:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Köpeğiniz için Pratik BilgiLer !
kanatsı@z_meleq

DERI

· Köpeginizi insan sampuanlariyla yikamayiniz.
· Köpeginizi en sik ayda bir kez yikayiniz.
· Kedinizi çok kirlendigi zaman yikayiniz.
· Köpek ve kedinizin dis parazit mücadelesini düzenli olarak veterinerinize yaptiriniz.
· Beslenme konusunda veterinerinize danisiniz.
· Düzenli olarak kedi ve köpeginizi tarayiniz.
· Kedi ve köpeginizi deri problemi olan diger hayvanlardan uzak tutunuz.
· Hayvaninizin derisi ve tüyündeki degisiklikler konusunda veterinerinize danisiniz.
· Hayvaninizin direkt günes isigindan faydalanmasini saglayiniz.

TIRNAK

· Köpeginizi düzenli olarak yürüyüse çikariniz.Tirnaklarinin dogal olarak asinmasi onun için en iyisidir.
· Kedinizin tirnaklarini "törpülemesi"için sert bir zemin saglayiniz, bunu kendiniz hazirlayabilir veya hazir olarak alabilirsiniz.
· Köpeginizi senede en az iki kez parmak aralari dahil tras ettiriniz (uzun tüylü irklar için).
· Her yürüyüstten sonra köpeginizin parmak aralarini ve tirnaklarini kontrol edip temizligini yapiniz.
Bunu yaparken kesinlikle yapay temizlik malzemeleri kullanmayiniz.

KULAK

· Köpeginizin kulaklarinin içine kesinlikle su kaçirmamaya özen gösteriniz.
· Aracinizda giderken köpeginizin açik camdan disari bakmasini engelleyiniz.
· Herhangi bir kulak probleminde veterinerinerinize danismadan müdahalede bulunmayiniz.
· Uzun tüylü irklar için kulak tüylerini kisa kestirmeye özen gösteriniz.
· Cocker gibi uzun ve sarkik kulakli irklar için kesinlikle özel su kaplari edininiz ve kulaginin islanmasini engelleyiniz.
· Köpeginizin beslenmesinde veterinerininize danisiniz.
· Özellikle otluk alanda gezindikten sonra kulagini kontrol ediniz.("pisipisi otlari" vs.)
· Kulak problemi olan hayvanlardan kedi ve köpeginizi uzak tutunuz.
· En çok 6 ayda bir kedi ve köpeginizin kulaklarini veterinerinize kontrol ettriniz.

GÖZ

· Köpeginizin trasinda (uzun tüylü irklar için) göz etrafini iyice açtiiniz.
· Aracinizda giderken köpeginizin açik camdan disari bakmasini engelleyiniz.
· Göz problemleri için veterinerinize danismadan müdahalede bulunmayiniz
.

DİŞ

· En çok alti ayda bir düzenli olarak veterinerinize dis kontrolü için gidiniz.
· Kesinlikle uygun olan kuru mamayi kullanmaya özen gösteriniz. · Köpeklerinize sekerli, yumusak, bakteri üremesine uygun, yiyecek vermeyiniz.
· Agiz kokusu olan köpek ve kedinizi hekiminize götürünüz
.
Ara
Qetesh
Ne bu Allah aşkına yaa. İnsan kendisine bu kadar vakit ayırabiliyormu acaba. Çok köpek bakmak istiyosan bağla bahçeye, ver önüne yemeğini, suyunu o kendi kendine bakar zaten. İnsanoğlu çok garipleşiyor. Eskiden insanlar birbirlerine yardım ederlerdi. Şimdi kediye veya köpeğe verdiği değerin yarısını bile insanlara vermiyor. Kendine gel insanoğlu. Ölümlü dünya. Bugünün yarını var.
Ara
sunurk
Qetesh Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Ne bu Allah aşkına yaa. İnsan kendisine bu kadar vakit ayırabiliyormu acaba. Çok köpek bakmak istiyosan bağla bahçeye, ver önüne yemeğini, suyunu o kendi kendine bakar zaten. İnsanoğlu çok garipleşiyor. Eskiden insanlar birbirlerine yardım ederlerdi. Şimdi kediye veya köpeğe verdiği değerin yarısını bile insanlara vermiyor. Kendine gel insanoğlu. Ölümlü dünya. Bugünün yarını var.

katılıyorum bizler kendimize bu kdr bakmıyoruz
Ara
kanatsı@z_meleq
O senn bakımsızlığın bi kere bu buda benim sorunum değil 2.side ölümlü dünya demişsin Peygamber (s.a.v) efendimizin dedesinin dedesi insanlaraa yardım ettiği kadr hayvanlara da yardım edermiş , hayvanları sevmeyen insanlarıda sevmezmiş belki çok ince bir konuydu ama bu siteye böyle bir bölüm açıldıysa benimde bunu paylaşmaya hakkım var...!!Şuan günümüz de insanlar kendine bakamıyor dğru ama böyle bir tepki vermeye gerek yoktu illaha polemik istiyorsanız burda bulamazsınız.. ben bunu köpeği olanlar için paylaştım !!!

Eğer zaten siteye yanlış bir konu koysaydım bu bana admin tarafından iletirlirdi ... Teşekkürler
Ara
kanatsı@z_meleq
O senn bakımsızlığın bi kere bu buda benim sorunum değil 2.side ölümlü dünya demişsin Peygamber (s.a.v) efendimizin dedesinin dedesi insanlaraa yardım ettiği kadr hayvanlara da yardım edermiş , hayvanları sevmeyen insanlarıda sevmezmiş belki çok ince bir konuydu ama bu siteye böyle bir bölüm açıldıysa benimde bunu paylaşmaya hakkım var...!!Şuan günümüz de insanlar kendine bakamıyor dğru ama böyle bir tepki vermeye gerek yoktu illaha polemik istiyorsanız burda bulamazsınız.. ben bunu köpeği olanlar için paylaştım !!!

Eğer zaten siteye yanlış bir konu koysaydım bu bana admin tarafından iletirlirdi ... Teşekkürler
Ara
Qetesh
kanatsız_meleq Adlı Kullanıcıdan Alıntı:O senn bakımsızlığın bi kere bu buda benim sorunum değil 2.side ölümlü dünya demişsin Peygamber (s.a.v) efendimizin dedesinin dedesi insanlaraa yardım ettiği kadr hayvanlara da yardım edermiş , hayvanları sevmeyen insanlarıda sevmezmiş belki çok ince bir konuydu ama bu siteye böyle bir bölüm açıldıysa benimde bunu paylaşmaya hakkım var...!!Şuan günümüz de insanlar kendine bakamıyor dğru ama böyle bir tepki vermeye gerek yoktu illaha polemik istiyorsanız burda bulamazsınız.. ben bunu köpeği olanlar için paylaştım !!!

Hani benim yorum yapma hakkım nerede o zaman. Sen bunu buraya süs içinmi koydun? Ayrıca yaptığım yorumunda sonuna kadar arkasındayım. Ben hiç bir hayvana eziyet edelim felan demedim. Benimde köpeğim var. Hayvan benim eve geldiğimi görmesin.. Karnı kesinlikle aç kalmaz, önünden suyu eksik olmaz. Gerektiğinde bağlarım, gerektiğinde serbest bırakırım. Aşılarıda tamdır. Ama özellikle gidip köpek maması almam ona veya tırnaklarını kesmekle uğraşmamBig Grin
Komik bi durum bence. Ben konuyu açanada bişey söylememişim. Bunu yapanlaraydı benim lafım sadece. Neyse kim nasıl istiyorsa öyle yapsın. Zaten insanlar eski insanlar değil. Duygusuzda eski duygusuz değil...

Saygılar...
Ara
CaNaT
Smile Smile Smile höyt
Ara
Qetesh
Ah be Ercan abi anlat şunlara bişeyler. Çocuk kalmış hepsi Tongue ..
Ara
CaNaT
Ak akçe karagün içindir diyorum başka da bişi demiyorum Smile Smile

Konuya gelince herkesin bakışı tabiki farklıdır konulara hem böle köpeklere felan saatlerce bakım yapmak felan bize göre işler değil yani en azından bana göre değil Smile Smile
Tabi uğraşanlar yokmu var onlarında kendi bileceği iş zaten ne diyebiliriz ki Smile
Uzun lafın kısası atışmaya itişmeye kakışmaya gerek bile yok bir köpek yüzünden Big Grin Smile Smile
Ara
kanatsı@z_meleq
Ben de zaten böyle işlerle uraşanlara koydum Ercan abicim ki böyle bir problem çıkcanı billssem koymazdım Big Grin bilgi paylaşımı olması açısından koymuştum tamam sizin işinize yaramya bilir ama belki başka birinin işine yarıcak (: Big Gringinede yorumlar için teşekkürler
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Pampa Kedisi Hakkında Bilgiler Hasretiim 0 829 05-03-2011, Saat: 04:23 PM
Son Yorum: Hasretiim
  Evde Balıklar Için Pul Yem Yapımı Hasretiim 0 487 11-01-2010, Saat: 07:56 PM
  Neden Çikolata Köpekler İçin Zehirli? Hasretiim 0 429 11-01-2010, Saat: 07:53 PM
  Stomatitis-Glossitis-Gingivitis [Köpekler İçin] Hasretiim 0 447 11-01-2010, Saat: 07:36 PM
  Bu kareler için 6 Ay Kıyıda BeKLedi... CaNaT 0 416 11-17-2009, Saat: 10:54 PM
Son Yorum: CaNaT

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-09-2024, 12:58 AM