:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ben Deliyim...
Yorgun Yürek
[SIZE=4][b]26577059.jpg[/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] Yorgun ve yalnızım. Kaldırımlara misafirim... [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Gecenin gözleri üzerimde. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Denizin ortasında küçük bir adayım, yüzme bilmem… [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Yüreğimi bir yere bırakmışım, bıraktığım yerden çok uzaklardayım. Kapıları kapatmışım üstüme, sürgüleri beynime çekmişim. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Ey! Sabreden derviş bana da sabretmeyi öğretsene. [/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] deli3.jpg[/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] ama çok şey bilirim. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Renkler ve zevkler hiçbir şey ifade etmez bana... [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Sonların başladığı yerden, başlangıçların son bulduğu yere gidiyorum. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Kara bir tren gibiyim yani, bir istasyondan bir istasyona, hep aynı raylar üzerinde.[/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] 63059737.jpg[/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] Yağmurun yağması benim için romantik değildir, [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] ben kurşun yağmurlarını bilirim. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Benim güneşim batmaz, dünyam dönmez, ayım hep mehtap halindedir, rüzgârlarım doğudan eser... [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Kadehime doldurduğum hüzünle sarhoş olurum, [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Mezem ise bir dilim umut.[/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Ezbere bilirim yaşamayı, yaşarken savaşmayı.[/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] deli5.jpg[/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] Ben buralara ait değilim. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Dağları sırt sırta vermiş bir ülkem, surlarla çevrili bir şehrim. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] 12 den sonra volta attığım caddelerim, kızıl sakallı bir dayım bir de kara gözlü yarim var benim. [/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] 99087720.jpg[/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] Söyleyemediğim düşüncelerim var. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Her akşam ayrı bir meydanda, Atatürk heykelinin karşısında, olmayan aklımı dar ağacına asar, ipini çekerim.[/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Ölüm, ölüm kurşun olup yağar üzerime.[/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Binlerce kez öldürülmüş ama ölmemişim. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Ben sıratın canbazı, doğal bir felaket, sosyal bir belayım.[/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] deli4.jpg[/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] Benim mevsimim değişmez, sadece bahardır. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] kuşlardan sadece güvercini bilirim, yüreğim kanatlarıyla beraber çarpar. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] İnsanlardan yalnız çocukları severim, onları da büyüyünceye kadar.[/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] 17816551.jpg[/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] Bağıra bağıra şarkılar söylerim, sessiz sessiz şiirler yazarım. Bilmediğim yerlerin, tanımadığım kişilerin resimlerini çizerim. [/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] deli6.jpg[/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] Kendimle sohbet eder, kendi kendime gülerim. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Telefon kulübeleriyle kavga ederim. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Asfaltın siyahında kaybolur, düşüncelere dalarım. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Çıkmaz sokaklarda kendimi arar, bir de üstüne güzel hayaller kurarım. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Sonra, sonra hayallerimle beraber suya düşerim. [/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] 24631372.jpg[/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] Çayım sekiz şekerlidir, cigara üstüne cigara yakarım.[/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Dumanı iner efkarımın şehrin üstüne. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Parayı sevmem ama para için çalışırım. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Dört yaşında aşık olduğumu, sonra babamın hiç başımı omuzuna dayamadığını hatırlar, hayal de olsa omuzlarında uykuya dalar, Rüyalar görürüm, uyandığımda hiçbirini hatırlamadığım halde... [/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] deli2s.jpg[/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] Güzel bir yaşam benim için anlam taşımaz, kimseye düşman değilim, kimseye de dost olmadım. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Ben kendime bile yabancıyım... [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Duygularım hep sansüre uğramış, bir fahişenin hayatı gibi yalancıdır gözyaşlarım... [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Ufacık bir bakış boğazımı düğümler. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Kimi özlediğimi bilmeden, hasretin en yoğun halini yaşarım. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Ah! İçimden dağıtmak gelir, dağıtamam ya, kendimi dağıtırım. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Gözlerimin kahverengisi gitgide koyulaşıyor, insanlarınki kankırmızılaşır. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Bakamam kimsenin yüzüne, sevgiye muhtaç bir yavruya döner yüreğim... Kalbim titrer, haykırırım ama duyuramam sesimi... [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Yine de sardığım tütünde, yaktığım cigarada bulurum mutluluğu... [/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] 82559869.jpg[/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] ağlamamaya yemin etmiş gözlerim... [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Sonu dramla biten bir hatıra, üç bölümlük bir komedi dizisiyim. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Çoğu zaman çorbama kinimi doğrar, öfkemi kaşıklarım. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Zehir kokan bir gül biter dudaklarımın arasında, [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Kimisi tükürür, kimisi öper.[/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Tükürene mezar, öpene lalezar olurum.[/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] deli1.jpg[/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] Zülfün hergece ihanetler rıhtımında.[/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Ciğerimin üstünde sevdasını kurşuna dizer.[/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Ve ufacık bir bakış boğazımı düğümler.[/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] Ben deliyim...[/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Bulmacaya benzerim. Kimi zaman soldan sağa bir nota.[/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Kimi zaman yukarıdan aşağıya Eski Mısır'da bir Tanrıyım.[/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] Ben deliyim, [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] geceyi ikiye böler, sonra hayatın adını yalan koyarım...[/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] ben yüreklerde ünlem, kafalarda soru işaretiyim. [/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] bağrı taşlarla dolu bir Toprak parçasıyım. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Bir uçtan bir uca kurumuşum. [/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] Karınca yuvaları ve Ayak izleriyle süslüdür tenim... [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Kar yağar üşürüm, güneş olur kavrulurum. [/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] 45590625.jpg[/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] Mutluluğu uzaktan seyrederken cebimde küçük umutlar biriktirir, gözlerimi kapının eşiğine dikerim. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] İşte o zaman hayat acı kahve tadı verir, hep içime atarım ama, kendimi içine atacak bir yer bulamam. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Anlamayana az gelirim, anlayana çok... [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Ne yarınlar birşey bekler benden, ne de ben yarınlardan... [/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] 58894529.jpg[/SIZE][/b]

[SIZE=4][b] Ağlamamaya yemin etmiş gözlerim... [/SIZE][/b]
Ara
bidely
Cok güzeldi Yorgun Yürek...

Yüreğine sağlık...
Ara
TutkuM
O kadar güzel yazılmış ki aynı ben Tongue
Ben deliyim Bi'tanem..
Çok güzel ...Teşekkürler...
Ara
ÇiLeK
93541709nq6.jpg
w640.png

[color=red]
Bütün kelimelerin sustuğu bir anda adının ilk hecesi girdi odamdan içeriye.Suskularvirgs.gifokşarcasına sinmişti is kokan duvarlarıma.Ilık bir nisan esintisi pencereme kondu şimdi.Bu zillet gecede satırlarıma işlenmek için;dağınık bir ömür ve bedbin bir sevda bekliyor kalemimin ucunda..

[color=red]
Yar'i beklemeye gücü yoksa insanınvirgs.gifen çok yağmuru bekliyor.Oysa ben ne zaman sevdalansam bu kentte;bulutlar hep transit geçiyor.Bulutlar geçip giderkenvirgs.gifilk görünen yıldızdan düşer mi bir damla yağmur ya da geçmişimde saklı sağanaklar ilişir mi bekleyişlerime?

[color=red]
Kentim;yine acıtan bir iklimdevirgs.gifacınılası imgelerlevirgs.gifyüreğimin iniltilerine uçurumlar döşüyor..Annevirgs.gifçocuk ve ölüm..Satırlarımın değişmeyen motifleri.İçindeki zehri boşaltmak için bir anne.Bir çocukvirgs.gifacıyı tatmamış yanı sevdanın.Ve ölümvirgs.gifgömmek için acıyı..
Sustum;sevgilinin hayali dumanlar gibi dağılıyor gözlerimin önünde.Konuştum;sesimi duyabilecek bir sevda henüz doğmamıştı.Elimi uzattım;nafile!tutunabileceğim sevgili yoktu..
Gözlerimvirgs.gifdokunmayı bilmediği sevdanınvirgs.gifyanaklarla sevişen yaşlarının gece nöbetinde şimdi.Her nöbetin bitimi bütün uykuların başlangıcıdır ve her uyku uyanışla biter..Uyanmakvirgs.giftüm kainat tek bir ağızdan tek bir kulağavirgs.gifsevdanın olmayışını fısıldadığı halde uyanmak.Mutlak sonu bilsemde yine de uyuyacağım;ama anne n'olur beni uyandırma.N'olur bir kerecik uyandırmadan al ruhumu ölüm meleği..

40871584yu0.jpg
w437.png

[color=red]
Önce bir intihar sonra da bir ağıt yakan kiralamalıyım.Afedersiniz!sizde az kullanılmış bir intihar bulunur mu?Peki ya Kaknüs kuşu..Hani şu çalı çırpı toplayıpvirgs.gifortasında kanat çırpıpvirgs.gifoluşturduğu ateşin içinde kendi ağıtlarıyla kendi yaşamına son veren kuş..Bulunmaz değil mi?Olsun..Hem zaten ne zaman ölmek istesemvirgs.gifölümden ürken çocuk yanım;ama sen hiç sevdaya dokunmadınki der.Aldırma satırlarımı süsleyen intihar sevdasınavirgs.gifhenüz vaadedilmiş hicrete hazır değilim ölüm meleği..

Ve Hayat!!ne kadar zorlasamda yüreğimi senle barışık olmayavirgs.gifiçinde barındırdıklarınvirgs.gifbir mezarda ebedi inzivaya zorlar bedenimi.Biliyorum hep çelişmekteyim kendimle;ama Hayat! ne yapabilirimki;kime savdalansamvirgs.gifmarifetmiş gibi acı biriktirir ömrüme.İşte bundadır ömrümün ölüme hasreti..Senden istediğim bir yol değil sadece bir durak..Durakta bekleyen ölüm mü olmalı yoksa sevda mı?Ey Hayat!benimle oynama;durakta bekleyen sevda da olsavirgs.gifbilirsin bende bütün vuslatlar ölüme çıkar..

95168685ud4.jpg
w600.png

[color=red]
Yorgunum..En çokta Senden durgunum.Genç bir bedende gizlenmiş asırlık bir yalnızım.Hüzne bulanmış bir sevdanınvirgs.gifen kara sokağında duran bir deliyim..Vaveyla!!Evetvirgs.gifben bir deliyim;çığlığım sadece kendi içimi yakar..

Gece bitmeli..Bir yudum güneş..Sevgili!saçlarının karasıyla küstürme güneşi aydınlığıma.Karartılmışlığıma bir mum yak ya da çek saçlarını güneşimden.Aydınlığa tezat olsa da pesimistliğim yine de en çok karadan korkarım.Renkli bir hüzün istesede çocuk yanımvirgs.gifsevgilinin en güzel taşıdığı renktir kara..Ve Beyaz;acıyla kirletilmeye müsait bir kağıttır sadece..

47917211wn5.jpg
w450.png

[color=red]
Düşlerimvirgs.gifdüşüşlerim oldu bu gece.Sabahı müjdeleyen ilahi çağrı..Uyumalıyımvirgs.gifbelki ölüm meleği uykumda ruhuma konar.Bitmeliyim..Önce gözlerinde ölmeliyim sonra telif hakkı sanavirgs.giftelef hakkı herkese ait bu sayfaya gömülmeliyim..

Bütün kelimelerin bittiği bir anda adının son hecesi kanatlandı odamdan..Ölmeliyim sevgili...
Yorqunum ...
Ara
blue_belial
[SIZE=4][b]ağlamamaya yemin etmiş gözlerim... [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Sonu dramla biten bir hatıra, üç bölümlük bir komedi dizisiyim. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Çoğu zaman çorbama kinimi doğrar, öfkemi kaşıklarım. [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Zehir kokan bir gül biter dudaklarımın arasında, [/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Kimisi tükürür, kimisi öper.[/SIZE][/b]
[SIZE=4][b] Tükürene mezar, öpene lalezar olurum.

Vaavv...
[/SIZE]
[/b]
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YeLkenimde DeLi RüzgaR Her Yanım Tuz, DeLiyim ,,,DeLisiN ,,, Yorgun Yürek 4 985 11-07-2008, Saat: 06:56 PM
Son Yorum: Yorgun Yürek

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-10-2024, 08:13 PM