykuya dal?yorlard? ve bu ebedi istirahat provalar?n? habersizce yapt?ktan sonra kendilerini ertesi g?ne aktar?yorlard?. Ben de bu y???nsal kalabal??a kat?larak h?zla yolumu eritmeye ba?lad?m. Kafam? hi?bir ?ey ?st?nde yo?unla?t?ram?yor , sadece y?r?mekle yetiniyordum . Belki de bu benim mola veri?imdi . Anlams?z bir rahatl?kla ?ylece ilerliyordum her sabah ve herg?n yapt???m gibi i?le ilgili ve birbiriyle ilintisiz bir s?r? ?eyi kafamdan h?zla ge?irirp sonu?ta hi?bir yere varamaman?n huzurunu ya??yordum.

Mola...

??e geldim art?k. Rutin selamla?malardan sonra masama oturdum. Birka? ki?i gelip bir ?eyler analtt?lar . Bo? bir anlay??l?l?kla suratlar?na bakt?m . Ne anlatt?klar?n? biliyordum , dinlemem de gerekmiyordu asl?nda ama b?y?k bir dikkatle dinliyormu? gibi yap?yordum . Hepsi dinlenilmi? olman?n ve onaylanman?n sevinciyle ayr?ld?lar yan?mdan , ne b?y?k huzurdu onaylanmak. Dosyan? ??kard?m , bir?eyler yazd?m , rutin , s?radan hep yaz?lagelen ?eyler .Ezberlenmi? roller gibi rahat?a ak?yorlard? ka??da . De?i?ik olaylar olmas?n? bekliyordum . Ufak bir renkti arad???m. Ama ya?ant?m?z ?mylesine tek renk hale gelmi?ti ki o renk d???ndaki rtenklere ??pheyle bakmaya da al??m??t?k . Siyah?n bile tek tonu vard? bizim i?in , versiyonlar? de?il sadece kendisi ilgilendiriyordu bizi.

Bu karma?a i?erisinde daha fazla renge tahamm?l?m?z kalmama??t? sanki. Zaten varolan o tek renk bile yeterince korkutuyordu bizi . Daha b?y?k korkulara katlanamazd?k , ya?ant?m?z? di?er renklerle kirletemezdik . oysa y?llar sonra kirlenmenin g?zel oldu?una dair reklamlar yap?lacakt? .

Etraf?m? bo? g?zlerle s?zd?m . Bir arkada?la g?z g?ze geldik . Yine ayn? sevimil bak?lar ve ba? e?meler . Ne kadar tan?d?k bir ya?amd? bu , bana aitmi? gibi . Cidden benim miydi bu ya?am ? Telefon ?ald? . Bir ses evecenlikle "Doktora gidiyorum , eve ge? kalaca??m" dedi. Tamam bile demedim , gereksizdi ??nk? . Yemek vaktine kadar ?ylece oturdum , birka? imza att?m , birka? demlik ?ay i?tim , sigaram? hi? ettim onunla birlikte . Ne iyi ....

Yemekten d?n?nce gazete okudum . Kuponalar? seyrettim . Kesmek k?lfet ama seyretmesi zor de?il . Ke?ke "Kuzate" diye bir gazete ??ksa ve ben kuponlar? ?ylece seyretsem . Ne haber , ne k??e yaz?s? , ne salya s?m?k duygu pazarlay?c?lar?, hi?biri, bu tek renk hayat?m?z? kirletmese. Ama ben bunlarla avunabilecek miyim? Mutlu olmam ?art m?? Gazeteleri kar??t?rd?m. K???rt?s? beynimi zonklat?yor. Devam ettim , bir ara telefon ?ald?. Sonra "Sizi ar?yorlar" dediler. B?y?k bir ??enge?likle yarimdemn kalkt?m . Ses tan?d?k ve sadece bir c?mle "Gidiyorum"...

??le vakti...

Tela?la kapatt?m telefonu. Rengim de?i?mi?ti. H?zla ??kt?m i?yerinden . Ko?as?m geldi ama yapamad?m , ?ok istedim ama ad?mlar?m ihanet etti bana . ( K?? , r?zgar her ?eyi itekliyor. Yolda iki ki?i ?ylece y?r?yordu r?zgara ald?rmadan. ???yorlard? ama elleri ceplerinde de?il . Dar bir yola sap?p dik bir yoku?a ??kt?lar. Sonra bir koruluk . ?araplar?n? ??kar?p sessiz ???l?klarla yudumlad?lar. Yanlar?ndan birka? ki?i ge?ti , bak?p g?l?mseyerek. Sonra ?i?eleri bitiyor ve birisi yuvarlana yuvarlana , di?eri onu kald?rmaya u?ra?arak ilerliyorlar. Sonra keskin bir so?uk , uzun bir y?r?y?? ve sahne sona eriyor.)

Akl?mdan hep payla??mlar?m?z ge?ti. ?natla itekliyorum onlar? ama gitmediler. Gitmelerini istemiyordum asl?nda . Ba??r?yorum , duymuyorlar , y?t?yorum kald?r?mlar? kar??ma dikiliyorlar , a?l?yordum. ?skeleye geldim ?imdi , etraf? kola?an ederek. Gidece?im yolu bulunca hizla ilerledim. Orada , ileirde duruyordu . S?rt? bana d?n?k . Ad?nlar?m? a??rla?t?rd?. , bu s?reyi uzat?r diye. Yava??a yakla??p s?rt?na dokundum . Donuk g?zlerle bakt?. Susutuk. Y?rt?c? ve korkun? bir sessizlikti bu. Sokak boyunca ilerledik , durdu.

"Sana s?ylenecek ?ok ?ey yok dostum. Gidiyorum , ??nk? bu aklayacak beni. Gidiyorum , ??nk? kal?rsam yokla?aca??m . A?lamayaca??m , g?z ya?lar?m? harcamayaca??m. Son an?m?z salyal? s?m?kl? olsun istemiyorum . Biliyorsun g?nl?m?zde ac?lara daha ?ok yer var. ?leride ellerimiz yine kavu?acak , kuvvetle sar?laca??z birbirimize . O g?ne de?in a?lamak yok , sevin?ten a?layana kadar a?lamak yok , dostum , gidiyorum." dedi .

Bir?ey s?yleyemedim , bo?az?mdaki ???l?k ta?amad? d??ar?. "?yledir , dost , ?yledir." dedim. Kucakla?t?k ve y?nlerimiz ayr?ld? , belki sonsuza dek . Ama bu incitmedi bizi . K?rg?nl???m?z? ve hayk?r??lar?m?z? kalbimize g?md?k . A?lamad?k , ??nk? a?lamak yaralayacakt? bizi. G?ld?k ve isyanla boyun e?dik , g?peg?nd?z.

?lk de?il , son da ....

Art?k kayboldu g?zden ve ben y?llar sonra ilk kez g?zlerimden akan ya?a? ?a?arak ve ayd?nl???m?z? elimde g?ne?e e? tutuarak i?imin yolunu tuttum . O gitti ve g??l?ler hep terk edenlerdir s?z? geldi akl?ma , g?ld?m.

Ak?am...

K?rpe mutluluklar? daha ba?ta yitirmenin ve umutlar?m?z? karars?z sabahlara ?telemeninne denli zor oldu?unu ikimiz de biliyorduk art?k . Devinen bir korkakl?k i?inde uykulu bir sanal ya?am?n k?p?rdan??lar?n? i?imize ak?tt?k. D?n g?nlerin en g?zeli gibi g?r?nse de hen?z ya?amad?klar?m?z?n da mutluluklara gebe oldu?unu umuyorduk. Ama kendi d?nyalar?m?zda bunu ne denli ger?ekleyebilece?imizden habersisizdik. Ve bilmek i?ime gelmiyordu.

?kimizin de i?imize s??mayan d?nyalar?m?z? ortada bir yerelerde bulu?turmay? umuyorduk . Bir ba?lamda ba?arm??t?k da bunu . Ama yine de olamam??t? . ?ki ayr? insand?k , iki ayr? d?nya . D??lerimiz ve sevdalar?m?z vard? birbirine te?et , o ?zg?rl??? se?ti ben sadece ipimi uzatt?m , fark buradayd?. Hayat bir sonraki ayr?l??a kadar yeni bir yara a?m??t? kalbimde ve zaman buna ?are olacakt? , umut ediyordum.
Ara
fatih
benim hikayem bir dost hikayesidir dostumun ad? kardelen onu karde?ten daha ?ok seviyorum.o kadar iyi ki ondan ayr?lmak istemiyorum okulumuzun bitmesine az kald? ama ben yinede onu g?rmeye gidecem o beni g?rmeye gelmesede dostluklar kar??l?k beklenmeden yap?l?rsa daha makbul olur biz onla can ci?eriz in?allah b?yle devam eder.o benim her derdimden anlar ve dinler ama bizim gibi daha dost yoktur diye d???n?yorum e?er birisiyle k?sseniz bence gidin bar???n hayatta ne olursan ol k?s durmaya de?mez.o insan? bir daha g?remeyebiliriz.onun i?in hi? kimse birbirleriyle k?s kalmamal? ve de e?er bir sevdi?iniz varsa f?rsat? ka??rmadan s?yleyin yoksa ?ok pi?man olursunuz.ama onu ger?ekten ?ok seviyorsan?z.hayat zorluklarla dolu bunlar? a?mam?z gerekiyor bunun i?in er yeda ge? s?yleyin bir?eyler kaybetmezsiniz vede ben kardeleni ?ok seviyorum!!!!!!!!!!!
Ara
Firari Fırtına
Harikasın fatih ....

Paylaşımlar yönünü belli etmeli ... tşk...
fatih
sagol kardesım sen de cok iyisin
Ara
Firari Fırtına
Eyw .... Smile
CariSmaBoY
ikinizede teşekkürler ne diim ki Wink
Son Noktam
Kuru Teşekkür Olmuyor Altta Buton Var Üstünde Teşekkür Yasıo Big Grin
Ara
fatih
sagol duygusuz
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  acele dost aranıyo romantiq_exelance 4 679 04-13-2022, Saat: 09:32 PM
Son Yorum: wildfang
  dost bulmak melik 8 1,047 04-13-2022, Saat: 03:00 AM
  Ben Böyle Dost İstiyorum Firari Fırtına 12 1,062 04-11-2022, Saat: 08:10 AM
  Bilgeis - En Yürekli Dost a -- Firari Fırtına 10 942 04-10-2022, Saat: 12:29 PM
  Dost Olmak Varya.. ÇiLeK 7 1,123 04-08-2022, Saat: 02:34 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-03-2024, 10:01 PM