:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir ömür Ezan Kadar Kısa
Samsun55
Bir dede ile torununun konuşmalarına kulak veriyoruz:
Torunu, pamuk gibi bembeyaz sakallı, nur yüzlü dedesine merakla soruyor:
"Dedeciğim! Bir insanın ömrü ne kadar olur?" Dede tatlı bir gülücükle:
"Ezanla namaz arası kadar yavrucuğum." deyince torun:
"Nasıl yani, ömür bu kadar kısa mı?" der. Dede:
"Evet yavrum. ömür, namazsız ezanla, ezansız namaz arası kadardır." diye cevap verir. Torun yeniden sorar:
"Namazsız ezan ve ezansız namaz sözlerinden ne kastettiğini anlamadım dedeciğim. Bu ne demek açıklar mısın?"
Dede şefkatle ellerinden tuttuğu torununa:
"Bak yavrum, geçenlerde komşumuzun çocuğu doğdu. O çocuğun kulağına ezan okundu değil mi? işte o ezanın namazı kılındı mı?Kılınmadı. O ezan "Namazsız ezan"dı. insan öldüğü zaman kılınan cenaze namazının da ezanı yoktur. O da "Ezansız namaz"dır. Aslında o namazın ezanı insan doğunca okunmuştu kulağına.
"Bak ey insan! Doğdun, ama öleceksin, ömür çabuk biter, hayatını iyi değerlendir. Boşa vakit harcama!" ikazını yapıyordu o ezan. İşte yavrum öMüR, EZANLA NAMAZ ARASI KADARDIR. Sakın ziyan etme. Ömrünü hayırlı şeylerle dolu dolu geçir, bir nefes bile boşluk bırakma!"
Ara
kanatsı@z_meleq
çok güseldi teşekkürler
Ara
Samsun55
saoLasin Smile
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çok duygulandım ya.Bu kadar olur ancakk... Chatlak 3 656 04-29-2009, Saat: 11:41 PM
Son Yorum: Samsun55
  ne oldu rahatsız mı ettim ? [kısa ve anlamlı bi okuyun derim ] BiRiciGim 20 1,852 12-05-2008, Saat: 11:48 PM
Son Yorum: sha-ker_qirl
  Hiçbir Güç, Düş Gücü Kadar Güçlü Değildir fiziko38 0 459 04-12-2008, Saat: 05:31 PM
Son Yorum: fiziko38
  Dünyanın En Kısa Masalı GCLRNFNS 9 788 07-02-2007, Saat: 08:22 PM
Son Yorum: GCLRNFNS
  »¦« ...Kaybedeceğim Kadar Sevdim ... »¦« °¤(MiNik_P€Ri!i)¤° 3 526 04-08-2007, Saat: 08:13 AM
Son Yorum: °¤(MiNik_P€Ri!i)¤°

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-30-2024, 04:06 PM