:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kLasikLerden baz?Lar?..
..TuuCe..
kack.jpg

On y?ld?r ekip bi?ti?i sahipsiz topraklar? ele ge?irmenin yolunu bulan toprak a?as?n? ?ld?r?rse, topraklar?na el koyabilece?i umuduna kap?lan Habip, cinayeti i?ledikten sonra a?an?n t?m m?lk?n?n varislerine aktar?laca??n? ??renince, ?iftli?i yakarak ka?ar. Kanundan saklanabilmek i?in bir k?ye, yedi y?ld?r tek ba??na ?ocu?unu b?y?tmeye ?al??an bir kad?n?n yan?na s???n?r. ?ki yaln?z ve ?aresiz insan aras?nda b?y?k bir sevgi do?ar. Hacere duydu?u a?k Habipi yumu?at?r, duygular?n? inceltir; ?iddete ba?vurarak, ya?ma yaparak haks?zl??a kar?? ??k?lamayaca??n?; sava?man?n ba?ka yollar?n?n da oldu?unu anlamas?n? sa?lar.
Orhan Kemal son roman? olan Ka?akta, topraks?z k?yl?n?n ?aresizli?ini ve yaln?zl???n? anlat?rken bile, sevginin umudu ye?erten iyile?tirici g?c?n? ?ne ??kar?yor.

sesofke.jpg

Y?zy?l?n klasikleri aras?na girmi? bir roman. Ses ve ?fke. Faulkner?n, kendine ?zg? yo?un dili ve kurgusuyla, ya?ananlar?, d???n?lenleri, yay?lan ya da s?k??an duygular? t?m bir atmosfer i?inde vermekteki ustal???n? doyas?ya g?steren bir roman.
Ses ve ?fkede, ABDnin g?neyinde ya?ayan Compson ailesinin da??l??? farkl? bilin?lerle izleniyor. Zihinsel engelli o?ul Benjynin, su?luluk ve onur duygular?yla azap ?eken a?abeyi Quentinin, sert, mant?kl? ve kurnaz di?er erkek karde? Jason?n anlat?mlar?yla ailede ya?ananlar yava? yava? a???a ??k?yor. K?z karde? Candaceten Jason?n vasili?ini ald??? ye?eni Quentine, zenci hizmet?i Dilseyden torunu Lustera pek ?ok karakterin sahicili?i ve olaylar?n evrensel trajedisi, Faulkner?n diliyle bir cam k?r??? kadar keskin, bir ?fke an? kadar y?ksek sesli.

yuseh.jpg

M?hendislik harikas? say?lan bir buharl? gemi: Great Eastern.
Y?zlerce insan, farkl? d??lerin pe?inde, Amerikaya eri?mek ?zere bu devasa gemide yolculuk yapmaktad?r. Ancak bu Amerika yolculu?u, beklendi?i gibi sakin ve sorunsuz ge?meyecektir. Bu yolculuk; y?rek karartan kehanetleriyle felaket tellall??? yapan bir doktorun, ac?lar i?indeki y?re?ini avutmaya ?al??an bir askerin, ruhu k?t?l?k s?n?rlar?n? zorlayan bir kumarbaz?n ve esrarengiz bir kad?n?n kaderini ?a??rt?c? bir ?ekilde kesi?tirir. Onlar hen?z fark?nda olmasalar da bu bulu?ma hayatlar?n? de?i?tirecektir.
Jules Verne bu roman?nda, canl? anlat?m?yla okuyucuya adeta bir Amerika gezintisi yapt?r?rken, s?prizlerle dolu olaylar dizisi heyecan? dorukta tutuyor.

Ara
p£r!k!z!
kıız sende olmassan kitapları görcek olan yoq Smile tşkrlrr
Ara
..TuuCe..
saoL cnm_kitap dediğin zaman işte bn ordaym Smile
Ara
ayayaysen
?ok kullan?l?d ?ark?larda belki antipatiye neden olmu?tur bilemiyorum ama g?zel bir kitap klasiklerden
balzac vadideki zambak
okudum s?per tavsiye edilirSmile
Ara
..TuuCe..
ayayaysen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:?ok kullan?l?d ?ark?larda belki antipatiye neden olmu?tur bilemiyorum ama g?zel bir kitap klasiklerden
balzac vadideki zambak
okudum s?per tavsiye edilirSmile

evet bende okudum vadideki zambak kitab?n?..
birza tasvir cok ama yinede g?zeL.
tesekk?r ederim Confusedmiley20:
Ara
mahkum
ya klasikleri klasik yapan nedir?Confusedmiley20: ben hep onu merak ettimConfusedmiley11: bu konuda bi a??lama beklesem ay?p olur mu. ayr?ca hi? birini okumad?m ama okumak isterdim bu kitaplar? e-kitap adresi falan varm??:yikildim: :yikildim: verirsn sevinirim. ?imdi kitaplar pek moda de?il. g?rselli?ee gapt?rm???z kendimiz Confusedmiley20: Big Grin
Ara
..TuuCe..
edebi yönü daha cok agır basan..
bu demek değilki diğer kitapların böyle bi yönü yok_demek istediğim hani bazı akımlardan etkilenme filan vardır..sanırım farkı böyle bişey olsa gerek..
umarım yanlış bi acıklama yapmamısımdr Smile
yinede bunu öğrenince sana daha iyi bi açıklama yaparım Wink
Ara
mahkum
BUNU YETERSİZ BULUYOSAN BEKLERİM BEN :yikildim: KLASİK İÇİN ZAMANA MEYDAN OKUYAN DERLER BUNUNLA DA İLGİSİ VAR MI Kİ. YANİ ZAMANDAN KURTULMUŞ DAHA SOYUT ÇALIŞMALARDIR BELKİ BELKİ DE DĞİL :yikildim: BEN KENDİMCE DÜŞÜNDÜM İŞTE AÇIKLAMA İÇİN TEŞEKKÜRLER :yikildim:
Ara
..TuuCe..
ben tesekkür ederim Smile
Ara
ugur_adagume
Ben de seneye mezun,haz?r bir ??retmen olarak fikrimi a??klamak isterim.Bence klasik zamana yenilmeyen,hi? bir zaman de?erinden bir?ey yitirmeyendir.Her daim g?ncelli?ini koruyabilendir.?rne?in 1800'lerin yazarlar?ndan Dostoyovski ve/veya Tolstoy'u bug?n hala okuyorsak,bu onlar?n birer klasik oldu?unu g?sterir.Klasik kavram? ?ok tart???lan,g?receli bir kavram olsa da,zamana yenilmemesi a?a?? yukar? herkesin ?zerinde anla?t??? ortak noktad?r.Tekrar g?r??mek dile?iyle.Bol kitapl? g?nler...
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 01:19 PM