:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cem Yılmaz çocukluk anılarını kendi ağzıyla anlatıyor =D
bidely
Ben çocukken çok salaktım. 43.png

Edip Akbayram'ın ismini Edi zannederdim. Yani o, benim için "Edi Pakbayram" dı. 43.png

Ablama, "Nasıl olup da koca bir günü canın sıkılmadan evde oturarak geçiriyorsun?" demiştim. "Büyüyünce insanin canı sokakta oynamak istemez ki" cevabını vermişti. Uzunca bir süre büyüyüp büyümediğimi anlamak için kendime, "Canın sokakta oynamayı istiyor mu?9.gif" diye sormuştum. 43.png

Annem erkeğin cinsel organını "p.pi" kadınınkini "kutu" olarak tanımlamıştı. O zamanlar TRT'de Cenk Koray'ın sunduğu "Tele Kutu" diye bir yarışma vardı. Yarışmacılar, "Hayır Cenk Bey. Ben kutumu açmak istiyorum" deyince koşarak odadan kaçardım. 51.gif43.png

Sabahları kalktığımda aklımın hala yerinde olup olmadığını anlamak için 2+2, 3+4 gibi toplama işlemleri yapardım. Sonuçlar doğru olunca da çok sevinirdim.49.png

Dedemle parka gittiğimiz bir gün TRT'ciler çekim için oradaydı. Beni oynarken çektiler. Yayın günü bizim aile jeneriğinde gözüktüğüm çocuk programını izlemek için televizyon basına geçti.Kendimi ekranda görünce, "Beni niye parkta unuttunuuuz?29.gif" diye gözyaşlarına boğulmuştum. 43.png

"Geri vites" kavramım yoktu.9.gif Şoför, kolunu koltuğa atıp arkaya doğru bakınca araba otomatikman geri geri gidiyor zannederdim. 8.gif

Benden büyük kuzenlerim dondurmacıların dondurma külahlarının sivri kısmıyla kulaklarını karıştırdığını söylemişti. İnanmıştım.9.gif Hala da külahların sivri kısımlarını yemem. Çöpe atarım. 43.png

Babaannem bir gün gelirse sevdiğim dizilerin olmadığı bir gün gelsin istiyordum. 46.png

Abimle Karaoğlancılık oynardık. O Karaoğlan olurdu, beni de Bizans askeri
yapardı. Sonra evire çevire döverdi. çok mühim bir şey yaptığımı sandığım
için canim yansa bile hiç sesimi çıkarmazdım. 29.gif

Yeşil ve siyah zeytinin ayrı ağaçlarda yetiştiğini sanırdım. 49.png

Bulmacalardaki, "Annenin erkek kardeşi" kısmına dayımın beş harfli ismini sığdırmaya çalışırdım. biggrin.gif

Anaokulunda patates baskısı yapmayı öğrenmiştik. O kadar hoşuma gitmişti ki, evde duvarlara, masa örtülerine filan basmıştım. Ancak sanat merakim annemin yeni aldığı beyaz eteğe patatesi yapıştırmamla son bulmuştu. Hem gönlünü almak hem de el koyduğu patateslerime kavuşmak için dahiyane bir fikirle öğretmenimin yanına gittim. "Annem" yazısını patatese oydurttum. Sevinçle eve gelerek soyundum. Renkli boyalara batırdığım patatesi vücudumun her tarafına bastım. Sonra da annemin karsısına geçtim. Beni o halde görünce ağlamaya başlamıştı. 47.gif

Madonna ile Maradona'yı kardeş zannederdim. Kendi kendime, "Bunların babası ne şanslı be. Bir çocuğu futbolun kralı,biri müziğin kraliçesi" derdim 49.png

Birinden özür dilediğim zaman Allah'ın bana bir özür vereceğini sanırdım. Sakat olacağımı düşünüp hemen "dilediğim özrü " geri alırdım. 43.png

Kurban Bayramı'nda toplanan derilerden uçak yapıldığını sanırdım. Uçakların dış yüzeyinin bu derilerle kaplandığı için Türk Hava Kurumu'nun
topladığını düşünüyordum. Uçak kaçırma filmlerinde silahla ateş edildiğinde ya da bomba patladığında, "Ayyy! Deri delindi!" derdim. 9.gif

"Gil" diye konuşanları fakir zannederdim. 16.gif

Annem banyodan çıktıktan sonra babamın söylediği, "Sıhhatler olsun" lafını "Saatler oldu" diye anlardım. Bunun da, "Banyoda amma çok
kaldın"
gibi bir şey demek olduğunu sanıp babamın anneme kızdığını düşünürdüm. Annemin buna karsın niye sadece, "Sağol" dediğini merak ederdim. "Ne kibar kadın", derdim.43.png43.png43.png
Ara
kanatsı@z_meleq
ehu ehu çok güsell Big GrinBig GrinBig Grin
Ara
bidely
Begenmene sevindim ..Big Grin
Ara
deli-kı@z
güzelmiş canım benım güldürdün benı sagol..........Big Grin
Ara
bidely
Rica ederim canım Smile
Ara
€BeRimSin
Bulmacalardaki, "Annenin erkek kardeşi" kısmına dayımın beş harfli ismini sığdırmaya çalışırdım. biggrin.gif

Big Grin Big Grin Big Grin
Patikli_Penguen
bunlar gerçek mi ya Big GrinBig Grin
Ara
ѕαкℓı@мѕı@η
Daha öncede okumustum tekrar oldu ii oldum tekrar qülmemi saqladi Confusedmiley17:

Tesekkürler Demet. Smile
Ara
bidely
Rica ederim..Smile
Ara
melankolik41
Annem banyodan çıktıktan sonra babamın söylediği, "Sıhhatler olsun" lafını "Saatler oldu" diye anlardım. Bunun da, "Banyoda amma çok
kaldın" gibi bir şey demek olduğunu sanıp babamın anneme kızdığını düşünürdüm. Annemin buna karsın niye sadece, "Sağol" dediğini merak ederdim. "Ne kibar
kadın", derdim.

Big GrinD:d:Big GrinBig Grin
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ne, Kimi Anlatıyor? tuti 1 446 04-13-2022, Saat: 09:45 PM
Son Yorum: wildfang
  Cem Yılmaz Şakaları ciciKIS 5 544 04-10-2022, Saat: 03:48 AM
Son Yorum: wildfang
  Kendi Yaşadığım Bi Kaç Tabu Diyalğu σfflαчи 2 432 08-04-2008, Saat: 04:15 PM
Son Yorum: chuLsuzz péri!
  össde şıklar kendi aralarında konuşursa MaNeSiA 5 607 07-15-2008, Saat: 01:46 PM
Son Yorum: nazarboncuqu
  Kendi Yaşadığım Bi Kaç Tabu Diyalğu σfflαчи 1 359 07-07-2008, Saat: 12:22 PM
Son Yorum: 'RapperLadys

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-03-2024, 07:46 PM