:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
aşk bir kere
sıla
asbirkireB.jpg

spacer.gifAşk, Bir Kere
Maeve Binchy

Çeviren: Gülden Şen

İrlanda’nın küçük bir kasabası olan Shancarrig’de başlıyor öykümüz. Bahçesinde kocaman, kızıl bir kayın ağacı bulunan Shancarrig okulu öğrencilerinin okul döneminde ve sonrasında yaşadıkları, birbiriyle kesişen hayatları ve belki de gerçek sevgiyi arayışları "Aşk Bir Kere"...
Duygusal, fakat aynı zamanda cesur bir öğrenci olan Maddy, yetişkin bir kadın olduğunda kasabanın kilise papazı Peder Berry’ye kaptırır gönlünü. Çok kez buluşmalarına karşın, birlikte olmaya razı edemez Peder Berry’yi. Çünkü böyle bir birliktelik için pederin yeminini bozması gerekmektedir. Bunu yapmaz ve bir başka kasabaya gider. Yıllar sonra peder, Maddy’yi arar ve onunla görüşmek istediğini söyler. Geçen zaman hiçbir şekilde Maddy’ye unutturmamıştır Peder Berry’yi. Fakat bu çağrı hiç de umutları yeniden canlandırmayacaktır, çünkü peder gittiği kasabada bir başka kadına âşık olmuştur. Ve Maddy’den öğrendiği “hayat sadece bir kez yaşanır” gerçeğini yeni anlamıştır.
Maeve Binchy’nin diğer romanlarında olduğu gibi aşkın şiirsel bir anlatımı ile ilk satırdan son noktasına kadar hiç bırakılamadan okunacak bir roman "Aşk Bir Kere".spacer.gif
Ara
sıla
"Ustaca harmanlanmış incelik, mizah ve hüzün, ironi ve duygusallık... Binchy'den yine zekice kaleme alınmış, sürükleyici bir roman. Elinizden bırakamayacaksınız".
- New York Times-

"Gündelik hayatın yoğun duyguları, olağanüstü bir gözlem gücü... Ve Maeve Binchy,"
- Sunday Times-

"Güldürüyor, ağlatıyor ve düşündürüyor. Maeve Binchy sıcaklığı ve sempatisiyle sıradan insanları destansı bir dille aktararak, sanatsal bir anlatım sunuyor."
- San Francisco Chronicle-
Ara
sıla
kitaplar hakkında konuşmak isteyen arkadaşlar olursa liste aşağıda okuduklarımı da belirttim diğerleri için bişey diyemiyeceğim ama tüm okuduğum kitaplarını tavsiye ederim Smile

»» Bir Dilek Tut Benim İçin , Maeve Binchy (okudum)
»» Leylak Zamanı , Maeve Binchy (okudum)
»» Aşkı Yarın Yaşayacaksın , Maeve Binchy (okudum)
»» Aşıklar Korusu , Maeve Binchy
»» Yıldızlı ve Yağmurlu Geceler , Maeve Binchy
»» Ateşböceklerinin Mevsimi , Maeve Binchy
»» Gümüş Yıldönümü , Maeve Binchy
»» Hayatın Ta Kendisi Lokantası , Maeve Binchy
»» Geri Döneceksin , Maeve Binchy (okudum)
»» Yalnız Kadınlar Sokağı , Maeve Binchy
»» İtalyanca Aşk Başkadır , Maeve Binchy
»» Bu Yıl Farklı Olacak , Maeve Binchy (okudum)
»» Aşk Mutfakta Pişer , Maeve
Ara
chuLsuzz péri!
Bir Dilek Tut Benim İçin , Maeve Binchy

Yıldızlı ve Yağmurlu Geceler , Maeve Binchy

İtalyanca Aşk Başkadır , Maeve Binchy

ask bir kere maeve bınchy

bunları okudum bnde..xD
Ara
TutkuM
Teşekkürler Sıla Smile
Ara