:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Takım elbiseyle spor görünmek için
_AL0n3_
3188-1.jpg

Gün içinde her zaman takım elbise giymekten sıkıldıysanız kendinize spor detaylarla biraz daha farklı bir hava verebilirsiniz. İşte erkeklerin seçimini kolaylaştıracak hem spor, hem şık alternatifler.

Her zaman takım elbise ve kravat giymemi gerektiren bir işim yok. Takım elbiseye alternatif olarak neler giyebilirim?
- Takım giymeniz gereken bir işiniz yoksa, ne mutlu size. Pantolonun üzerine bir gömlekle işiniz tamam. Ama bir adım daha ileriye gidip, tarz yaratmak istiyorsanız o zaman şık spor bir ceket edinmenizi öneriyorum. Örneğin kış günleri için kadife ya da tüvit bir ceket, hem spor kumaş pantolonlarla hem de jean üzerine rahatlıkla giyilebilir. İçine ister gömlek, ister ince triko kazaklar giyebilirsiniz. Pantolonla sadece gömlek giyeceksiniz diye bir kural yok. Özellikle ince triko kazaklar gömleklere alternatif olabilir. Ceket yerine deri montlar da bu sezon için iyi bir seçim. Ya da kaşmir kumaştan bir kaban her şeyle tamamlanabilir. Hem şık hem de spor bir seçim!

Ben üniversiteyi yeni bitirdim ve bir şirkette işe başladım. Sürekli takım elbise giymem gerekiyor. Yeni mezun olduğum için çok fazla kıyafetim yok. Birkaç tane ince çizgili pantolonum var. Bunların üzerine düz ceket giyebilir miyim?
- Aynı kumaştan pantolon ceket giymektense, gençler için uygun renk kombinasyonları yaratarak, farklı desenlerde ceket ve pantolonları tamamlamak çok daha şık olur. Her gün aynı takımları giymek yerine yaratıcılığınızı kullanarak, elinizdeki pantolonları farklı ceketlerle tamamlamayı deneyin. Çizgili pantolonlarınızın üstüne geniş ekoseli ya da düz renklerde ceket giyebilirsiniz. Mesela açık kahve tonlarında çizgili bir pantolonun üzerine koyu kahverengi ceket çok şık duracaktır.

Merhaba, size bir şey danışmak istiyorum. 'Casual' kavramı kıyafetler için kullanılıyor. Tam olarak nasıl bir tarz anlamına geliyor, spor mu? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.
- Casual (kejiul okunuyor), gündelik anlamında kullanılıyor. İş için giyilen takım ve kravatın aksine, 'casual' denildiği zaman daha rahat, daha gündelik giyilebilen kıyafetler akla geliyor. Örneğin iş için 'casual' giyimde, spor ceket ya da süveter, kumaş pantolon ve gömlek en doğru alternatifler. Ama bu kıyafette kravat kullanmak şart değil. Hafta sonları iş dışında 'casual' giyinmek de çok daha spor bir tarzda giyinebileceğinize işarettir. Kumaş pantolon yerine jean pantolon, spor bir gömlek ya da polo yaka bir tişört, üzerine de spor ceket ya da süveter gibi. Ama 'active', yani sporda giyilen eşofman ya da kıyafetler bu kavram için uygun değildir, hatırlatalım.

Klasik birkaç takımın yanında, her erkeğin gardırobunda mutlaka kendinden desenli veya ekose bir ceket bulunmalı. Bu yıl da çok moda olan bu ceketleri ister kumaş, ister jean pantolonlarla rahatça kullanabilirsiniz.

1- Bu yıl da ekose ve çizgili desenlerin çok moda olduğunu görüyorum. Biz erkeklere bu modaya uygun neler tavsiye edersiniz
- Hem ekose hem çizgi, ceket ve gömleklere de çok yakışan desenlerdir. İş yerinde ve gündelik olarak her ikisini de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örneğin işte kravat takma zorunluluğunuz varsa, kareli bir ceketin içine çizgili bir gömlekle minik desenli bir kravat takabilirsiniz. Altına da kanvas ya da jean bir pantolonla çok trendy durur. Hafta sonları için de düz bir ceketi, bu kez küçük kareli gömlek ve çizgili bir süveterle tamamlamanızı öneririz.

2- İşe giderken klasik takımlar yerine, farklı alternatifler denemek istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
- Gri bu yılın gözde rengi ve tek ceketler de de takımlarda da çok hoş duruyor. Ama fazla klasik bir görüntüden kurtulmak için, griyi jean pantolon ve renkli gömleklerle deneyebilirsiniz. Hatta gömleğinizin üzerine giyeceğiniz bir yelek veya süveter de size daha modern bir hava verecektir. Örneğin gardırobunuzdaki bir mavi gömleği, çizgili ya da desenli bir yün süveterle renklendirip üzerine gri bir ceket hoş durur. Pantolon olarak da koyu lacivert veya füme bir jean uygun olur. Bu tarz bir kıyafeti hafta sonları bir akşam yemeğinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

3- Spor bir tarzım var, hatta biraz uçarı. Tişörtlerden ise asla vazgeçemiyorum. Sizce ceket ve tişörtü nasıl bir araya getirmeliyim?
- Özgür ve uçarı tarzınıza en uygun stil, bir gömleğin içine tişört giyip ceketle tamamlamak olabilir. Ama tişörtünüzün fazla renkli ve desenli olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Koyu renk gömleğin içine beyaz bisiklet yaka bir tişört, üzerine de kum desenli bir ceket giyebilirsiniz. Çizgili bir atkı, sizi hem sıra dışı hem de şık gösterecektir. Bu kombinasyonu farklı renk tişörtler ve spor ceketlerle de deneyebilirsiniz. Ama bu özgür tarza biraz ağırlık katmak için mutlaka kemer kullanın.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Erkekler İçin Cevaplanması En Zor 5 Soru MaSaL 0 400 09-27-2010, Saat: 12:59 AM
Son Yorum: MaSaL
  Spor Yaparken de Stil Sahibi Ol MaSaL 0 371 09-15-2010, Saat: 12:42 AM
  Erkekler İçin Zor Durumdan Kurtulma Taktikleri MaSaL 0 329 09-08-2010, Saat: 10:11 AM
  erkekler için bir kaç giyim ip ucu _AL0n3_ 0 462 02-09-2009, Saat: 07:49 PM
Son Yorum: _AL0n3_
  Stilinizi Geliştirmek İçin Öğütler CaNaT 4 634 06-03-2008, Saat: 12:09 AM
Son Yorum: AfrâsyâB

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 05:03 AM