:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sevgiye Sar?lmak...
MasaL_perisi
154888xb9.gif

Adam ?fke doluydu. Bak?yordu ama bakt???n?n ?tesindeydi bak??lar?. Ate? ??k?yordu sanki g?zlerinden.

_ Ben senin neyinim ki?dedi k?zg?n. K?zg?nl??? kad?na de?ildi ama ona ba??r?yordu i?te. Yineledi sorusunu.

_ Ben senin neyinim? Sevgilin miyim? A?k?n m?y?m? Arkada??n m?y?m? Sana bir s?z m? verdim? Seni sevdim mi san?yorsun? Neyinim ben senin? Hi?bir ?eyin de?ilim ya!

Kad?n?n kalbini s?zlat?yordu adam?n bu s?zleri. Ama ona cevapta veremiyordu. Sen benim sevgimsin de diyemiyordu. Ben seni seviyorum da diyemiyordu. Sessizli?i se?mi?ti. San?yordu ki suskunlu?u adam? sakinle?tirir. Adam ?ok k?zg?nd?. K?zg?nl??? ya?ama, ya?am?na, ya?ad?klar?nayd?.

Kollar?ndan yakalad? kad?n? adam. G?zlerini dikti kad?n?n g?zlerine.
_ Ben senin neyinim ya? Diye sordu tekrar.

Kad?n?n ya?lar g?z?ne h?cum ediyordu ama s?k?yordu kendini. Dudaklar?n? ?s?rd?. Zor bir durumdayd?. Neden zorluyordu ki adam bu kadar. Yoksa hep dedi?i gibi ger?ekten sevmiyor muydu kad?n?? Ama defalarca s?ylemi?ti adam hat?rlamasa da kad?n? sevdi?ini. Duda??n?n ucuna kadar geldi. Sen sevgimsin benim, demek istedi gene. Sustu kad?n gene.

Adam kararl?yd?. Sars?yordu kad?n?. Kad?n a?lamaya ba?lad?. Adam, zaten dayanamazd?. ?z?nde ?ok hisli biriydi. O da ba?lad? a?lamaya. G?zleri birbirine kenetli a?la??yorlard? i?te. Adam b?y?k bir h?rsla ?pt? kad?n?. Dudaklar?nda kad?n?n g?zya??n?n tad?, h?rsla ?pt?. Sonra da sar?ld? kad?na. S?ms?k?. ?yle s?k? sar?lm??t? ki kemiklerinin birbirine ge?ti?ini hissetti kad?n. Kad?n da adama sar?lm??t?.

_ Seni seviyorum, dedi kad?n. T?m benli?imle seni seviyorum. Her ?ey gibi seviyorum seni.
Kulaklar?nda bir u?ultu oldu kad?n?n.
_ Ben de seni seviyorum…

Adam m? s?ylemi?ti bunu? Kulaklar? ona oyun mu oynam??t?? Bunlar duymak istedi?i s?zc?kler miydi? Adama bakt?, merakla. G?z?nde ya?lar? adamdayd? bak??lar?. Adam hi?te bir ?ey s?ylemi? gibi durmuyordu. Bo? bo? bakt? kad?n?n g?zlerine. Demek kad?n kendi duymak istedi?i ?eyi duymu?tu her zaman ki gibi. Ama bu ?nemli de?ildi kad?n i?in. O kendi sevgisini bilirdi.

Kad?n, seviyorsa s?ylerdi. Belki de s?ylememeliydi ama s?yl?yordu i?te. Bu ilkti. ??inde tutmal?yd? belki de. Neden i?inde tutmal?yd? ki? Bu adam? seviyordu. Her ?ey gibi seviyordu ?stelik. Her ?ey neydi? Ekmek gibi, su gibi, hava gibi, ya?am gibi sevmekti her ?ey. Daha ?nce ya?amam??t? b?ylesi bir sevgiyi. Bu y?zden sorgulamad? hi? sevgisini. T?r? neydi? Ad?n? biliyor muydu? Bir ad? olmal?m?yd?? ?ffffff. Dedi i?inden. Susturdu i?indeki sesi. Ona ?z?nt? veren i?indeki sesi susturdu. Ba?? adam?n g??s?ndeydi h?l?. Adam onu b?rakmamacas?na sarm??t?.

S?ms?k? sar?lmaya devam etti kad?n. Adam?n s?cakl???n? hissetti teninde. B?ylece donmak istedi. Zaman dursun istedi. G?zlerini kapatt?. Derin bir nefes ?ekti adam?n kokusundan. Burnuna gelen gelen koku deniz kokusuydu. Yosun ve iyot kokusu. A?madan g?zlerini bir nefes daha ?ekti. Bir nefes daha. Bir nefes daha. ??ine ?ekti?i nefesler ba??n? d?nd?rmeye ba?lam??t?. Her nefeste kalp at??lar? h?zlan?yordu. G??s? patlayacak gibi oluyordu. ??te g???s kafesinin ?zerinde oturan sevgisinin nefesiydi.

Birden bi?ey oldu. Her ?ey donukla?t?. A?t? g?zlerini. S?ms?k? sar?ld??? me?er yaln?zl???yd?. Hayretle g?rd? bunu. Nas?l olur, dedi kendi kendine. Peki, sevgisi neredeydi? Hayalinde miydi her zaman ki gibi? Evet, hayalindeydi.

Ara
*TATLI BELA*
GÜSELMİŞŞ ARKADAŞIMM ELLERİNE SAĞLIK
MasaL_perisi
Teşekürler arkadaşımın kuzeniSmile
Beğendine sevindimSmile
Ara
cadım_
yuregıne saglık hosmus
Ara
MasaL_perisi
Teşekürler cadımSmile