:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AŞK
chatlaq
Teşekkürler Smile
Ara
Aşk_Bu
Yirmi altıncı Kural:Kâinat yek vücut,tek varlıktır.Her şey ve herkes görünmez iplerle birbirine bağlıdır.Sakın kimsenin ahını alma;bir başkasının hele hele senden zayıf olanın canını yakma.Unutma ki dünyanın öte ucunda tek bir insanın kederi tüm insanlığı mutsuz edebilir.Ve bir kişinin saadeti,herkesin yüzünü güldürebilir.
Ara
nazarboncuqu
güzel bi kitap gibi Smile

teşekkürler Smile
Ara
sıla
kitabı alalı çok olmuştu anca tatilde okuma fırsatı buldum sayfalarca daha olsa okusam dediğim bir kitaptı bitmesini hiç istemedim....

çok etkilendiğim bir söz vardı kitap yanımda olmadığından yanlış yazmak isemem ama şöyle bişeydi sanırım .. aşktan önce ve aşktan sonra da aynı kişiysen yeterince sevmemişsin demektir.. aşk sevdiğin kişi için değişebilmektir..

sanırım böyle bişeydi Smile

teşekkürler Elif Şafak yalnız kitap kısa olmuş doyamadım binlerce sayfa olsaydı da okusaydım Smile
Ara
Aşk_Bu
sıla Adlı Kullanıcıdan Alıntı:kitabı alalı çok olmuştu anca tatilde okuma fırsatı buldum sayfalarca daha olsa okusam dediğim bir kitaptı bitmesini hiç istemedim....

çok etkilendiğim bir söz vardı kitap yanımda olmadığından yanlış yazmak isemem ama şöyle bişeydi sanırım .. aşktan önce ve aşktan sonra da aynı kişiysen yeterince sevmemişsin demektir.. aşk sevdiğin kişi için değişebilmektir..

sanırım böyle bişeydi Smile

teşekkürler Elif Şafak yalnız kitap kısa olmuş doyamadım binlerce sayfa olsaydı da okusaydım Smile

Gerçekten güzel değil mi?Smile
Aşk ı ne kadar güzel tanımlamış!Smile

AŞK'n hiç bir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur.
Başlı başına bir dünyadır aşk.
Ya tam ortasındasındır,merkezinde,
ya da dışındasındır,hasretinde.
Ara
sıla
kesinlikle herkesin okuması gereken bir kitap benden sonra kardeşim ve annem de okudu insanın hayata ve insanlara bakışını değiştiriyor çok başarılı bulduğum bir çalışma..
Ara
Aşk_Bu
Yirmi Yedinci Kural:Şu dünya bir dağ gibidir,ona nasıl seslenirsen o da sana sesleri öyle aksettirir.Ağzından hayırlı bir laf çıkarsa,hayırlı laf yankılanır.
Şer çıkarsa,sana gerisin geri şer yankılanır
Öyleyse kim ki senin hakkında kötü konuşur,sen o insan hakkında kırk gün kırk gece sadece güzel sözler et.Kırk günün sonunda göreceksin her şey değişmiş olacak.Senin gönlün değişirse dünya değişir.
Ara
Aşk_Bu
Yirmi Sekiznci Kural:Geçmiş zihinlerimizi kaplayan bir sis bulutundan ibaret.Gelecek ise başlı başına bir hayal perdesi.Ne geleceğimizi bilebilir,ne de geçmişimizi değiştirebiliriz.Sufi daima şu an'ın hakikatini yaşar.
Ara
Aşk_Bu
Kader,hayatımızın önceden çizilmiş olması demek değildir.Bu sebepten,"ne yapalım kaderimiz böyle" deyip boyun bükmek cehalet göstergesidir.Kader,yolun tamamını değil,sadece yol ayrımlarını verir.Güzergâh bellidir ama tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir.Öyleyse ne hayatının hâkimisin ne de hayat karşısında çaresizsin.Bunu anlatır Yirmi Dokuzuncu kural.
Ara
Hasretiim
Şuanda Ayşe Kulin Veda yı Okuyorum Ardından Seri Olarak Okumak İçin Vedaya Gececem Buda Listemde Duruyor En Kısa Zamanda Okumayı Düşünüyorum.. Tşkrlr..
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-12-2024, 08:41 PM