:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
_SeN_
Hayat_Bu
Seninleyken sensizliği yaşatma bana.Biraz senli ama daha çok benli günlere mecbur etme beni. Ya bir an bile gitmeyecekmiş gibi yanımda ol,yada bir daha hiç dönmeyecek gibi uzağımda dur sevgili...Ya siyah gibi karanlık ol,ya da beyaz kadar aydınlık.Benim yüreğimde ortalarda gezinmek yok.Siyahıma beyaz çalma,beyazıma gölge düşürme sevgili.Gece olunca sensizliği yaşarken ay ışığı senmişsin gibi vurmasın yüzüme.Sensiz uyandığım her sabahın ilk ışığı seni müjdelemesin eğer bana gelmeyeceksen...Seninleyken sensizliği yaşatma bana.Biraz senli ama daha çok benli günlere mecbur etme beni.Ya bir an bile gitmeyecekmiş gibi yanımda ol,yada bir daha dönmeyecek gibi uzağımda dur sevgili...

Ya duyguların buz tutsun, ya da güneş olup içimi ısıtsın.Benim yüreğimde ortalarda gezinmek yok.Kara kışıma güneş olup vurma,baharıma güz yaşatma sevgili.Penceremden bakarken rüzgar senmişsin gibi sarmasın beni.Sensiz yürüdüğüm yollarda her bir yağmur damlası seni müjdelemesin eğer bana gelmeyeceksen...Seninleyken sensizliği yaşatma bana.Biraz senli ama daha çok benli günlere mecbur etme beni.Ya ağız dolusu gülüşüm ol,yada bir avuç gözyaşı.Benim yüreğimde ortalarda gezinmek yok.Tebessümlerime gözyaşı olup damlama,gözyaşlarıma gülüp geçme sevgili.Her güldüğümde sebebi senmişsin gibi gelme aklıma.

Ağlayan gözlerimden akan her damla yaş seni müjdelemesin eğer bana gelmeyeceksen...Bu satırlarla doğdun az önce geceme seninleyken sensiz olduğum,sensizken seni yaşadığım zamanları düşündüm bir an.Ne zaman yanımdan ayrılsan ardından firar ederdi ruhum.Def etmeyi başaramazdım üstüme çöreklenen sensizlik duygusunu.Oysa bilirdim,uzağımda dursan da hiçbir yere gitmezdin.Aldığın her nefesi benimle solur,değil saat,ayrı geçen her dakikayı benimle yaşardın.Bense gecelere bölerdim seni,sensizlikle çarpar,üstüne yanlızlığımı ekleyip kendimden çıkartırdım.Sonuç hiçbir zaman değişmezdi,her seferinde elimde kalan yine sen olurdun.

Aşkın en özel ismiydin sen,büyük harflerle yüreğime yazılan.Bu yüzden kıramaz,istesemde silip atamazdım seni.En şiddetli tartışmalarımızda bile geriye dönüş ihtimalini hep muhafaza ederdik.Ne sen kapıyı çarpıp giderdin ne de ben ardından kilit vururdum dönüş yollarına.Çünkü ayrı kalamazdık bilirdik,söküp atamazdık içimizden birbirimizi.Tanırdık duygularımızı ve inanırdık aşkın ölmezliğine delice.Noktası konmayan,her patlamada yeni bir virgül eklenen ve daha yıllarca sürecek bir aşk hikayesiydi bizim yaşadığımız.

Beni senden,seni benden daha çok sevecek kimse yoktu bilirdik.Sevdik birbirimizi hemde deli gibi,ölesiye sevdik.Bu defa sözcükler mi çok az yoksa senmi fazlasın bilmiyorum ama olmuyor işte.Seni anlatamıyorum ama yaşıyorum pervasızca.

Yanında en huzurlu zamanları yaşadığım,güvendiğim ve gönül verdiğim SEN,seni herkesten daha çok sevdim biliyorsun...
Ara
Hayat_Bu
Bu gece uyuyamazsın sen!
Çetin bir sızı sarar odanı,
sen şimdi ağlarsın da...
Umutsuzca akıtırsın göz yaşlarını.

Radyonu açmış şiirler dinliyorsun,
elinde kalem... Kadere sitem ederek
yalnızlığına dizeler arıyorsun
şarkımızı söyleyerek...

Bu gece üşüyeceksin biraz
anılar gelip seni vuracak, üzüleceksin.
Isınmak için güneşi bekle
bazı geceler soğuk eserim ben, bilirsin.

Gece sana emanet...
Bu şehri bir kez daha terk ediyorum,
gelemediğin bir yer vardı hani
İşte oraya. Yine gerçeğe düştü yolum...

Ve bu gece seni uyku tutmaz
Biliyorum....
Ara
Hayat_Bu
Bomboş ve sensizim şimdi
gündüzüm gecem birbirine karıştı
başlamadan yarım kaldı
bırakmıyor yakamı bu aşk
yalan değil inan çok sevdim seni.
Elim kolum bağlı
daha benim olmadan kaybettim seni
elimde tek kalan resimlerin
gözlerim gelecekte ve sende
yalan değil inan çok sevdim seni
kışın güneşim ol ısıt beni
yazın yağmur ol yağ üzerime
tekrar doğacağım güne dek
denize döküyorum bütün anıları
yalan değil inan çok sevdim seni.
Ara
Hayat_Bu
Kaçmaya çalıştığın gerçek birgün karşıma çıkacak ve ogün kaçacak yerin olmayacak.Ben senin varlığını seviyorum,yokluğunu seviyorum,sana ulaşamadığım dakikalarda seni duymayı,seni özlemeyi,hiç görmesem bile seninle olmayı seviyorum.

Hiç korkmuyorum seni sevmekten….Senin gülüşünü seviyorum, her bana bakışında gözlerinde okuduğum o duyguyu, gözlerindeki gözlerimi seviyorum. Gönlünü seviyorum, gözünü seviyorum, senin dudaklarındaki sözlerini seviyorum. Yinede korkmuyorum seni sevmekten…. Ben sendeki o sıcaklığı sana olan uzaklığı seviyorum. Yanaklarından akan gözyaşlarını,en çok dağınık olduğunda saçlarını, beni arayan ellerini seviyorum. Yalnızlığımı seviyorum sebebi sensen,ayrılığını seviyorum. En çok yalnız kaldığımda , beni bulan gönlünü seviyorum. Ben en çok senin bana olan sevgini seviyorum. İçimden haykırmak geliyor,dünyaya sığdıramadığım seni kalbime sığdırmak geliyor. Ağlamak geliyor seni görmesem, özlemek geçiyor içimden, seni sevmek geçiyor. İçimden sana doğru giden bin türlü yol geçiyor. Sen mutlu olacaksan,ölmek bile geçiyor be aşkımm……

Yinede korkmuyorum seni sevmekten…. Ben yalnızca seni seviyorum. Ne o güzelliğini, ne kalbimdeki özelliğini, nede seni sevdiğim için değil..! seni yalnızca sen olduğun için, ruhun için, kalbin için, aklın sevgin için seviyorum seni. Ben seni en çok kendim için seviyorum. Beklide ilk defa bencil oluşumu sana borçlu olduğum için seviyorum seni. Seni her şey için seviyorum ve sahip olamadığım hiçbir şey için. Yinede korkmuyorum seni sevmekten….. Her dakika seninle olmayı seviyorum. Gözlerimi her açtığımda aklıma gelişini seviyorum. Her gece uyumadan önce, seni sevdiğim aklıma gelince uyumayı bile seviyorum. Ben seni en çok umutsuzluğumda beni bulduğun için seviyorum. Yinede korkmuyorum seni sevmekten.. Ben seni bu şehirde olduğun için değil, benimle aynı toprağa ayak bastığın için, beninle aynı gökyüzünü paylaştığın için seviyorum. Geceleri benim yüzüme vuran ay ışığı, seninde gözlerine vurduğu için seviyorum. Benim kemiklerimi ısıtan yaz güneşi, sanada sıcaklık veriyor diye seviyorum seni. Beşbin yaşındaki bu dünyada benimle aynı zamanı paylaştığın için seviyorum. Ben seni benimle yaşadığın için, benden hiç gitmediğin için seviyorum. Ellerini seviyorum rabbime açıldığında, kalbini seviyorum kapıları açıldığında ve gözlerini seviyorum her kapanıp açıldığında; her bana baktığında içimde yakaladığın coşkumu seviyorum. Her bana baktığında seni sevdiğimi hatırlamanı seviyorum. Yinede korkmuyorum seni sevmekten… Her kibrit çaktığımda, alevin içinde seni görmeyi seviyorum. Her sigara yaktığımda dumanın şeklinde seni görmeyi seviyorum. Her bana baktığında o kadar çok seviyorum ki seni sevmeyi, içinde yalnızca sen olduğun için hayatımda kendimi bile seviyorum. Kalbimi seviyorum seni seviyor diye. Gözlerimi seviyorum seni görüyor diye. Ruhumu seviyorum senin ruhuna bu kadar yakın diye. Varlığımı seviyorum sırf sana borçlu olduğu için. Gülümsememi seviyorum seni düşününce, ayakta kalışımı seviyorum sebebi sen olunca. Yinede korkmuyorum seni sevmekten.. Yinede korkmuyorum seni sevmekten.. ben sana olan sevgimi yazan kalemimi seviyorum. Senin adını yazdığım kağıdı seviyorum. Sana olan sevgime benzettiğim her sevgiyi seviyorum. Bana seni hatırlatan her şeyi sana giden yolları seviyorum. O kadar çok seviyorum ki seni, seni kaybetme korkusunu bile içinde yalnızca sen olduğun için sana karşı duyduğum bir duygu olduğu için korkumun sebebinde sen olduğun için seviyorum seni.. Yinede korkmuyorum seni sevmekten… Yinede korkmuyorum seni sevmekten........

İçimden haykırmak geliyor dünyaya, sadece SENİ SEVİYORUM diye… sadece SENİ SEVİYORUM diye…….
Ara
Hayat_Bu
Sen Arkadaş;

Dağ gibi olmalı yüreğin. Seninle yeşermeli çöller. Bitmemeli kavgan ve bir de sevdan. Devrimci tavrınla, tavizsiz kavganla anlatmalısın kim olduğunu. Seni duymayı, görmeyi, tanımayı öğretmelisin herkese. Aşkınla koparıp zincirleri, kurşun bakışlarınla vurmalısın geceyi. Bedir’in ışıltısını andırmalı gözlerin. Aydınlık olmalı gözün, gönlün, yüreğin. Ve Ammarca olmalı direnişin.

Sen Arkadaş;

İyi bilmelisin durduğun yeri, duruşunu. Neyin yanında, neyin karşısında olduğunu. Ve artık aşkı, kavgayı yaşamak için dağlara gitmemelisin. Sen aşkı ve kavgayı tam orta yerde bilmelisin. Sen ki; insanlar bir zulme uğradığı zaman karşı durmalısın. Haksızlık önünde eğilmeyip, hakkınla beraber şerefini ve haysiyetini de kaybetmemelisin.

Sen Arkadaş;

Bakışlarında kartal yatan. Öfken sevdandandır biliyorum. Öfken kavga kaçkınlarına, dava kaçkınlarınadır. Azdık diye üzülmüştün meydanlarda. Ama unutma ki, bazen ateşi alevlendirmek için küçük bir odun parçası yeterlidir. Ya da koca bir gemiyi batırmak için ufacık bir delik. Ve her zaman büyük sonuçlar için küçük başlangıçlara ihtiyaç vardır. Üzülmemelisin bu yüzden. Evet gidenler oldu. Aramızdan kayıp, sıyrılıp gidenler, bitenler... Bizi değil kendini terk edenler. Ama az azıkla çoğalarak gelenler de oldu. Bir daneyi bin başağa çevirenler. Gemiyi batıranlar, ateşi alevlendirenler.

Unutmamalısın arkadaş;

Denenerek, düşerek, kalkarak ama ALLAH’ın ipine sımsıkı sarılarak büyüteceğiz yarınlarımızı. Ve dua ile gütmeliyiz, gütmelisin davamızı.

“Ya Rab, Rahmetinle dinlendir kavrulan yüreklerimizi”.

“Ya Rab, bizi imtihanına karşı gücünü kaybedenlerden, cesaretini yitirenlerden eyleme”.

Ve sen,

Dua ve ümit yüklü bulutlar takmalısın çocukların uçurtmalarına ve öylece salıvermelisin mavinin derinliklerine. Umutları devşirmelisin. Ve yollarımızı aydınlatmalısın gözlerinde ki inanç feneriyle.

Ve sen Arkadaş,

Var mısın, var mısın?

Sıcak çeperinden kavrayıp güneşi getirip koyalım sevdamızın başucuna. Meşale tutalım ve Yusuf’u koyalım yüreklerde ki zindanlara. Ve yarınlar getirelim yüzünde ayet taşıyan, sapanının ucunda taş tutan, Ebabil kanatlı, İntifada kokulu çocuklara.

Ve sen Arkadaş,

Hazır mısın şafağa.

Unutma kurşun işlemez umutlara.

Kurşun kar etmez yarınlara ve birde sevdaya.
Ara
Hayat_Bu
..ve gidişinden arda kalan gözyaşları..

Kalemim "Artık yaz'ma o'na" diye haykırıyo adeta.... Tam artık sana yazmıyacağım diyorum.. Aklımda tasarlıyorum yazacaklarımı. Tam yazmaya başlıyorumki, gene 'sen' dökülüyosun kalemime.. Kalemimden kağıdıma.. Ve Ardından arta kalan gözyaşlarım...

Saçmaalıyorum gene işte.. Yazacak birşeyim kalmadı sana dair.. Tükettin tüm cümleleri..
Ben gözyaşlarımla yazdım seni.. Sakladım yüreğimi.. Dökülüpte, yarmasın diye sevgimi ..

..ve bitişler.. gidiş ve bitişler .. her gidenin ardından ağlamaalar, hüzünler .. sebepsiz yere haykırışlar .. ve biten umutlar..

Ağlamam sana değil, sessizliğime..
Her gidişinden arta kalan sessizliğime .. Suskunum sebepsiz yere..
Sonsuzluğuma son notum bu belkide ..

Sen benim Birinci TekiL Şahsı'm oldun hep.. Ben=Sen. ne farkeder.. Ha Ben, ha Sen. Ha Sen, ha Ben. Ama senin için Ben, asla Sen olamadım..
Yandığımı hissediyorum.. Yokluğun yakıcı..
Ben ağlarken yokluğunda, sen yüreğime damlalar düşürmeye devam ediyorsun..

Düşürdün kalbimi elinden. Yüreğim yokluğunda yerlerde pusu kurmuş seni özlüyor... Seni arıyor köşe bucak.. Harf harf, kelime kelime yokluğunun adını koymaya çalışıyor...

Tüm tümcelerimde soru işareti bıraktı yalnızlığın ..

..ve bitişler.. gidiş ve bitişler .. her gidenin ardından ağlamaalar, hüzünler .. sebepsiz yere haykırışlar .. ve biten umutlar..

Kayıp giden mutluluğumda 'sen' vardın sadece.. Senin için ise sadece gözyaşlarım...

Kağıdım ıslak, yüreğim buruk.. Çıktığım bu yolda seni arıyorum.. Nerden başladıysam, ordan bitirmeye kararlıy'dım'
Geriye; gidişinden arta kalan yaşlar...

Aslında sen hiç yoktun
Sevgim çizdi yüzünün güzelliğini
Tutkularım şekillendirdi bedenini
Özlemlerimdi mütevazi yapan seni
Önce var et,sonra ona tutkun
Zavallı yüreğimi derde soktun
Ama aslında sen hiç yoktun .......

Ben zaten yoktum sende.. Tanımadın ! Bilmedin ! Sevmedin ! Ve en önemlisi beni hiç Hissetmedin !

Kaybolup giderken yalnızlığında, sen beni hiç tanımadın.. Oysaki bütün çabalarım 'sen'din. . ANLAMADIN! !

Çünkü ben; Üçüncü TekiL ŞahıS'ım Yüreğinde

alıntı
Ara
Hayat_Bu
ÖZLÜYORUM SENİ
Özlüyorum seni. Gücüm yetmiyor unutmaya
Özlüyorum elini tutmayı sesini duymayı
Boynuna sarılıp omuzun da ağlamayı
Nedensiz sevinçleri
Hasret dolu sevgi dolu sımsıcak düşlerimi
Özlüyorum
Gücüm yetmiyor unutmaya
Seni aramazsam unuturum sanmıştım
Girmez sanmıştım hayalin beynime
Geceleri düşlerimde
Gündüz baktığım her yerde seni
Özlüyorum..
Renkler gitmenle soldu
Kırmızı kırmızılığını unuttu
Mavi maviliğinin farkında değil
Beyaz yanlız sen giydiğinde güzelliğini haykırıyormuş
Özlüyorum
Bu özlem bu bekleyiş hiç bitmeyecek
Ruhumda sana açan eflatun renkli çiçekler solmayacak
Olmasan da sensiz sensizliği yaşatacağım
Sensiz seninle olmayı başaracağım
Sonun yaklaştığını hissettiğim gün
Beyaz,bembeyaz mendilimi sallayarak
Sensiz yaşamın kahrediciliğine veda ederek
Seninle sonsuzluğa kavuşacağım.
Ara
deli-kı@z
BİRKAÇINI OKUYABILDIM TŞKLER....ARKADAŞIM GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUŞSmile
Ara
ceylan gözlü1
Allahım seni sahibine bağışlasın...Yüreğine sağlık
Ara
Hayat_Bu
[quote=ceylan gözlü]Allahım seni sahibine bağışlasın...Yüreğine sağlık[/quote

Bu güzel dileklerin için teşekkür ederim kardeşim Smile

Umarım öyle olur.Beni sahibine bağışlayacak elbet????ama benim beklediğimmi yoksa??? işde orda soru işareti Sad
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 10:11 PM