:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı..
PesmisT GirL
Carnegievirgs.gif Missouri’de tren yoluna on mil uzaktaki bir çiftlikte doğmuş ve 12 yaşına kadar araba-tramvay görmemiştir. Fakat bu çocuk Hong Kong’dan Kuzey Kutbu’na kadar dünyanın dört bucağını dolaşmayıvirgs.gif bütün kurumların yöneticilerine ders vermeyi başarmıştır. Güney Dakota’da sığır çobanlığı yapan bir çocukkenvirgs.gif İngiltere’de veliahtın himayesinde konferans veren birisi olabilmiştir.

Carnegie yaptığını şöyle açıklıyordu:

‘İnsanların korkularını yenmelerine çalışıyorum. Başarısızlıkvirgs.gif korkunun neticesidir. Korkularının yenenlervirgs.gif kendilerine güveniyorlarvirgs.gif atak oluyorlar.

Gün geçtikçe kurslarıma katılanların yalnız etkili konuşmak değilvirgs.gif sosyal münasebetlerden başarı sağlamanın diğer yollarını da öğrenmek ihtiyacında olduklarını gördüm.

Teknik bir meslekte bile başarının % 15 bilgiyevirgs.gif % 85 insanları idare etme sanatındaki maharete bağlı olduğu ortaya çıkmıştır.

Yaşayan meşhurlarla yüz yüze görüşmeler yaptım. Marconivirgs.gif Rooseveltvirgs.gif Youngvirgs.gif C. Gablevirgs.gif Pickfordvirgs.gif Johnson bunların arasındaydı.

Yanımda çalışan 314 kişi bana selam bile vermezdi. Beni gördüklerinde yollarını değiştirirlerdi. Şimdi 314 düşmanım yerinevirgs.gif 314 dostum var. Çünkü artık onları başaramadıkları ile değilvirgs.gif başarabildikleri ile değerlendiriyorum. Azarlayarak değilvirgs.gif takdir ederek yaklaşıyorum..
Ara
bidely
Teşekkürler canım..
Ara
PesmisT GirL
Rica ederm
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yüz Okuma Sanatı MaSaL 1 1,178 09-13-2011, Saat: 01:22 PM
Son Yorum: ZencefiL
  Arkadaş ve Dost MaSaL 1 750 04-26-2011, Saat: 11:33 AM
Son Yorum: YasSmin
  İnsanları Kazanabilme Yolları.. PesmisT GirL 4 503 04-24-2009, Saat: 12:10 AM
Son Yorum: PesmisT GirL
  İnsanları İdare Etmenin Teknik Esasları.. PesmisT GirL 0 503 04-23-2009, Saat: 06:39 PM
Son Yorum: PesmisT GirL

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-24-2024, 06:55 PM