:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yusuf Hayaloğlu .. (Şiirlerin üstadına)
€BeRimSin
Ve şiirler artık sustu,
Öksüz kaldı!
Söylenecek dil arıyor.
Yürek kanıyor
Kulaklarım sesini arıyor.
Dön gel be yusufum ...

Sen olsaydın şimdi o gür sesiyle bağırarak ruhumuza işlerdi, yüreğinden çıktığı gibi direk kanımıza karışırdı cümlelerin. Gönüllerimiz miskin kalmazdı. Ama sende gittin be yusufum ...

İlk defa bir sanatçının arkasından böyle sözler yazıyorum, yazmakla da kalmıyorum yüreğimden geliyor inan lakin seni bir sanatçı olarak görmedim ben, öyle içten vurgulardın ki sözcükleri sanki o anı ben yaşıyor gibi gelirdi. Bu veda zoruma gitti be yusufum. Ben şiiri sende sevmiştim. Seni ilham alarak dökülürdü sözcüklerim. "Ah ulan" dedin şimdi de rızanın yanına mı gittin be yusufum ...

Biliyorum ordan bi yerden bu yazımı okuyorsun. Hissediyorum! Sevdiğim kız senin şiirini göndermişti bana Kıvırcık Ali ile söylemişsiniz. " Siz benim nerden geldiğimi nerden bileceksiniz" hatırladın değil mi ? En son da bu şiirini dinledim. Neden şiirsiz koydun ki bizi be yusufum ...

Artık kim söyleyecek senin gibi şiirleri, kim estirecek gür sesini yüreğimize, bir anımı oldun şimdi, herşey gerçekten bitti mi ? susma birşey söyle hayat bu mu be yusufum ...

Aslında sende gitmek istemezdin bu diyardan biliyorum. Sende yenik düştün azraile, sende hastalık kurbanı oldun be üstadım. Hadi kalk ta bu yazımı sen seslendir be yusufum ...

Bir şiirinde de " Yüreğim kanıyor " demiştin. Şimdi de biz sevenlerinin yüreği acıyor yusufum. Yüreği kanıyor yusufum, Yüreğimiz seninle yusufum.

Sen gittin Şiirler sessiz, bizler sensiz kaldık. Mekanın cennet olsun be yusufum ...

Seni unutmayacağız ...

€zBeRimSin
04 Mart 2009
..AntipatiK..
Abi cok güzel yazmışsın genelde etkilemez beni bu tür yazılar ama harbiden tüylerim diken diken oldu.

Allah Rahmet Eylesin..Topragı bol olsun..
Ara
RAP_qoliq
coqq gsll olmuss gercektn coq begendim
Ara
€BeRimSin
Okuyan gözlerinize sağlık, sağolasınız ...
sıla
yüreğine sağlık Hasancık ağlattın beni ama çok içten çok güzel olmuş teşekkürler..
Ara
€BeRimSin
Saolasın, Gözlerine sağlık ..

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 02:08 AM