:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
herkesi bekliyorum
gameover
yaşadığınız şehri güzelleştirmek için size yıllık süre verilseydi neler yapardınız ?
Ara
gameover
5 yıllık süre
Ara
sıla
belediye başkan adayı mısın yoksa Big Grin
Ara
CaNaT
Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin ehehhee
Ara
Soupisgoodfood
Yetkim olsa;

- Belediyelere ayrılan bütçeyi %50 düşürür ve tasarruftan sağladığım parayı ülkenin dış borcunu ödemekte kullanırım. Güzel kaldırımlarda gezmek elbette hakkımız. Ancak boynu bükük değil. Bizimkisi, içmeye ayran bulamayan ama kürkle gezen kişilerin yaşantısına benziyor..

- Laik bir ülke olmamıza rağmen, tek görevi halkı dinen aydınlatmak olan diyanet işlerine ayrılan bütçeyi (burası bir bakanlık değil, sadece bir kurumdur. Ancak bir çok bakanlığı bütçesiyle sollayan bir kurum.) %50 keser, tasarruf ettiğim parayı okulları iyileştirme, yeni okul ve hastane yapımında kullanırdım. (türkiye'de her 70 camii den sonra 1 hastane yaptırıldığını biliyor muydunuz?)

- Yolsuzluğu engellemek amacıyla denetleme görevinden sorumlu kurumları güçlendirir, dürüstlüğüyle nam salmış kişileri bu kurumların başına getirirdim.

- Polisleri parkta bahçede sohbet eden çifftleri rahatsız etmekle değil, okul bahçelerindeki torbacıları rahatsız etmesi için kullanır, her okula bay/bayan bir çift polisi bekçi yapardım.

- Belediyelerde park/bahçe yapımında her ay solan ve maliyeti yüksek çiçekler kullanmak yerine uzun ömürlü ağaçlar veya anıtlarla, heykellerle süsler, sanata destek olurdum. (lale devri..)

- Huzur evlerinde ve kadın sığınma evlerinde iyileştirme ve kapasite arttırımına giderdim. Evsizlere ev, işsizlere istihdam sağlamak temel görevim olurdu.

- Dtp' yi kapatır ve tüm üyelerini kenya' ya sürgüne yollardım. Belki o zaman bu devletin güzelliklerini anlayabilirlerdi.

- Devlete, kurumlarına, türke ve tsk ya hakareti yasaklar ve ağır yaptırımlar uygulardım. Fikir özgürlüğü, demokrasi diye diye geldiğimiz duruma bakın. Bir iç savaş eksik! Elimizde olsa bir kaşık suda birbirimizi boğacağız. Kim ne kadar kışkırtmış, kim ne kadar doldurmuş bizleri..

- Asgari ücreti en az 1000ytl olarak belirlerdim ki, haksız gelir dağılımını ve sınıf ayrılıklarını bir nebze olsun giderelim. Türkiye sömürülen bir ülke olmamalı. Türk insanıda elin angarya işlerini yapan 'ucuz işçi' olmamalı. Varsın yatırım yapmasınlar! Biz üretiriz, biz satarız..

- Alkollü veya alkolsüz nasıl olduğu mühim değil, her türlü eğlence merkezine tam destek! hayattan bezdik lan! eğlenmek şart. Çalış çalış nereye kadar? Bir kere geliyoruz dünyaya..

- Milli sporculara sağlam bir maaş ve getirdikleri madalyalar için belli oranlarda ikramiyeler..

- çiftçilere kullanılmayan arazileri düşük ücretle kiralar, tarıma ve üretime destek olurdum.

- Doktorların döner sermaye gelirlerine el koyardım. böyle bir saçmalık olamaz.. Bunlar yüzünden hataneler bakımsızlıktan geçilmiyor.. Cimri herifler boyadan badanadan bile gelecek 5tl nin hesabını yapıyorlar..

- İhale kanunlarını düzenler, her kurumun alım yapmasını yasaklardım. Kurumlar isteklerini ilgili bakanlıklara istekte bulunarak gidermeliler. Yolsuzluk diz boyu.. peh!

- Belediye başkanlığı için bir eğitim düzeyini mecburi kılardım. ilkokul mezunu belediye başkanı olur mu lan? yazık, o kadar üniversite mezunu işsizken böyle adalet mi olur? Herkes okuyacak kardeşim, öğrenecek!

- Türkiyede ne kadar rahatız? beğenmediğimiz elin avrupalısı sabahın ilk ışıklarında uyanır ve affedersiniz ama götü çıkıncaya kadar çalışır. Bir çok güçlü devlet bu hale bu şekilde geldi.. Çalışıcaz.. Gerekirse sabah 6 dan sonra dükkanını açanlar belediyelere ceza öderler.. Hiç umrumda değil...

- Devir kemerleri sıkma ve yatırımlarla güçlenme devri. Tekel mekel demem, devlet olarak fabrikalar kurar istihdam sağlarım. Aç bu millet, işsiz!

- Evsiz insanlar otobüs terminallerinde yatıyor, parklarda sabahlıyor! Bunları ben görüyorum sen neredesin be devlet?! En kötü pansiyon tarzı, devlet sığınma evleri açılmalı. Evet, dileyen elini kolunu sallayarak gidip uyumalı. Millet keyfinden sokaklarda uyumuyor. Bu devlet hepimizin, bu ülke hepimizin! (Bu laf da boru değil!)

- Zengin fakir herkesin kullandığı ve fakiri neredeyse açlık sınırına çeken ekmeğe, elektriğe, doğalgaza, toplu taşıma araçlarına, suya ne zam yaparsın be?! Zenginin kullandığı araçların, oturduğu dubleks villaların vergisini arttırsana yiyorsa? fakirin sırtına ne çöküyorsun? Emekline de sahip çık, nankör devlet! (Bu ülkede ekmek, peynir, zeytin, süt, yumurta, sebze, meyve, su, odun, kömür, doktor, kefen bezi hatta tezek bile KDV’ye tabii iken lüks tüketim maddesi olan pırlantanın tabi olmamasını mantıken izah etmek mümkün değildir! bu, atasay-rte işbirliği değil de nedir?!!)

Bu maddeler uzar gider. Devlet meseleleri biter mi hiç.. Bir alman komşumuz aschafenburg da yaşarken daha çocuk yaşlarda kulağıma şöyle fısıldamıştı, hiç unutmam.. Siz çok tembel ve israf eden bir devletsiniz. Siz asla güçlü bir devlet olamazsınız. Gerçektende kendimi bildim bileli Türkiye' nin tanımı şu olmuştur; 'gelişmekte olan ülke'. Bi gelişemedik anasını satıyım. Halkı sahtekar, bir kömüre oy satar! tepedeki ondan beter bunun bir de reklamını yapar! ööf öf!

Akıllanmaz bu insanlar...
Ara
can yoldaşım
sıla Adlı Kullanıcıdan Alıntı:belediye başkan adayı mısın yoksa Big Grin
:yikildim::yikildim::yikildim::yikildim::yikildim:
Ara
Yorgun Yürek
Soupisgoodfood oyumu sana verecem Confusedmiley17:
Ara
Soupisgoodfood
Yorgun Yürek Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Soupisgoodfood oyumu sana verecem Confusedmiley17:

adsl 1ytl olacak!

:yikildim:
Ara
can yoldaşım
Soupisgoodfood Adlı Kullanıcıdan Alıntı:adsl 1ytl olacak!

:yikildim:
:yikildim::yikildim::yikildim::yikildim::yikildim:
Ara
Yorgun Yürek
Bedava olmaz mı ? :yikildim:
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkes herkesi sevmesin.. Gerek yok acemhe 1 662 03-17-2010, Saat: 07:49 PM
Son Yorum: nofearheart
  seni bekliyorum mehmetkılıc 0 426 05-10-2007, Saat: 08:18 PM
Son Yorum: mehmetkılıc