:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Türk-Kürt-Çerkez olmadan evvel ( İnsandık biz )
blue_belial

İsmim Faruk. İstanbulda doğup büyüdüm ama Asl'ım Malatyadır
Ve dünyadaki hiç bir yüze bunu söyleyipte utandığım olmadı/olmayacak...

Doğudaki PKK illetinden, herkesten fazla nefret ediyorum inanın. çünki dikkat ederseniz orada Şehîd olan Mehmetciklerimizin cogu Kürt asıllı...
Yani düşünebiliyomusunuz? Aynı Irk tan iki toplum, biri iyi biri kötü ama neticede birbirlerine düşmanlar. bu çok rahatsız edici ve Yürek dağlayıcı bir şey.

Sadede gelirsek. yıllardır Güzel Ülkemdeki çoğu kesim Doğululara gözlerini kısıp aşağılayarak baktı/bakıyor.
bu bakış kimi Doğulu kardeşlerimde Aslını saklamasına, Kimi beyinsizlerinde İsyânına sebep olup onların Teröre körü körüne bağlanmasına sebep oldu (Onlara yanında olduklarını söyleyen tek kişi Pkk olduğu için)

Çok şükür Akıl fikir sahibiyim. ne bir kadının kocasını öldürüp dul kalmasını isterim. ne de bir çocuğun yetim.

Amma! Eğer ki şu an dan itibâren Kökenimle ilgili Eleştiriyi aşıp Hakarete varan tek bir kelime, tek bir bakış yahut tek bir hareket sezersem.
Allaha yemin olsun ki artık öyle gülümseyipte karşımdaki beyinsizle bi tartışma yaşamamak, kalbini kırmamak için, öylece alttan alıpta sessiz kalmam.

Bu sıralar zaten bu konuda çok hassasım. inş o kendini ne ..ktan saydıklarını bilmediğim kişiler karşıma çıkıpta beni Doğudaki bi kaç Kahpenin Evladıyla aynı kefeye koyup sorgulamaz!
Ola ki öyle bir şeyde olursa. Rabb'bim Onuda, ßenide korusun... Kimin kime gücü yeterse artık.

Bi bardak, bi bardak su alır. bir damla daha koyayım dersen taşar.
Allah aşkına ya. kımseden af yada merhamet dılendıgımız yok cok sukur!
ama Allah askına ( Irk'çılık yapıp bu Ulkeyı farkında olarak/olmayarak bölmeye çalısanlar ) bıraz kafanızı kullanında akıllanın. o aptal kafalarınızı calıstırın azıcık...
Ara
fElAkEt
hmm gzlmiş bncede ırkçılık çok saçma bişey insanlar arasında ayrım yapmamak gerekir..
Ara
riukeen
aynen başlığa hitaben insan hayvan bitki olmadan evvel ( baya mutluyduk biz Big Grin )

nerden biliyon diye sormayın öyle olması lazım çünki hatırlamıyoz Big Grin
Ara
history
Bir fikir jimnastiği yapalım, kimi 26, kimi ise ülkemizde36 etnik gurubun var olduğunu söylüyor veya yazıyor.Devlet ,millet olma sürecinde,bu etnik gurplar arasında evlenmeler nedeniyle bir sürü vatandaşımız oldu,örneğin;Türk,Kürt...Gürcü Türk..Laz Çerkes...vb örnekleri çoğaltabiliriz, bunlara ne isim vereceğiz? Dolaysıyla ne açılımı yapacağız, millet kendi arasında zaten en güzelini yapmış...Terör örgütünü yok edicez diye huzuru yok ediyoruz.Çok şeyler yazabilirim ama ...özetle düşüncem bu,güncel konu duyarlılığın için teşekkürler arkadaşım....
Ara
Aşksı@z
history Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Bir fikir jimnastiği yapalım, kimi 26, kimi ise ülkemizde36 etnik gurubun var olduğunu söylüyor veya yazıyor.Devlet ,millet olma sürecinde,bu etnik gurplar arasında evlenmeler nedeniyle bir sürü vatandaşımız oldu,örneğin;Türk,Kürt...Gürcü Türk..Laz Çerkes...vb örnekleri çoğaltabiliriz, bunlara ne isim vereceğiz? Dolaysıyla ne açılımı yapacağız, millet kendi arasında zaten en güzelini yapmış...Terör örgütünü yok edicez diye huzuru yok ediyoruz.Çok şeyler yazabilirim ama ...özetle düşüncem bu,güncel konu duyarlılığın için teşekkürler arkadaşım....

history kardeşimle aynı fikirdeyim. ülkemiz kozmapolitik bir ülke ve herkesim bir birleriyle her türlü alış veriş yapmış,kız alıp verme gibi bağlarımız zaten pekişmiş ayrımın olması mümkünmü. konuyu açan kardeşiminde dediği gibi bazı beyinsizler kendi çıkarları için insanları bir birine düşürüp buradan kendilerine rand sağlamaktır bunların başka bir amacı yok .
güzel paylaşımın için teşekkür ederim kardeşim.
Ara
lehua768
Bir fikir jimnastiği yapalım, kimi 26, kimi ise ülkemizde36 etnik gurubun var olduğunu söylüyor veya yazıyor.Devlet ,millet olma sürecinde,bu etnik gurplar arasında evlenmeler nedeniyle bir sürü vatandaşımız oldu,örneğin;Türk,Kürt...Gürcü Türk..Laz Çerkes...vb örnekleri çoğaltabiliriz, bunlara ne isim vereceğiz? Dolaysıyla ne açılımı yapacağız, millet kendi arasında zaten en güzelini yapmış...Terör örgütünü yok edicez diye huzuru yok ediyoruz.Çok şeyler yazabilirim ama ...özetle düşüncem bu,güncel konu duyarlılığın için teşekkürler arkadaşım....Doğudaki PKK illetinden, herkesten fazla nefret ediyorum inanın. çünki dikkat ederseniz orada Şehîd olan Mehmetciklerimizin cogu Kürt asıllı...
Yani düşünebiliyomusunuz? Aynı Irk tan iki toplum, biri iyi biri kötü ama neticede birbirlerine düşmanlar. bu çok rahatsız edici ve Yürek dağlayıcı bir şey.Sadede gelirsek. yıllardır Güzel Ülkemdeki çoğu kesim Doğululara gözlerini kısıp aşağılayarak baktı/bakıyor.
bu bakış kimi Doğulu kardeşlerimde Aslını saklamasına, Kimi beyinsizlerinde İsyânına sebep olup onların Teröre körü körüne bağlanmasına sebep oldu (Onlara yanında olduklarını söyleyen tek kişi Pkk olduğu için)
Ara
brontozor
İslamiyet zaten ırkçılığı reddeder.Aklı başında hiç bir müslüman kimseyi kafatasına göre değerlendirmez.Örneğin İslamın ilk müezzini Bilali Habeşi hazretleri Habeş asıllıydı (Bu günkü Etiyopya)Ama bu onun değerini asla düşürmez.
Haçlılarla sekiz defasavaşan Selahaddin Eyyubi Aslında Kürttür.(gerçi bize Türk di
ye yuttururlar) Bu Onun değerini düşürürmü?Asla!!
Evliyanın büyüklerinden Macidi Kürdi Hazretleri Kürttür Adıüstünde..Şimdi buna kim Bu zatın veliliği geçersizdir diyebilir? Hiç kimse
Ara
Fountain
tüm yazılanları okudum ve bi çoğuna katılyorum keşke herkez böyle düşünse ve ayrımcılık ırkçılık olmasa türkiye çok daha başka olurdu malesef hayatın kaçınılmaz gerçekleri bunlar.ne mutlu ırkını utanmadan korkmadan çekinmeden saklamayan insanlara.ama şuda var güney doğuya yapılan ayrımcılıklara bizzat kendim şait oldum keşke olmasaydımSad
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  TÜrk Olmanın 76 Belirtisi!!! the_kudretoglu 0 564 11-27-2008, Saat: 10:05 PM
Son Yorum: the_kudretoglu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-19-2024, 11:14 AM